نصف رئال مقابل سه‌چهارم لیورپول

رئال مادرید بعد از برد روحیه‌بخش در ال‌کلاسیکو پا به آنفیلد می‌گذارد؛ آیا کام‌بک جدیدی در کار است؟...

به گزارش مدال و به نقل از همشهری ، رئال مادرید در دیدار رفت دور یک‌چهارم پایانی لیگ قهرمانان این فصل موفق شد نتیجه برد ۳ بریک  فینال کی‌یف ۳ فصل قبل را مقابل لیورپول تکرار کند، آن هم درحالی‌که هر دو تیم هر دو مدافعان مرکزی اصلی خود را در اختیار نداشتند. حالا رئال در فاصله یک هفته‌ای بین بازی رفت و برگشت موفق شده یک پیروزی روحیه‌بخش و استراتژیک ۲ بریک هم در ال‌کلاسیکو به‌دست آورد. به فاصله یک‌روز ال‌کلاسیکوی بسکتبال را هم با نتیجه ۸۷-۸۵برد که نتیجه مثبتی روی روحیه بازیکنان فوتبال این باشگاه گذاشت. 


لیورپول هم در این فاصله ۲ بریک استون‌ویلا را برده و شکست عجیب و تاریخی ۷بر۲دیدار رفت را جبران کرده است. زیدان که در بازی‌های ساده به حریفان ضعیف امتیاز می‌دهد اما در بحران‌ها و مسابقات بزرگ جبران می‌کند، برای این بازی هم دستش بسته است. لیورپول از ۲۳‌بازی گذشته خود در آنفیلد در لیگ قهرمانان اروپا تنها ۳بازی (در مقابل رئال مادرید، اتلتیکو مادرید، آتالانتا) باخته است. در تاریخ لیگ قهرمانان ۷۹درصد تیم‌هایی که دیدار رفت را ۳ بریک برده‌اند موفق به صعود شده‌اند غیراز ۴ تیم؛ پی‌اس‌وی (۱۹۷۱)، گراس‌هاپرز (۱۹۷۸)، کایزرسلاترن (۱۹۸۲) و پاری‌سن ژرمن (۱۹۹۳). لیورپول ۲ فصل پیش که قهرمان شد، بازی باخته ۳ بر صفر در نوکمپ را با پیروزی ۴ بر صفر در آنفیلد مقابل بارسلونا جبران کرده بود.

  مصدومان رئال
کروس که مدتی است با درد بازی می‌کند و در ۲۰ دقیقه پایانی دردش بیشتر می‌شود، روز شنبه موفق شد نخستین گل عمرش را در ال‌کلاسیکو بعد از ۱۷بازی به ثمر برساند. او می‌تواند بازی کند اما با درد. کریم بنزما بعد از ال کلاسیکو دستش خونریزی کرد. کریم از سال ۲۰۱۹با انگشت شکسته بازی می‌کند اما در پایان فصل مجبور است دست شکسته‌اش را جراحی کند. لوکاس واسکس در بازی شنبه‌شب پس از برخورد با بوسکتس دچار پارگی در لگامنت زانو شد و ادامه فصل را از دست داد. این آخرین بازی او با پیراهن رئال بود چون در پایان فصل آزاد می‌شود و می‌تواند رایگان به تیمی دیگر برود. او این فصل ۲۶بار در پست مدافع راست و ۸بازی هم به‌عنوان وینگر به میدان رفته و ۷گل و ۲ پاس‌گل در بهترین فصلش ثبت کرده است. واسکس پنجاه‌وسومین مصدومیت این فصل رئال مادرید بود که یک رکورد تاریخی است و فصل هم هنوز به پایان نرسیده است. تمام بازیکنان رئال مادرید در مجموع ۱۷۰بازی را به‌دلیل مصدومیت در این فصل از دست داده‌اند. کارواخال هم تازه کار با توپ را آغاز کرده و قطعا به بازی امشب نمی‌رسد. با سرخیو راموس مصدوم و رافائل واران کرونایی ۴ مدافع زیدان برای این بازی در دسترس نیستند. والورده هم در بازی با بارسلونا دچار مصدومیت شد و ۲ روز در سالن وزنه زد و در تمرین گروهی حاضر نبود. او احتمالا با آمپول مسکن به این بازی می‌رسد و خطر آن را هم می‌پذیرد. ادن آزار هم به اردو دعوت نشده است. از همه عجیب‌تر مورد راموس است. خیلی کم مصدوم بود، به کووید-۱۹هم دچار شده است. البته بدون کرونا هم به بازی‌های این‌ماه نمی‌رسید.

