نصرتی: پیشکسوتان نباید باعث ایجاد نفرت شوند

مدافع اسبق پرسپولیس و سرمربی کنونی پارس جنوبی، شانس شاگردان یحیی گل محمدی برای دستیابی به قهرمانی را بالاتر از دیگر رقبا ارزیابی می‌کند....

به گزارش "ورزش سه"، محمد نصرتی که در دومین فصل سرمربیگری خود روی نیمکت پارس جنوبی حضور دارد، درباره دیدار امروز پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک می‌گوید: آلومینیوم تیم خوبی است و منصوریان نشان داده توانسته از این تیم تازه لیگ برتری شده یک تیم گردن کلفت و خوب بسازد که یقه خیلی از تیم‌های پرمهره‌تر از خودش را هم گرفته و آنها را به دردسر انداخته است ولی حساب پرسپولیس فرق می‌کند و من فکر می‌کنم پرسپولیس حداقل در غرب آسیا رقیب ندارد و برابر آلومینیوم هم به مشکل نخواهد خورد و اگر اتفاق خاصی نیافتاد صد در صد پیروز است.

وی درباره عملکرد پرسپولیس در دیدارهای اخیر گفت: شما نگاه کنید بازی‌ها خیلی فشرده است و تیم هم باید توان خود را در بازی‌ها تقسیم کند و اگر چند بازی را یک بر صفر ببری بهتر است تا اینکه مثلا در یک بازی ۴ گل بزنی و دو بازی را مساوی کنی یا ببازی. یک تیم خوب میانگین از هر بازی دو امتیاز لازم دارد و وقتی شما بازی‌های خانگی را پیروز شوی و بازی‌های بیرون خانه را مساوی کنی یعنی خوب بودی. پرسپولیس هم از ۲۶ بازی ۵۵ امتیاز دارد و بالاتر از این میانگین است پس عملکرد خوبی داشته است. اینکه انتظار می‌رود هر بازی این تیم با اختلاف ۲-۳ گل پیروز شود انتظار منطقی نیست، هر چند خود پرسپولیس به واسطه موفقیت‌هایش انتظارات را بالا برده است. پرسپولیس در چند بازی مثل همین بازی اخیر مقابل فولاد شایسته پیروزی بود ولی به آن نرسید و می‌توانست تا همین مقطع کار را تمام کرده باشد و الان هم فکر می‌کنم کار قهرمانی حتی به هفته آخر نکشد.

نصرتی درباره نتیجه احتمالی در دربی جام حذفی هم اینطور می‌گوید: دربی مربوط به جام حذفی است و تک بازی است ولی بازی آلومینیوم می‌تواند زحمات یک فصل بازیکنان را تعیین کند و عقلانی نیست که بازی امروز را فدای دربی کنند. بهتر است با قدرت در بازی امروز ظاهر شوند و پس از سوت پایان بازی به دربی فکر کنند.

وی در مورد اینکه صحبت از حضور فغانی برای قضاوت در دربی مطرح شده گفت: اتفاقاً به نظرم هیچکس به جز فغانی نباید دربی را سوت بزند و فدراسیون اقدام ارزشمندی انجام داد. در هفته‌های اخیر اشتباهات داوری به شکل وحشتناکی زیاد بوده و صدای همه تیم‌ها در آمده است و اصلاً داور دیگری نمی‌تواند زیر این فشار در دربی سوت بزند و خدای نکرده اگر اشتباهی مرتکب شود ممکن است هواداران هر یک از دو تیم انتقادات شدیدی مطرح کنند و برای آن داور گران تمام شود. بهترین تصمیم انتخاب فغانی بود و فدراسیون تصمیم درستی گرفته است.

نصرتی در پایان گفت: برای آقای فنونی زاده آرزوی سلامتی دارم و امیدوارم ایشان هرچه سریعتر بهبودی کامل خود را به دست بیاورند. متاسفانه فضای مجازی در چند وقت اخیر باعث شده یک سری بی اخلاقی‌ها رواج پیدا کند و پیشکسوتان دو باشگاه در این فضا حرکت کردند. دو طرف را می‌گویم و بحث آبی و قرمز نیست و هرکسی در این فضا حرکت کرده و آتش این خشم و نفرت را شعله‌ور کرده اشتباه کرده است و نتیجه همین نفرت پراکنی‌ها این شده که با سنگ به اتوبوس تیم حمله می‌کنند و خدای نکرده ممکن بود با جان کسی بازی شود.

تگ ها


دسته یک پارس جنوبی جم فوتبال ایران محمد نصرتی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال