نصیرزاده: شرایط ثبت نام کاندیداها ربطی به اساسنامه ندارد

هوشنگ نصیرزاده شرایط حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال را تشریح کرده است....

به گزارش مدال، به طور قطع آنهایی که به اساسنامه ایراد می‌گیرند که چرا برخی از فوتبالیست های بازنشسته نمی توانند کاندیدای ریاست شوند ولی سایر اشخاص از این امتیاز برخوردار شده اند بدون دقت این اشکال را به اساسنامه ربط می دهند در حالی که اساسنامه به هیچ وجه به جز سوابق مدیریت به هیچ جزئیاتی اشاره ندارد.


 توجه داشته باشید که در تاریخ چهارم دی ماه سال نود و چهار اساسنامه فدراسیون ایران به روزرسانی شده‌  و به دلیل اهمیت برای افراد متقاضی پست ریاست ۱۰ سال سابقه و برای سایر پستهای هیئت‌رئیسه پنج سال سابقه در نظر گرفت اما دیگر بیش از این هیچ چیزی در اساسنامه وجود ندارد. از طرفی در تمام دنیا اساسنامه ها وقتی مصوب میشوند باید یک آیین‌نامه اجرایی هم داشته باشد که توسط هیئت رئیسه مصوب می‌شود و ربطی به اساسنامه ندارد.


 یک هفته بعد از جلسه تصویب اساسنامه یعنی دوازدهم دی ماه ۹۴ در جلسه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال این افراد حاضر در جلسه بودند که سوابق ریاست هیئت و  دبیر کل فدراسیون های دیگر  و حضور در شرکتهای خصوصی را مصوب کردند و از آنجا که این آیین نامه به صفحات آخر اساسنامه چسبانده شده و هر دو در یک جلد قرار دارند. آنهایی که در مطالعه بی دقتی می کنند خیال می کنند که  شرایط در خود اساسنامه نوشته شده در حالی که یک نگاه اجمالی می‌تواند به شما نشان بدهد که اساسنامه در ماده ۸۴ تمام می‌شود و این اعضای هیئت رئیسه بودند که یک هفته بعد در ساختمان سئول شرایطی را گذاشتند که بیشتر هیئت های فوتبال و یا اشخاص شاغل در شرکتهای به ثبت رسیده و حتی غیر ورزشی می توانند ثبت نام کنند اما بزرگان بازنشسته فوتبال و افرادی که کمیته ها را اداره می کنند نمی توانند. لذا بهتر است وقتی می خواهیم در رابطه با یک موضوعی نظر بدهیم اول به دقت مطالعه کنیم بعد با رسانه‌ها صحبت کنیم؛ پس اساسنامه برای عدم ثبت نام امسال آقایان دایی مهدوی کیا و علی کریمی هیچ گناهی ندارد از طرف دیگر برخی افراد در مصاحبه های رسانه ای  درخواست می کنند برخی از افراد به اعتبار شخص خودشان در مجمع عضو باشند که این هم ناشی از بی اطلاعی کامل از چیدمان مجامع است، چون ترکیب مجمع باید افرادی باشند که هم اکنون درگیر  فوتبال بوده و نماینده شخص حقوقی باشند. یعنی اگر باشگاهی وجود دارد باید به ثبت برسد و نماینده آن باشگاه در مجمع حضور داشته باشد پس نمی‌توان به اعتبار اینکه یک فرد ریاست فدراسیون را داشته یا فوتبالیست برتری بوده به صورت حقیقی وارد مجموعه شود چون آنچه در مجامع وجود دارد حضور نمایندگان تشکیلات حقوقی است به همین دلیل وقتی در رابطه با چیدمان مجمع هم اظهارنظر می‌کنیم باید به این استانداردها هم توجه کنید.


هوشنگ نصیرزاده-کارشناس حقوقی ورزش

بیشتر بخوانید:
مصدومان استقلال آماده می‌شوند
اولتیماتوم به فدراسیون فوتبال به خاطر یک بازیکن جنجالی+ عکس
اعلام برنامه سفر پرسپولیس به دبی و شارجه 

تگ ها


هوشنگ نصیرزاده فوتبال ایران نصیرزاده انتخابات فدراسیون فوتبال فدراسیون فوتبال فوتبال