نظرسنجی مارکا؛ دست رد هواداران به سرمربی رئال مادرید

پس از ادامه ناکامی‌های تیم فوتبال رئال مادرید با هدایت زین‌الدین زیدان و شکست عجیب برابر تیم همشهری، انتقادات تندی در مورد عملکرد سرمربی کهکشانی‌ها مطرح می‌شود...

به دنبال نتایج ضعیف رئال مادرید، هواداران این تیم نسبت به آینده این تیم ناامید هستند.
به گزارش مدال، شکست سنگین و تاریخی رئال مادرید مقابل اتلتیکو مادرید تا حدود زیادی هواداران این تیم را نسبت به آینده کهکشانی‌ها ناامید کرده است.
به گزارش مارکا، فصل 2019/20 در تاریخ با نام باخت 7-3 رئال در دربی آمریکا در اذهان خواهد ماند. می‌توان به مصدومیت شدید مارکو آسنسیو از ناحیه رباط صلیبی هم اشاره کرد که در درازمدت قادر است صدمات بیشتری به رئال مادرید بزند. از طرفی باخت اخیر به اتلتیکو مادرید حتی بدتر از باخت فصل گذشته به این تیم در سوپرکاپ اروپا بود. زمانی که لوپتگی سکان هدایت تیم را عهده دار بود. سال گذشته از دست دادن یک سوپرکاپ برای تیمی که تازه قهرمان اروپا شده بود، قابل گذشت بود. اکنون اما که تیم فصل گذشته هیچ جامی نبرد و پرز برای عوض کردن شرایط دست به دامان گزینه موفق و طلایی‌اش یعنی زیدان شده، چنین نتایجی غیرقابل گذشت است.
حالا و پس از تنها سه بازی دوستانه و بدون برد، از هم اکنون ابرهای تیره بر آسمان مادرید سایه افکنده است. با تنها خرید ادن هازارد، خبری از تغییراتی که زیدان در روز بازگشتش وعده داده بود، مشاهده نمی‌شود. مارکا پس از این باخت تاریخی اقدام به برگزاری یک نظرسنجی جامع کرد تا نظر هواداران رئال مادرید را بداند. بالغ بر 230 هزار نفر در این نظرسنجی شرکت کردند.
اول از همه از مقصر اصلی این باخت سوال شد. بازیکنان، زیدان و مدیران باشگاه هر سه به یک اندازه مقصر اعلام شدند. هر کدام با 33.5 درصد. در سوال دوم پرسیده شد آیا زیدان فرد مناسبی برای هدایت این پروژه است؟ در نتیجه‌ای باورنکردنی 63 درصد پاسخ منفی دادند! پرسیده شد اگر شما جای زیدان بودید، چه چیزی را عوض می‌کردید؟ گزینه فرصت دادن به بازیکنان جدید بیشتر از همه رای آورد. حتی بیشتر از درخواست جذب بازیکن جدید دادن و تغییر سیستم.
سوالی که پاسخش قابل پیش بینی بود این بود: آیا رئال مادرید خودش را به خوبی در تابستان تقویت کرد؟ 80 درصد پاسخ منفی دادند. از نظر هواداران خط میانی تیم بیشتر از هر پست دیگری نیاز به تقویت دارد. از نظر بخش عمده‌ای از آنها، هیچ یک از خریدهای تابستانی رئال مادرید جز هازارد، لایق حضور در ترکیب اصلی نیست. گرچه بازیکنانی نظیر مندی، یوویچ و کوبو بیش از بقیه نظر مثبت هواداران را جلب کرده‌اند.
شصت درصد هواداران معتقدند رئال مادرید به پوگبا نیاز دارند اما در اعلام موضعی کاملا مشخص، 92 درصد از رای دهندگان اعلام کردند صرفا با پوگبا، مشکل حل نمی‌شود. نتیجه قابل توجه دیگر این نظرسنجی آن بود که علی رغم باور هواداران به نیاز تیم به تقویت ترکیب، 60 درصد از آنها مخالف تلاش برای خرید نیمار هستند! از آن سو پیشنهاد حفظ هامس با موافقت آنها رو به رو شد.
در آخرین سوال، مارکا از هواداران خواست نظرشان را درباره فروش برخی از بازیکنان قدیمی تیم را اعلام کنند. نتایج نشان داد هواداران رئال مادرید کاملا از فروش بازیکنانی نظیر ناچو، مارسلو، کروس، مودریچ، وازکز، ایسکو و بنزما استقبال می‌کنند اما با جدایی واران، کارواخال و راموس مخالفند. البته تعداد موافقان فروش راموس هم چشمگیر بود.
واضح است که بخشی از نتایج این نظرسنجی ناشی از جو بدی است که به دلیل باخت اخیر رئال مادرید ایجاد شده است. در هر صورت رئال مادرید که به بحران‌ها عادت دارد، هنوز فصل شروع نشده وارد اولین بحرانش شده و باید دید چطور می‌تواند آن را کنترل کند.

بیشتر بخوانید:

فن‌دایک: فقط یک بازیکن توانست من را دریبل بزند

تگ ها


رئال مادرید زین‌الدین زیدان لالیگا نشریه مارکا رئال مادرید لالیگا فوتبال