نظری‌جویباری: فتحی تصمیم گیرنده‌ نبود!

قائم‌مقام سابق باشگاه استقلال گفت: مدیر باید مستقل باشد و خودش تصمیم بگیرد. در غیر این‌صورت، آن مدیر ناموفق است....

 


به گزارش مدال، علی نظری‌جویباری  در خصوص وضعیت این روز‌های تیم فوتبال استقلال، مصاحبه بازیکنان علیه مدیریت باشگاه و احتمال تغییرات بیشتر در بخش‌های مختلف تیم آبی‌پوش پایتخت به صحبت پرداخت که می‌خوانید: 

 

بی‌کفایتی بود یا بی‌تدبیری؟

روز خوش به استقلال نیامده و برخی نمی‌گذارند آب خوش از گلوی استقلالی‌ها پایین برود. بعد از ۴ سال تیم عالی شد و به صدر جدول رسید، ولی نمی‌دانم چه شد که تیم به این روز افتاد. نمی‌دانم بی‌تدبیری بود، بی‌کفایتی بود که استقلال با این وضعیت خوب یک‌دفعه باید مربی‌اش برود.

 

کار استراماچونی حرفه‌ای نبود

استراماچونی را دوست داریم و او انسان حرفه‌ای است. درست است که از باشگاه طلب داشت، ولی به نظرم کار غیرحرفه‌ای کرد که تیم را رها کرد. می‌توانست به کارش ادامه دهد و حداقل در بازی با پیکان روی نیمکت بنشیند و بعد برود. نمی‌گویم استراماچونی نباید حقش را می‌گرفت، اما به خاطر این همه هوادار که ارادت ویژه‌ای به او داشتند، باید حداقل بعد از بازی با پیکان می‌رفت.

 

نگران 2 امتیاز بازی با پیکان هستم 

ممکن است استقلال در انتهای فصل با یک امتیاز اختلاف قهرمان نشود و به نظرم ۲ امتیاز مهمی مقابل پیکان از دست رفت. من داخل باشگاه نیستم که بدانم چه خبر است، شاید استراماچونی قبل از رفتن نامه‌ای ارسال کرده یا به باشگاه اطلاع داده بوده که می‌رود.

 

فتحی خودش تصمیم نمی‌گرفت 

امیرحسین فتحی مدیرعامل مستعفی استقلال هم کسی بود که خودش تصمیم نمی‌گرفت. مدیر باید مستقل باشد و خودش تصمیم بگیرد. در غیر این‌صورت، آن مدیر ناموفق است. هوادار چرا نام فتح‌الله‌زاده، اولیایی یا... را در ورزشگاه‌ها صدا می‌زند؟ به خاطر اینکه آنها مدیران مستقلی هستند. فتح‌الله‌زاده، اولیایی و امثال این افراد هرکدام بالاخره مدیران توانمندی هستند که می‌توانند استقلال را از این مخمصه نجات دهند.

 

چه کسی جواب این خیانت‌ها را می‌دهد؟

استقلال حال و روز خوبی ندارد. من چیز‌هایی در این تیم دیدم که باورم نمی‌شود. چه کسی می‌خواهد پاسخ این خیانت‌ها را بدهد. بازیکن می‌آید و به مدیرعامل و هیئت مدیره توهین می‌کند. ببینید بازیکن به کجا رسیده است. با این شرایط سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. آنقدر فشار روی بازیکنان است که به مدیرعامل توهین می‌کنند. استقلال قدمت زیادی دارد، ولی ببینید مدیریت چه کرده و چقدر دروغ گفته که بازیکن این‌طور صحبت می‌کند.

 

برانکو که رفت مدیرعامل پرسپولیس ۲ هفته‌ای عوض شد

قائم‌مقام سابق باشگاه استقلال تاکید کرد: باید این ناهمگونی که بین مدیریت، کادرفنی، بازیکنان و هواداران است را جمع کنند. آن‌قدر هواداران گفتند «حیا کن و رها کن» تا این اتفاق رخ داد. آقای سلطانی‌فر و دوستانی که برای این باشگاه تصمیم می‌گیرید؛ وقتی برانکو رفت ۲ هفته نشد، مدیرعامل پرسپولیس را عوض کردید، اما این همه هوادار در این مدت گفت «حیا کن و رها کن» نشنیدید؟

 

مدیریت غلط استقلال زیر سوال رفت 

توهین بازیکن به مدیرعامل کسر شأن برای استقلال است. آنها با مدیریت غلط، باشگاه را زیر سوال برده‌اند. وزارت ورزش آن‌قدر دست روی دست گذاشت که صدای همه در این اواخر درآمده بود. مصاحبه برای مدیرعامل و سخنگو است. هیچ‌جای دنیا اعضای هیئت مدیره مصاحبه نمی‌کنند. وقتی چند شب پیش مصاحبه بازیکنان را خواندم، تنم لرزید؛ چون جمع کردن این تیم در شرایط فعلی خیلی سخت است.

 

آبروی‌مان را از سر راه نیاوردیم 

از من می‌پرسند احتمال دارد که با مدیر بعدی به باشگاه استقلال برگردی اما با این شرایط بعید می‌دانم بتوانم در باشگاه کاری کنم. بازیکنان روی‌شان به روی همه باز شده و ما هم آبروی‌مان را از سر راه نیاوردیم که با مصاحبه چند بازیکن از بین برود. فتحی این موضوع را باب کرد که بازیکن علیه مدیر صحبت کند یا زبانش به توهین باز شود. البته بازیکن هم مقصر نیست، چون او را خیلی تحت فشار گذاشتند.

 

بیشتر بخوانید:

پیشکسوت استقلال: وزارت ورزش مدیر نا آشنا با استقلال انتخاب نکند

تگ ها


نظری جویباری فتح الله زاده فتحی غفوری سلطانی فر فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال