نصیرزاده: فدراسیون باید فورا سقف قرارداد تعیین کند

با گرم شدن بازار نقل و انتقالات فوتبال ایران یکی از چالش های بزرگ باشگاه ها افزایش بی رویه قیمت و دستمزد بازیکنان است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، گرانی قیمت بازیکنان در این پنجره نقل و انتقالاتی صدای اکثر باشگاه ها اعم از دولتی و خصوصی را در آورده است. حتی برخی از باشگاه هایی که در فصول گذشته ابایی از هزینه کردن نداشتند با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر توان پرداخت این مبالغ را ندارد. هوشنگ نصیرزاده کارشناس حقوقی فوتبال و مدیرعامل سابق ماشین سازی با تاکید براینکه فدراسیون باید سقف قرارداد تعیین کند گفت:" با توجه به ممنوعیت ورود بازیکنان خارجی خبر می رسد بسیاری از بازیکنان داخلی، با پیشنهادهای نجومی اقدام به انعقاد قرارداد کرده اند که این مبالغ غیرمتعارف و قطعا از تحمل بسیاری از باشگاه هایی که این قرارداد را منعقد می کنند خارج است."


او افزود:" اساسا در بسیاری از کشورهای دیگر نیز تعیین سقف قرارداد برای هماهنگی در نظام پرداخت حقوق ها وجود دارد و در برخی از کشورها حتی قله پرداخت را مشخص می کنند . در بعضی از کشورهای دیگر باشگاه ها باید درصدی از بودجه خود را -تاکید می کنم- فقط درصدی از بودجه خود را به استخدام بازیکن اختصاص بدهند و  براساس رفتار منصفانه مالی که در باشگاه ها مورد انتظار است عمل می کنند."


نصیرزاده در ادامه گفت:"فدراسیون فوتبال باید بازیکنان را به سه بخش بازیکنان باسابقه ملی و بازیکنان دارای سابقه لیگ برتر ،بازیکنان دارای سابقه لیگ های پایین تر تفکیک و  قیمت ها را مشخص و طبقه بندی نماید و هیچ قراردادی را که از سقف قرارداد آن بالاتر است اجازه ثبت ندهد.در صورتی که باشگاه ها برای دور زدن قانون احتمالی سقف قرارداد اقدام به عقد الحاقیه قرارداد نمایند در صورت بروز اختلاف برای فدراسیون فوتبال همان رقمی ملاک باشد که در قرارداد تسلیمی به فدراسیون وجود دارد.


او همچنین گفت:" اخبار منتشره در رابطه با مبالغ قراردادها به طور قطع باعث مشکلات بسیاری برای این باشگاه ها خواهد شد و این آهنگی که الان نواخته می شود درپایان فصل به دلیل اختلافات مالی صدای آن به گوش همه خواهد رسید."

بیشتر بخوانید:

تراکتور سوگیتا را به تبریز برنمی‌گرداند

تاکید تراکتور: قرارداد مظاهری با استقلال غیرقانونی است

 

 

تگ ها


نقل و انتقالات ۱۳۹۹ هوشنگ نصیرزاده فدراسیون فوتبال فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال