نصیر زاده: آقای انصاری فرد مراقب ادبیاتش باشد!

مدیرعامل باشگاه ماشین سازی تبریز در واکنش به صحبت‌های مدیرعامل پرسپولیس گفت: آقای انصاری فرد فراموش نکند که با یک هوادار صحبت نمی کند، بنابراین مراقب ادبیاتش باشد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، به گفته هوشنگ نصیرزاده مدیرعامل باشگاه ماشین سازی فوتبال ایران درصور عدم شرکت  باشگاه ها در لیگ قهرمانان آسیا با محرومیتی دو ساله مواجه خواهد شد. این موضوع اما با واکنش محمد حسن انصاری فرد مدیرعامل باشگاه پرسپولیس مواجه شد.

انصاری فرد امروز شنبه در گفتگویی تلویزیونی گفت:«من نمی دانم چرا هر وقت از این قبیل موضوعات مطرح می‌شود، آقای نصیرزاده خودش را وسط می‌اندازد و چنین صحبت‌هایی را می‌کند.» این صحبت مدیرعامل پرسپولیس  متقابلا واکنش هوشنگ نصیرزاده را به دنبال داشته است.

نصیرزاده، با تاکید بر اینکه ۱۸ سال است مدیریت فوتبال تدریس می کند، گفت: من از مقررات حرف می زنم نه اظهارنظر شخصی، بخشی از مشغله من مطالعه روزانه قوانین و مقررات فوتبال است. اصلا این حرفه و کار من است. اگر هم صحبتی مطرح می کنم به خاطر ضدیت با تیم های خودی نیست برای این است که با در نظر گرفتن چشم انداز آینده و اتفاقاتی که می تواند به دنبال داشته باشد، تصمیم درست تری گرفته شود.

مدیرعامل باشگاه ماشین سازی تصریح کرد: آقای انصاری فرد هم مراقب ادبیاتش باشد. او به یاد داشته باشد که با یک هوادار صحبت نمی کند پس نباید چنین ادبیاتی داشته باشد.

نصیرزاده در ادامه و در پاسخ به این سوال که «بهترین و حرفه ای ترین راهکار برای مواجه با موضوع پیش آمده و محرومیت دوباره نمایندگان ایران از میزبانی در لیگ قهرمانان چیست؟» گفت: رایزنی های ورزشی و رایزنی های دیپلماتیک اولین و دومین راهکاری است که باید در این مورد طی شود. این موضوع به ترتیب باید توسط مسئولان ورزش و مسئولان دیپلماتیک ایران در وزارت امور خارجه انجام شود.

وی یادآور شد: تهدید به تحریم لیگ قهرمانان سومین راه حلی است که پیشنهاد می شود. بعد از آن هم باید شکایت به دادگاه عالی ورزش (CAS) و پیگیری پرونده تا حصول نتیجه به عنوان چهارمین راه حل دنبال شود.

مدیرعامل باشگاه ماشین سازی تبریز با اشاره به اینکه پرسپولیس، استقلال، سپاهان و شهر خودرو چهار تیمی هستند که تصمیم AFC شامل حال آنها می شود، خاطرنشان کرد: بهتر است که مسئولان این چهار باشگاه، راه حل های پیشنهادی را به ترتیب و هماهنگ و همزمان با هم دنبال کنند نه اینکه هر یک به صورت جداگانه موضوع مربوط به باشگاه خود را پیگیری کنند.

«به گفته خود شما و در صورت تحریم لیگ قهرمانان، فوتبال ایران با محرومیت مواجه می شود. با این اوصاف چرا این راه حل را پیشنهاد می دهید؟» نصیرزاده در پاسخ به این پرسش گفت: به هر حال پیگیری موضوع و نتیجه گرفتن از آن مهم است. در این زمینه محرومیت نباید خیلی اهمیت داشته باشد چراکه سوابق ذهنی نشان می دهد که باشگاه های ایرانی در لیگ قهرمانان پیشینه قابل توجهی از موفقیت ندارند. نایب قهرمانی پرسپولیس که سال ۲۰۱۸ به دست آمد، بهترین اتفاق برای نمایندگان ایران در دوره های اخیر این رقابت ها بوده است.

وی تاکید کرد: در صورت تحریم تا دو سال احتمال محرومیت وجود دارد. یعنی برای یک یا دو دوره از حضور در لیگ قهرمانان محروم خواهیم.

«منع ایران از میزبانی شامل حال تیم ملی فوتبال هم می شود؟» نصیرزاده در پاسخ به این پرسش نیز گفت: فعلا محرومیتی برای تیم ملی نیست. پرونده باشگاه ها جدا از تیم ملی است اما در صورتی که در زمینه ملی هم مجددا با طرح مسئله از تیم های حریف مواجه شویم، این پرونده شاید برای تیم ملی هم درست شود.

بیشتر بخوانید:

انصاری‌فرد: برای AFC و فیفا متاسفم؛نصیرزاده چرا خودش را وسط می اندازد؟

 

تگ ها


محمد حسن انصاری فرد پرسپولیس ماشین سازی هوشنگ نصیرزاده فوتبال ایران فوتبال