نظری: برای طلب استراماچونی بازیکنی را نمی فروشیم

سخنگوی باشگاه استقلال گفت که برای پرداخت مبلغ جریمه پرونده استراماچونی بازیکنی را نخواهیم فروخت....

به گزارش "ورزش سه"، حجت نظری عضو هیئت مدیره و سخنگوی باشگاه استقلال در گفتگو با برنامه ورزش و مردم در مورد اعلام رای پرونده استراماچونی اظهار داشت: در این مورد واقعاً جای نگرانی نیست. خیلی ها تصور می کردند چون رای اولیه صادر شده، فورس زمانی برای ما ایجاد می کند و باید در فرصت کوتاهی مطالبات ایشان را پرداخت کنیم در غیر اینصورت پنجره نقل و انتقالات ما باز هم بسته می شود، اما این اتفاق نمی افتد. رای اولیه صادر شده و قابل تجدید نظر است. این مبلغ به واسطه اسنادی که وجود دارد، کم خواهد شد.


وی افزود: قبلا بعضی ها مدعی بودند که اگر رای استراماچونی صادر شود، ما باید در مدت یک هفته حدود ۳ میلیون یورو پرداخت کنیم، اما حالا می ‌بینیم که مبلغ ادعایی او یک میلیون و ۶۸۰ هزار یور بود ولی مبلغی که ما به پرداخت آن محکوم شده ایم، یک میلیون و ۳۵۰ هراز یورویی کرده است. ضمن اینکه ما هنوز این فرصت را داریم برای این پرونده به CAS شکایت کنیم. 


نظری درمورد اینکه آیا مدیران قبلی عمداً در این پرونده کم‌ کاری کرده‌اند یا خیر، خاطرنشان کرد: بی تردید عمدی در کار نبود. به هر دلیلی شرایط اینگونه پیش رفت و دفاع خوبی از منافع باشگاه استقلال نشد؛ البته شاید مدارک به اندازه کافی به همکاران قبلی ما نرسید. این مبلغی که ما محکوم شده ایم، قطعاً کمتر خواهد شد. ما دیروز درخواست گرندز کرده ایم و منتظریم این مدارک که براساس آنها رای صادر شده لایحه جدیدی را تنظیم کرده و با مدارک به فیفا ارائه خواهیم کرد.


سخنگوی باشگاه استقلال گفت: ما اقداماتی انجام خواهیم داد تا این مبلغ کم خواهد شد. تیم حقوقی ما در داخل کشور تغییر کرده، اما نماینده ما در فیفا همان فرد قبلی یعنی خانم سوسانو هستند. کسانی که در داخل کشور به ما مشورت می دهند، افراد جدیدی هستند. بی تردید این فرایند در پرونده استراماچونی وجود دارد، ۶-۷ ماه طول می کشد تا این پرونده به نتیجه نهایی برسد و با این شرایط نه تنها این پنجره بلکه پنجره نقل و انتقالاتی زمستانی ما هم تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت. احتمالا تا پایان فصل برای پرداخت این جریمه فرصت داریم. بدون شک از طرف استراماچونی پنجره‌های استقلال تهدید نمی ‌شود.


نظری با بیان اینکه تلاش‌ هایی در حال انجام است تا این مشکل حل شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه این روزها رسانه ‌هایی که اعتبار لازم را هم ندارند، شایعه را مطرح می کنند و این شایعه پخش می شود. برخی‌ها مدعی شدند که استقلال برای پرداخت غرامت به استراماچونی قصد فروش بازیکنانش را دارد و من نمیدانم این موضوع در کجا مطرح شده است که من همینجا اعلام می ‌کنم ما قصد فروش هیچ بازیکنی را نداریم. هواداران با هوش باشند و اخبار را از مراجع رسمی و خبرگزاری ‌ها نظیر صدا و سیما دنبال کنند.


وی درخصوص پرداخت حقوق به بازیکنان جدید و اعضای کادر فنی استقلال، اظهار داشت: هفته آینده اولین قسط تمام بازیکنان و اعضای کادر فنی پرداخت خواهد شد.


سخنگوی باشگاه استقلال با اشاره به مشکلاتی که در موضوع اسپانسر و تامین کننده البسه این تیم ایجاد شده بود، تصریح کرد: صحبت ‌هایی در هیأت مدیره مطرح شد مبنی بر اینکه همکاری با شرکت قبلی که لباس‌ها را تامین می‌کرد از نظر اقتصادی به صرفه نیست. از طرف سرپرست محترم این اطمینان هم به ما داده شد که در صورت فسخ قرارداد با این شرکت، جریمه ‌ای شامل حال باشگاه نخواهد شد. ما هم مذاکراتی را با اسپانسر جدید شروع کردیم؛ البته نگرانی‌هایی بابت شرکت قبلی وجود داشت و به همین دلیل لباس‌ها به بازی هفته اول نرسید.


وی درخصوص دریافت رضایتنامه فکری از باشگاه نساجی، تصریح کرد: ما برای رساندن آرامش به باشگاه استقلال هر کاری در توانمان باشد انجام خواهیم داد. در تلاش هستیم تا با باشگاه نساجی تعامل داشته باشیم. ما کادر فنی پرتلاش و کم توقعی داریم و باید تلاش کنیم تا دغدغه‌های آنها را برطرف کنیم. فکر می‌‌کنم هواداران امسال تیمی را ببینند که در سال‌های قبل توقعش را داشتند.

تگ ها


آندره آ استراماچونی استقلال تهران