نصیرزاده: آخرین راه، تحریم لیگ قهرمانان آسیا است

هوشنگ نصیرزاده مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی تبریز در مورد اختلاف کنفدراسیون فوتبال آسیا و فوتبال ایران برای برگزاری لیگ قهرمانان آسیا صحبت کرد...

به گزارش مدال و به نقل از تسنیم، هوشنگ نصیرزاده درباره اینکه گفته بود اگر تیم‌های باشگاهی فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا شرکت نکنند، دو سال از شرکت در این بازی‌ها محروم می‌شوند، اظهار داشت: گفتم اگر خارج از کشور بازی کنیم، تأییدی بر عدم امنیت ایران است. بعد هم گفتم تا دو دوره محرومیت. من مقصر اتفاقات پیش‌آمده نیستم و زمانی که رسانه‌ها با من تماس می‌گیرند، باید استانداردها را بگویم، وگرنه منظور خاصی نداشتم.

وی درباره انتقاد محمدحسن انصاری‌فرد از اظهاراتش بیان کرد: انصاری‌فرد باید ادبیاتش را نسبت به همکارانش بهتر کند. من که شیخ‌سلمان (رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا) نیستم و دوست دارم این مشکل سریع‌تر حل شود. خیلی عاقلانه نیست که بپذیریم در زمین بی‌طرف به مصاف حریفان برویم و سخت است بپذیریم که شیخ‌سلمان، تحت نفوذ هیئت حاکمیت کشورش یعنی بحرین نیست. تصمیماتی که در کمیته مسابقات گرفته می‌شود، باید در هیئت اجرایی یا همان هیئت رئیسه تأیید شود که مهدی تاج، نماینده ما در این کمیته است.
مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی تبریز در پاسخ به این پرسش که آیا فوتبال ایران از موضوع مطرح شده، نجات پیدا می‌کنند یا خیر، تصریح کرد: ما پیش‌تر به‌خاطر مشکلاتی که با عربستان داشتیم، در زمین بی‌طرف بازی کردیم و اینگونه نیست که تصور کنیم چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد.
نصیرزاده درباره اینکه برای رهایی از این مشکل باید چه کرد، گفت: ابتدا باید رایزنی‌های ورزشی را پیش ببریم و سپس رایزنی‌های دیپلماتیک را دنبال کنیم. اگر این راه‌ها جواب نداد، تهدید به تحریم مسابقات کنیم. AFC به حضور تماشاگران ایرانی می‌بالد و ایرانی‌ها هستند که می‌توانند جایگاه مسابقات آسیایی را بالا ببرند و تماشاگران بی‌شمار ایرانی، اهرم فشاری هستند که مدیران AFC، خیلی جلو نروند.
وی در پاسخ به این پرسش که می‌توان گفت فوتبال ایران به سمت آماتور شدن می‌رود، خاطرنشان کرد: همه چیز درگیر مسائل سیاسی شده است و از این جهت مشکل پیدا می‌کنیم. ما در فدراسیون فوتبال و تیم ملی، مشکلی از این بابت نداریم و مشکلات منطقه‌ای و دیپلماتیک روی فوتبال فشار می‌آورد.
مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی در پاسخ به این پرسش که فوتبال ملی به کدام سمت می‌رود، اظهار داشت: فوتبال ملی از رده باشگاهی جداست. مسابقات انتخابی جام جهانی زیر نظر AFC برگزار می‌شود، اما این موضوع زمانی مطرح می‌شود که تیم مقابل باید درخواستی مبنی بر تغییر زمین بازی باشد. مسابقات ملی طبق روال پیش می‌رود و فکر می‌کنم مشکلی از این بابت نداریم.

بیشتر ببینید:

نصیرزاده:آقای انصاری‌فرد من شیخ سلمان و بن سلمان نیستم/ ویدیو

تگ ها


ماشین سازی تبریز هوشنگ نصیرزاده پرسپولیس محمد حسن انصاری فرد کنفدراسیون فوتبال آسیا فدراسیون فوتبال ایران وزارت ورزش و جوانان لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ فوتبال ایران فوتبال