نصیرزاده: در لیگ برتر مدیر ۳۰۰ میلیونی داریم

بعد از افشاگری احمدسعادتمند درباره حقوق ماهیانه مدیرعامل سابق استقلال حالا این سوال پیش می آید که میانگین دستمزد مدیرعاملان در فوتبال ایران چقدر است؟...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مدیرعامل سابق استقلال ماهیانه ۲۵ میلیون تومان می گرفته است که مبلغی سالیانه ۳۰۰ میلیون تومان می شود. مبلغی شاید کمتر از کوچکترین بازیکن تیم و حتی در حدود دستیاران سرمربی. اما این حقوق در مقایسه با دستمزدهای مدیران در بخش دیگری غیراز فوتبال و لیگ بتر نیز بالا به حساب نمی آید؟ این ها سوالاتی است که بعد از افشای دستمزد ۲۵ میلیونی مدیرعامل سابق استقلال به گوش می رسد . هوشنگ نصیرزاده مدیرعامل سابق ماشین سازی در ارتباط با مساله دستمزد مدیرعاملان فوتبال گفت:" مدیران فوتبال اگر شرکتشان ثبت تجاری شده باشد طبق قانون تجارت حداقل دستمزدشان ۱۵ میلیون تومن خواهد بود که در حدود ده درصد نیز مالیات از آن کسر می شود."


او افزود:" اما اگر تشکیلات باشگاه متعلق به بخش خصوصی باشد این موضوع توافقی خواهد بود. برخی از مدیرعاملان که مجری مصوبات هیات مدیره است که طی یک قرارداد به استخدام در می آید و ممکن است نحوه قرارداد به گونه ای باشد که مبالغ بیشتری هم بگیرد."


نصیرزاده همچنین گفت:" خبردارم برخی از مدیران برای یک فصل ۳۰۰ میلیون تومان می گیرند اما گاهی مواقع هم در برخی از باشگاه مدیران افزاد موظف هستند که از طرف شرکت مرکزی ماموریت می گیرند و با اضافه حقوق(حق ماموریت) کار می کنند و پول زیادی نسبت به حقوق کارمندی شان نمی گیرند. فکر می کنم نفت آبادان اینگونه باشد و اگر اشتباه نکنم سپاهان هم زمانی اینطوری بود."


او اما در ارتباط با دشواری های این شغل گفت:" برخی فکر می کنند مدیرعاملی یک کار شیک است که  دائم مصاحبه می کند در حالی که در این شرایطی که فوتبال دچار مشکلات مالی عدیده یکی از سخت ترین مشاغل است. هیچکدام از اعضای هیات مدیره با بازیکنان ، هتل ها ، آژانس های هواپیمایی ، کادرفنی، هواداران و....ارتباط مستقیم ندارند و فشار تمام این مسایل روی دوش مدیرعامل است." مدیرعامل سابق ماشین سازی درباره دستمزد هیات مدیره هم گفت:" هیات مدیره ها معمولا براساس جلسات دستمزد می گیرند که در سال ۹-۱۰ جلسه برگزار می شود که پول زیادی نیست اما برخی اپشن ها مثل پاداش برد و پاداش صعود می تواند شامل حال آن ها شود."


نصیرزاده در پایان با اشاره به اینکه مدیرعاملان لیگ برتری معمولا وضع مالی خوبی دارند گفت:" نباید انتظار داشته باشیم که جایی که گردش مالی بالایی دارد مدیرعاملش فقیر باشد."

بیشتر بخوانید:

سرپرست استقلال تغییر نمی کند

الگوبرداری بهداشتی لیگ ایران از بوندسلیگا

تگ ها


ماشین سازی تبریز هوشنگ نصیرزاده فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال