نصیحت تاریخی به تیری آنری: بیشتر متواضع باش!

امانوئل پتی بازیکن فرانسوی سابق آرسنال در صحبت‌های جدید خود درباره تیری آنری هم‌وطن و هم‌تیمی سابق خود لب به سخن گشود و از نصیحت تاریخی خود به او پرده برداشت....

به گزارش مدال؛ هواداران آرسنال مطمئناً هیچگاه خاطرات درخشش‌های «امانوئل پتی» و «تیری آنری» را فراموش نخواهند کرد، ستاره‌هایی که لحظات بسیار نابی را برای آنها رقم زدند و توپچی‌های لندن را به افتخارات زیادی رساندند.

حال امانوئل در مصاحبه‌ای جدید گفته زمانی که در آرسنال هم‌بازی «تیری آنری» بوده به او توصیه کرده که بیشتر «متواضع» باشد. پتی که با نشریه «میرر» مصاحبه می‌کرد درباره ناکامی هم‌تیمی سابق خود در موناکو به عنوان سرمربی نیز اعلام کرد که به عقیده او، آنری هنوز ذهنیت یک بازیکن را دارد: «تیری یک بازیکن فوق‌العاده بود. همه می‌دانند او در میدان چه کرده  و حالا می‌خواهد مربی باشد اما اولین تجربه‌اش خوب پیش نرفت و فکر می‌کنم هنوز ذهنیت یک بازیکن را دارد و نزد خودش یک بازیکن است. باید این تفکر را تغییر دهد. وقتی مربی هستید، نحوه صحبت کردن و کنترل کردن بازیکنانتان در تمرین مهم است. او به عنوان بازیکن عالی بود و امیدوارم در مربیگری هم همینگونه باشد. اما یادم می‌آید در آرسنال به او چیزی گفتم؛ به او گفتم هر بار که گل می‌زنی باید بیشتر تواضع به خرج دهی و با هواداران بیشتر ارتباط برقرار کنی تا اینکه در دنیای خودت زندگی کنی! البته تیری این نصیحت من را نپسندید.»

بیشتر ببینید:

برترین سیوهای لیگ برتر انگلیس در فصل 10-2009/ ویدیو

تگ ها


امانوئل پتی کاپیتان توپچی‌ها لیگ برتر لوشامپیونه فرانسه فوتبال