نظرسنجی؛ شما ترکیب پرسپولیس را انتخاب کنید

یحیی گل محمدی ممکن است با تغییراتی اجباری تیمش را برای مصاف با سپاهان راهی میدان کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، یکی از حساس‌ترین تقابل‌های تهران و اصفهان که شاید تا حد زیادی سرنوشت قهرمانی فصل بیستم را مشخص کند. 

تقابل دو تیم طی سالیان اخیر با حواشی زیادی همراه بود و اکنون نیز که هر دو مدعی قهرمانی این فصل محسوب می‌شوند، این حساسیت به اوج خود رسیده است. هر دو تیم بازیکنانی در لیست خود دارند که شاید شانس حضور در این الکلاسیکو را به دلیل مصدومیت از دست دهند و با ابهام برای همراهی تیم‌های خود مواجه هستند. از سیدجلال حسینی، احمد نوراللهی و کمال کامیابی‌نیا به عنوان بازیکنانی که شاید این دیدار را از دست بدهند یاد می‌شود و البته کادرپزشکی سرخ‌ها امیدوار است در فاصله کوتاه تا این جدال آنها را در اختیار کادرپزشکی قرار دهد. با این حال طی ساعات اخیر کری بین هواداران دو تیم به اوج خود رسیده و در فضای مجازی هر دو طیف با اشاره به توانایی فردی و فنی بازیکنان و کادرفنی خود، از شانس یکدیگر برای این برد حساس خبر می‌دهند. اکنون محتمل‌ترین ترکیب این بازی را با هم مرور خواهیم کرد و در پایان شما می‌توانید در بخش ارسال نظر، ترکیب ایده‌آل و بازیکنانی که به نظرتان می‌تواند سرنوشت این بازی را تغییر دهد درج کنید.

حامد لک؛ جنگ مدعیان سهمیه تیم ملی
این بازی شاید از جهات مختلف برای حامد لک از اهمیت زیادی برخوردار باشد. گلر سرخ‌ها علیرغم کار سختی که مشابه همتای خود در دروازه سپاهان برابر خط هجومی قدرتمند طلایی‌پوشان پیش رو دارد، انگیزه شخصی زیادی نیز در این بازی دارد. جنگ برای دستیابی به سهمیه تیم ملی.

خط دفاعی؛ گره کور با سیدجلال و آقایی
در خط دفاعی پرسپولیس نیز ابهام زیادی وجود دارد. مصدومیت سیدجلال حسینی و دور بودن یکماهه سعید آقایی از تمرینات گروهی پرسپولیس، بزرگترین ابهام در این بخش را شکل داده است. البته محتمل‌ترین ترکیب را می‌توان با حضور وحید امیری در سمت چپ، زوج سیدجلال حسینی و محمد‌حسین کنعانی زادگان در قلب دفاعی و سیامک نعمتی متصور بود.


دو هافبک دفاعی؛ با یک تغییر اجباری برای یحیی 
احمد نوراللهی بزرگترین غایب پرسپولیس در این خط به شمار می رود؛ جایی که در دیدار رفت این رقابت بار زیادی به دلیل نداشتن مهاجم روی این بازیکن گذاشته شده بود ولی حالا این هافبک باتجربه سرخ ها به دلیل مصدومیت دور از دسترس کادر فنی قرار دارد. در این پست اما میلاد سرلک یکی از بازیکنان آماده پرسپولیس در این فصل بوده و مقابل سپاهان شانس زیادی برای حضور در ترکیب اصلی دارد؛ جایی که در صورت رفع مصدومیت کمال کامیابی نیا در کنار این بازیکن قرار خواهد گرفت. در غیر این صورت اما نوبت به محمد شریفی می رسد که در کنار هافبک سابق سپاهان قرار بگیرد و در این بازی مهم در نقش جهان بازی کند.


هافبک  های تهاجمی؛ سرحال و آماده 
مهدی ترابی و احسان پهلوان وینگرهای چپ و راست پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا بودند. شماره ۹ پرسپولیس مطابق انتظار ستاره تیمش در این مسابقات بود و احسان پهلوان هم توانست درنهایت اولین گل خود را برای سرخپوشان با یک شوت تماشایی به ثمر برساند. این دو بازیکن به احتمال فراوان بار دیگر در ترکیب اصلی سرخپوشان و پشت سر دو مهاجم این تیم به میدان خواهند رفت.


زوج خط هجومی؛ با زوج عیسی-شهریار 
شهریار مغانلو و عیسی آل کثیر در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا فرصت بیشتری برای بازی در کنار یکدیگر به دست آوردند و حالا با شناخت بالاتری از هم به مهم ترین بازی فصل رسیده اند. حضور این دو بازیکن در کنار یکدیگر احتمالا یکی از دغدغه های اصلی کادر فنی سپاهان را شکل خواهد داد. 

این محتمل ترین ترکیب پرسپولیس در مصاف بال کلاسیکوی فوتبال ایران خواهد بود؛ با این حال مصدومیت ها شاید سبب ایجاد تغییراتی در این ترکیب شود و بازیکنانی نظیر سیدجلال و کمال از ترکیب اصلی دور شوند و محمد فرجی و محمد شریفی فرصت حضور در ترکیب اصلی را به دست بیاورند. 


شما هم نظر خودتان را با توجه به شرایط اردوی پرسپولیس و حساسیت این مسابقه بنویسید؛ اینکه به نظرتان کدام ترکیب بهترین انتخاب برای سرخپوشان در یکی از سرنوشت ساز ترین بازی های فصل خواهد بود.

ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل سپاهان 
حامد لک، وحید امیری، جلال حسینی، محمدحسین کنعانی زادگان، سیامک نعمتی، میلاد سرلک، کمال کامیابی نیا، مهدی ترابی، احسان پهلوان، عیسی آل کثیر و شهریار مغانلو.

تگ ها


پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال