نصیرزاده: با خارجی‌ها می‌توانستیم قهرمان آسیا شویم

هوشنگ نصیرزاده مقابل ساختمان فدراسیون فوتبال به تور خبرنگاران افتاد....

به گزارش "ورزش سه"، او فردی است که از اصول خبر سر در می‌اورد و بنابراین خیلی زود مصاحبه را کلید زد. با بحث درباره بازیکنان خارجی.

نصیرزاده درباره تکلیف بازیکنان خارجی در نقل و انتقالات گفت: این اتفاق ممنوع شدن که سال گذشته افتاد هم اراده بیرون سیستم فوتبال بود که ترمیم در بدهی ها داده شود. پرونده های متعددی که به جود آمده بود که بیشتر آن‌ها محکومیت نبود. اگر چه فدراسیون فوتبال اراده این را دارد که بازیکنان خارجی بتوانند وارد لیگ شوند و فدراسیون فوتبال هم یک درصدی بابت ورود آن‌ها دریافت کند برای صندوق توسعه فوتبال و این استراتژی فدراسیون است.قرارداد این افرادی هستند که از خارج کشور می‌آیند و قرارداد آن ها با ارز هست ممکن است یک سری ملاحظات داشته باشه و برای رسیدن به نتیجه نهایی هیئت رییسه فدراسیون فوتبال باید مصوب کند که این اتفاق بیفتد یا نه و فکر می‌کنم تا پایان لیگ مشخص خواهد شد.

او ادامه داد: باید مطمئن باشیم که پول آن ها پرداخت می‌شود و نوع بستن قرار داد با خارجی‌ها شگردهای خاصی دارد و اگر طی چندماه حقوق آن‌ها پرداخت نشود به راحتی می‌تواند تمام حقوق خودش را دریافت کند و این تبعاتی است که در پرونده ویلموتس بود. بستن قرار داد بیش از یک سال باعث می‌شود تمام پول آن سال‌های بعد را نیز دریافت کنند. روی هم رفته مراوده با بازیکنان خارجی به رشد فوتبال ما کمک می‌کند. در ابتدا می‌شود آمدن مربی خارجی آزاد شود و در مرحله بعد آمدن بازیکن آزاد خواهد شد. بازیکنان خارجی می‌توانستند ما را در لیگ قهرمانان آسیا هم کمک کنند.

نصیرزاده در خصوص بدهی‌های گذشته باشگاه ها و همچنین مشکل باشگاه‌های لیگ یکی مثل نود که با محرومیت پنجره نقل و انتقالات به خاطر بازیکنی که اصلا در این تیم نبوده، مواجه شده است گفت: الان بیشتر نقل و انتقالات باشگاه ها متوقف می‌شود تا مطالبات بازیکنان پیشین آن‌ها پرداخت شود. این ها را قبول کنید که یک سری باشگاه ها هستند که بدهی به بازیکنان داشتند و تغییر مالکیت دادند و این باعث شده پول بازیکنان پرداخت نشود. دروازه بان ماشین سازی شهرداری تبریز یکی از آن‌ها بود و امتیاز این باشگاه به نود ارومیه منتقل شد و بعد از انتقال مالکیت این بدهی گردن نود افتاد که بالای صدهزار دلار است. این بازیکن اسپانیایی باعث شد پنجره نقل و انتقالات نود بسته شود. منتها یک قانونی در مقررات وجود دارد که اگر کسی که بدهکار است، دچار ورشکستگی یا منحل شدن شود تمام مطالبات آن در فوتبال از بین می‌رود. مدارک نشان می‌دهد ماشین سازی شهرداری تبریز منحل شده است و آقای سباستین از باشگاهی طلب کار است که منحل شده است و احتمال حل شدن مشکلات وجود دارد. ولی چون در مکاتبات قبلی پذیرفته بودند که این بدهی به نود منتقل شده کار را سخت می‌کند. یک سری آسیب هایی که نود خورد مشکلاتی بود که خودش مقصر نبود.

تگ ها


ماشین سازی تبریز هوشنگ نصیرزاده