  مصدومان لیورپول
هندرسون کاپیتان لیورپولی‌ها در چند هفته آخر لیگ برتر به میادین برمی‌گردد اما در بازی امشب غایب است. ویرجیل فان‌دایک که در بازی رفت مقابل اورتون پس از برخورد با پیکفورد ادامه فصل را از دست داد. ماتیپ و جو گومز دیگر مدافعان مرکزی لیورپول هم آسیب‌دیدگی طولانی دارند. کورتیس جونز هم مصدوم است و از لیست بازی با استون‌ویلا هم خط خورده بود. به‌نظر می‌رسد کلوپ از مثلث واینالدوم، فابینیو، تیاگو که ۲ روز پیش ۳۰ساله شد در خط هافبک استفاده کند و مثلث ژوتا، صلاح و مانه که پریروز ۲۹ساله شد را در خط حمله به‌کار گیرد. مشکل اصلی او غایبان در خط دفاع هستند. در ۶بازی گذشته زوج کاباک و فیلیپس در مرکز خط دفاعی به میدان رفته‌اند و ۴ کلین‌شیت ثبت کرده‌اند.

  دقیقه۹۰
گل الکساندر آرنولد به استون‌ویلا در دقیقه ۱+۹۰به ثمر رسید، این سی‌وهفتمین گل پیروزی‌بخش لیورپول در تاریخ لیگ برتر انگلیس بود که در دقیقه ۹۰یا پس از آن به ثمر می‌رسد؛ حداقل ۱۲مرتبه بیشتر از دیگر تیم‌های حاضر در این تورنمنت.

  بی‌پنالتی
رئال مادرید از ال‌کلاسیکوی رفت به این‌سو حتی یک ضربه پنالتی هم در این ۲۴مسابقه به‌دست نیاورده است. کریم بنزما بدون پنالتی ۱۹گل در ۲۶بازی لالیگایی به ثمر رسانده و ۶پاس‌گل داده است. بنزما ۷۰گل در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رسانده و می‌خواهد از رکورد رائول گونزالس (۷۱) پیشی بگیرد و چهارمین گلزن تاریخ در مسابقات شود.

کورتوا
ادن آزار مقابل لیورپول وقتی که پیراهن چلسی را بر تن می‌کرد عملکرد خوبی داشت و در ۱۸بازی موفق شده ۷گل و ۲ پاس‌گل را ثبت کند و البته ۶برد در برابر ۸باخت. او به این بازی هم نرسید. تیبو کورتوا هم در آنفیلد ۴بازی انجام داد و فقط یک گل دریافت کرد.

   داور
داور هلندی، بیورن کوئیپرس، بازی لیورپول و رئال مادرید را قضاوت خواهد کرد. او همان داوری است که دهمین قهرمانی رئال در لیگ قهرمانان را سوت زد.

   روزه‌داران
محمد صلاح ۲۸گل تا این‌جای فصل به ثمر رسانده اما آمار گلزنی مانه آب رفته است. مانه فصل قبل ۲۲گل در ۴۷بازی زده بود و این فصل ۱۲گل در ۴۰مسابقه. این دو بازیکن مسلمان لیورپول امروز روزه بوده‌اند. در رئال هم کریم و زیدان مسلمان‌اند.

   رویارویی‌ها
رئال‌مادرید در مجموع تمام رقابت‌ها در ۴۱دیدار مقابل حریفان انگلیسی قرار گرفته‌ که حاصل آن ۱۷برد، ۱۱مساوی و ۱۳باخت بوده‌است. درسوی مقابل لیورپول نیز ۴۵رویارویی با حریفان اسپانیایی در تمام رقابت‌ها داشته‌ که حاصل آن ۱۶برد، ۱۷باخت و ۱۲مساوی بوده است.

بیشتر بخوانید:

وینگر رئال در رادار PSG قرار گرفت

امباپه قطعا فصل بعد بازیکن رئال مادرید است

 

 

تگ ها


فوتبال جهان UEFA Champions League فوتبال