نصیرزاده: خطیر، قرارداد شجاعیان را ندیده است، ما می‌توانیم او را برگردانیم

هوشنگ نصیرزاده در حاشیه بازی دوستانه تیم ملی ایران و بولیوی در صحبت با خبرنگاران درباره آخرین وضعیت تیم فوتبال ماشینسازی تبریز گفت: ممکن است تا هفته آینده سهام شرکت ماشینسازی به فرد دیگر منتقل شود ......

هوشنگ نصیرزاده در حاشیه بازی دوستانه تیم ملی ایران و بولیوی در صحبت با خبرنگاران درباره آخرین وضعیت تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز گفت:

ممکن است تا هفته آینده سهام شرکت ماشین‌سازی به فرد دیگر منتقل شود. ممکن نیست تیم ماشین‌سازی به شهر دیگری انتقال پیدا کند، چرا که تیم‌های قدیمی و ریشه‌داری مانند ماشین‌سازی، تراکتورسازی، سپاهان، ذوب‌آهن، فولاد و... غیر قابل انتقال به شهرهای دیگر هستند. تیم ما هم قدیمی‌ترین تیم غرب کشور است. تیم‌های حاضر در لیگ برتر یا به عنوان شرکت و یا به عنوان موسسه ثبت شده‌اند، تیم ما هم به عنوان شرکت ثبت شده و سهام این شرکت قرار است انتقال پیدا کند.

به نقل از فارس، وی راجع به این که گفته می‌شود پرونده شکایت از باشگاه استقلال به خاطر انتقال داریوش شجاعیان به کمیته استیناف کشیده شده است، عنوان کرد:

اصلا این پرونده بررسی نشده  که بخواهد به کمیته استیناف برود. قرار است در دو سه روز آینده کمیته استیناف جلسه‌ای را با حضور طرفین تشکیل دهد، چرا که این پرونده خاص و جدید است. کل ماجرا این است که شجاعیان قراردادش را با باشگاه گسترش فولاد فسخ کرد و به استقلال آمد. بین طرفین (من، افتخاری و شجاعیان) قراردادی امضا شد که چک‌های مربوط به این قراردادها پاس نشد. از این رو ما می‌توانیم به عنوان غرامت بازیکن را به تیم‌مان برگردانیم. این اتفاق غیرطبیعی نیست چرا که معمولا در حوزه اقتصاد رخ می‌دهد. سازمان خصوصی‌سازی برای انتقال شرکت‌هایش چنین شروطی را قرار می‌دهد، همانطور که گفتم این یک پرونده با موضوع جدید در کمیته تعیین وضعیت است که نیاز به بررسی دارد.

مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی تبریز  در این باره خاطر نشان کرد:

روی چک‌هایی که از باشگاه استقلال دریافت کردیم، امضای شیرازی که مربوط به اسپانسر قبل استقلال بود دیده می‌شد، اما چون استقلال اسپانسرش را عوض کرد دیگر پولی از اسپانسر قبلی در حسابش نماند. از این رو چک‌هایمان را توسط حساب‌دار باشگاه به باشگاه استقلال می‌دادیم تا آنها را علی‌رغم  تاخیری که وجود داشت نقد کند که این کار را هم انجام می‌دادند، تا اینکه چک تاریخ 25 اسفندماه 96 نقد نشد. ما وقتی دیدیم کارمندان باشگاه استقلال حقوق و عیدی نگرفته‌اند، این چک را نگه داشتیم تا بعد از عید آن را نقد کنیم که نه تنها این چک بلکه چک‌های بعدی هم نقد نشد و در نهایت تصمیم گرفتیم شکایت کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که خطیر معاون باشگاه استقلال اعلام کرده تحت هیچ شرایطی قانون اجازه بازگشت شجاعیان به گسترش فولاد را نمی‌دهد و چنین اتفاقی در هیچ جای دنیا رخ نداده‌ است،‌گفت:

این به خاطر این هست که خطیر قرارداد بین طرفین را ندیده است، امضای شجاعیان پای قرارداد موجود است؛ البته باید این موضوع در کمیته تعیین وضعیت بررسی شده و توسط این کمیته همه چیز مشخص خواهد شد.

نصیرزاده درباره اینکه آیا در ورزشگاه آزادی با فتحی در این مورد صحبت کرده است یا نه؟ عنوان کرد:

نه اصلاً چنین صحبتی با فتحی نداشتیم. من او را زمانی که رئیس کمیته انضباطی بود می‌شناختم و با وی در ارتباط بودم.

مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی تبریز درباره حضور بانوان در ورزشگاه آزادی خاطر نشان کرد:

من وارد این بحث‌ها نمی‌شوم، به هر حال انتقاداتی متوجه حضور بانوان در ورزشگاه بود و انتقاداتی هم متوجه عدم حضور آنها در ورزشگاه وجود داشت، اما امروز می‌بینیم بانوان در ورزشگاه حضور دارند و یک جایگاه خاص برای آنها در نظر گرفته شده است که امیدوارم این جایگاه برای بانوان همیشگی شود.

تگ ها


فوتبال