نصرتی: به پرسپولیس و قهرمانی اش احترام بگذاریم

نصرتی می گوید که دیگر تیم ها باید به پرسپولیس و عنوان قهرمانی این تیم احترام بگذارند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، محمد نصرتی مدافع سابق تیم پرسپولیس که موفق به کسب یک جام قهرمانی با سرخ ها شد، در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به پوکر قهرمانی پرسپولیس گفت: یک تبریک جانانه به مجموعه باشگاه پرسپولیس، مدیریت، کادرفنی و به خصوص بازیکنان و هواداران عزیز دارم. طبیعی است که یک سری تیم ها که همیشه مدعی رقابت با پرسپولیس بودند، ناراحت باشند که نتوانستند بالاخره در این چهار سال قهرمان باشند و پرسپولیس قهرمان شود. نکته این است که همیشه و در هر همه حال، حفظ قهرمانی به مراتب سخت تر از قهرمانی است و به همین خاطر حرف و حدیث به وجود می‌آید. به نظرم با این اختلاف امتیازی فاحش باید احترام بگذاریم.

وی در پاسخ به این سوال که کدام بازیکن بهترین بازیکن فصل قرمزها بود، عنوان کرد: وقتی یک تیم موفق می‌شود، کار گروهی است که نتیجه داده و از کلیه ارکان باشگاه متشکل می‌شود. چه کسانی که در پشتیبانی لجستیک هستند و چه بازیکنان و کادرفنی و هواداران. اگر بخواهید مشخصا یک بازیکن را نام ببرید به نظر من باید ۴-۵ نفر را بگوییم که تاثیر زیادی داشتند: مهدی ترابی، وحید امیری، شجاع خلیل زاده، بیرانوند-رادو باهم و احمد نوراللهی. بشار رسن تا حدی و سیامک نعمتی اخیرا عملکرد خوبی داشته. وقتی کار گروهی است اوساگوآنا هم چند بازی بوده، کنعانی و انصاری و نادری و... بوده اند و نمی‌شود یک نفر را نام بگیرید. اما چند هفته مهدی ترابی پشت سر هم بازی را اصطلاحا درآورد و عملکرد خوبی داشت.

نصرتی با اشاره به نقش گابریل کالدرون توضیح داد: اوایل فصل ما یک بازی تدارکاتی با تیم آقای کالدرون داشتیم و من با ایشان صحبت کردم و واقعا ایشان خیلی باشخصیت هستند. کسانی بودند که شرایط بدی داشتند مثل آقای کالدرون اما او مردانگی کرد و تا نیم فصل صبر کرد و تیم را قهرمان کرد. او شرایط را به حالت خوب درآورد و بعد گذاشت رفت. از آن طرف هم ما بحث کادرفنی را می‌کنیم اما به نظر من مدیریت باشگاه هم خوب عمل کرد و پرسپولیس در هر پست دو بازیکن خوبی داشت. فقط در پست دفاع راست جایگزین خوبی برای شیری نبود و اخیرا هم در پست دفاع چپ هر دو بازیکن مصدوم شد.

مدافع سابق پرسپولیس در پایان در خصوص برانکو هم گفت: باید از ساختار و شخصیتی که برانکو به تیم اضافه کرد تقدیر کنیم. او به تیم نظم، انضباط و شخصیت داد و یک سری بازیکنان که زمان برانکو هم بودند این فصل اشباع شده بودند اما بایارگیری بازیکنان باعث پیشرفت شد. در پرسپولیس آقای برانکو بازیکن سالاری را از بین برد و بستری را به وجود آورد که حالا تیم قهرمان شده. همچنین نمی‌توان از کاپیتان این تیم گذشت که یک الگوی تمام عیار است مثلا لحظه آخر وارد زمین می‌شود و یک استارت می‌زند و انگار دقیقه اول است. آقای کریم باقری هم در دوران برانکو، کالدرون و حالا یحیی گل محمدی نقش پررنگی داشته است.

محمد نصرتی در پاسخ به این سوال که دلیل عملکرد خوب خط دفاعی پرسپولیس چیست؟ گفت: ساختار باشگاه پرسپولیس خیلی خوب بود، شما نمی‌توانید فقط به عناصر دفاعی اشاره کنید. پرسپولیسی ها همه در دفاع شرکت می‌کردند و همه در حمله حضور داشتند. پست های هافبک و حمله هم به کار دفاعی کمک می‌کردند.

ملی پوش اسبق در خصوص فصل آینده و احتمال قهرمانی پرسپولیس برای پنجمین بار متوالی اظهار داشت: خیلی کار سختی است؛ این که شما چهار سال قهرمان شوید و دوباره آن را حفظ کنید واقعا سخت است. باتوجه به این حواشی که بعضی ها پرسپولیس را منتسب به وزیر می‌کنند اما اینطور نیست. من خودم در تراکتور بازی کردم و اگر قهرمان شود بیشتر خوشحال می‌شوم اما باید به پرسپولیس احترام بگذاریم. پرسپولیس ثبات داشت و تغییراتش کمتر بود اما همین الان وضعیت هیئت مدیره اش مشخص نیست. از الان نمی‌شود گفت

بیشتر بخوانید:

پنجعلی:بیرانوند نقش مهمی در این قهرمانی داشت

ITC بیرانوند صادر شد پرسپولیس منتظر پول برانکو

 

 

تگ ها


فوتبال ایران محمد نصرتی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال