نصیحت های کاپیتان سابق بارسلونا برای عثمان دمبله

عثمان دمبله چنانچه نمیخواهد استعدادش هدر برود، احتمالا باید به حرف اسطوره بارسلونا گوش فرا دهد ......

عثمان دمبله چنانچه نمی‌خواهد استعدادش هدر برود، احتمالا باید به حرف اسطوره بارسلونا گوش فرا دهد.

به گزارش مدال، کارلس پویول، اسطوره محبوب بارسلونا توصیه‌ای برای عثمان دمبله داشت.

بارسلونا اخیرا با دمبله دچار مشکل شده است. دومین خرید گران قیمت تاریخ باشگاه، تا حدودی نسبت به زندگی حرفه‌ای‌اش سهل انگار است و تاخیر در رسیدن به تمرینات و بازی‌ها برای او به یک عادت تبدیل شده است. مسئله‌ای که صبر بارسا را لبریز کرده است.

به گزارش موندو دپورتیوو، پویول که خودش زمانی کاپیتان بارسلونا بود، به دمبله توصیه‌ای داشت:

دمبله بازیکن جوانی است و البته من در رختکن نیستم و نمی‌دانم در تمرینات روزمره چه می‌شود ولی باید برای کمک به او تلاش کنیم. وفق پیدا کردن با سبک بازی بارسا آسان نیست. اینجا همه چیز در بوق و کرنا می‌شود؛ یک بار دیر به تمرین بروی انگار دنیا به آخر رسیده است. دمبله استادهای خوبی کنارش دارد. کسانی که مطمئنا به او کمک خواهند کرد. ولی نتیجه به نگرش خود او هم بستگی دارد. او باید واکنش نشان دهد و درک کند کجاست. دمبله باید از فرصتی که در اختیارش قرار داده شده، استفاده کند. گاهی وقتی جوان هستید نمی‌دانید در حال از دست دادن چه چیزهایی هستید و زمانی متوجه می‌شوید که دیگر دیر است!

در کنترل رختکن یک تیم همواره مشکلاتی وجود دارد. هر روز یک مسئله جدید و ما باید بدانیم چطور آنها را کنترل کنیم. همه ما - بازیکنان - خودمان را بهترین بازیکن دنیا می‌دانیم و معتقدیم تحت هر شرایطی باید بازی کنیم. این مشکل بر عهده مربی است که فقط می‌تواند به 11 نفر بازی بدهد و باید بقیه را کنترل کند. مهم ترین چیز، نگرش هر بازیکن است. اینکه جاه طلب باشد و بخواهد بازی کند اما در عین حال برای تیم احترام قائل باشد. با همه این توصیفات معتقدم مشکل کنونی قابل حل و جبران است. اینکه یک بار دیر کنید، طبیعی است. من یک بار دو ساعت دیر کردم.

در پایان از پویول راجع به صحبت‌های پیکه مبنی بر اینکه فوتبال ورزشی 24 ساعته است، سوال شد. کاپیتان سابق بارسا که رابطه صمیمانه‌ای با پیکه دارد، به شوخی گفت:

این نکته خوبی است که پیکه بالاخره پی برده که فوتبال را باید در 24 ساعت شبانه روز زندگی کرد!

تگ ها


بارسلونا لالیگا فوتبال