نظرسنجی: چه تیمی قهرمان جام حذفی می شود؟

استقلال و فولاد در آخرین مسابقه فوتبالی در فصل ۱۳۹۹-۱۴۰۰ در استادیوم نقش جهان اصفهان، برای تصاحب کاپ قهرمانی جام حذفی تلاش می کنند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، فصل ۱۳۹۹-۱۴۰۰ فوتبال ایران به روز پایانی خود رسید و یکی از دو تیم استقلال یا فولاد کاپ قهرمانی رقابت های جام حذفی را بالای سر خواهد برد. فرهاد مجیدی امیدوار است که به نخستین جام خود با استقلال دست پیدا کند و در سمت مقابل نیز نکونام همین هدف را با فولاد دنبال می کند.

* استقلال چگونه به فینال رسید؟
استقلال در نخستین روزهایی که فرهاد مجیدی را روی نیمکتش می دید، در ورزشگاه شهدای شهر قدس به مصاف پیکان رفت. در آن بازی شیخ دیاباته استقلال را از روی نقطه پنالتی پیش انداخت و در ادامه نیز دانشگر گل دوم تیمش را به ثمر رساند. ابراهیم صالحی یکی از گل ها را جبران کرد ولی در نهایت آبی پوشان با برتری دو بر یک راهی مرحله بعد شدند.
شاگردان مجیدی در مرحله یک هشتم نهایی نیز دو بر یک برنده شدند. آنها مقابل ذوب آهن با دبل فرشید اسماعیلی در برابر تک گل دارکو بیدوف از سد رقیب اصفهانی خود گذشتند. استقلال در مرحله یک چهارم نهایی نیز پس از تساوی بدون گل برابر پرسپولیس، در ضربات پنالتی موفق به شکست رقیب دیرینه خود شد و در دور نیمه نهایی نیز با حساب دو بر یک و دبل وریا غفوری در مقابل تک گل امین پورعلی از سد گل گهر گذشت و به دیدار فینال رسید. مجیدی در رقابت های امسال جام حذفی، تنها تیمی بود که تمام بازی هایش را برابر تیم های لیگ برتری انجام داد.

* فولاد چگونه به فینال رسید؟
شاگردان نکونام برای رسیدن به فینال مسیر تقریبا آسان تری داشتند. آنها در بازی نخست از مرحله یک شانزدهم نهایی مقابل ماشین سازی در تبریز، با حساب ۳ بر صفر برنده شدند. لوسیانو پریرا در آن بازی موفق به ثبت هت تریک شد. دومین بازی شاگردان نکونام باز هم خارج از خانه بود. آنها مقابل تیم دسته یکی قشقایی شیراز به سختی و با دبل شروین بزرگ، با حساب دو بر یک به برتری رسیدند.
قدرتمندترین رقیب فولادی ها در مرحله یک چهارم نهایی بود. آنها این بار در اهواز پذیرای سپاهان بودند. پس از تساوی بدون گل دو تیم در پایان ۹۰ دقیقه، صالح حردانی در دقیقه ۹۳ فولاد را پیش انداخت و روح الله باقری هم در دقیقه ۱۰۷ کار را به تساوی کشاند تا ضربات پنالتی تکلیف تیم برنده را مشخص کند. در ماراتن پنالتی ها و روی درخشش محسن فروزانی که در دقیقه ۱۲۰ به بازی آمده بود، شاگردان نکونام موفق به شکست سپاهان شده و راهی بازی ما قبل فینال شدند. در مرحله نیمه نهایی نیز آنها در بازی نسبتا آسان و یک طرفه، با ۲ گل وحید حیدریه و آیاندا پاتوسی، از سد ملوان عبور کرده و راهی دیدار فینال شدند.

حالا و در ایستگاه آخر رقابت های جام حذفی، استقلال و فولاد برای تصاحب جام قهرمانی به مصاف هم می روند. باید منتظر ماند و دید از میان مجیدی و نکونام، کدامیک جام را بالای سر می برد. شما کاربران ورزش سه نیز می توانید نظرات خود را برای ما ارسال و اعلام کنید که از میان این دو تیم، کدامیک قهرمان جام حذفی می شود. نظرات شما در کمترین زمان ممکن به نمایش گذاشته می شود.

تگ ها


فولاد خوزستان استقلال تهران فوتبال ایران استقلال فولاد خوزستان جام حذفی فوتبال