نظری: مطمئنم مجیدی استقلال را تنها نخواهد گذاشت

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال می‌گوید فرهاد مجیدی در این شرایط تیمش را تنها نخواهد گذاشت و بازخواهد گشت....

به گزارش "ورزش سه"، استعفای فرهاد مجیدی سرمربی تیم فوتبال استقلال در شرایطی که هنوز ۲۴ ساعت از پیروزی شیرین تیمش برابر پرسپولیس رقیب دیرینه سپری نشده، بار دیگر شرایط آبی‌های پایتخت را در هاله‌ای از ابهام فرو برده و حضور این تیم در فینال جام حذفی با دشواری و پیچیدگی مواجه شده است.


حجت نظری عضو شورای شهر تهران و همینطور یکی از اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال در گفتگویی با "ورزش سه" درباره تصمیم فرهاد مجیدی گفتگو کرده که می‌توانید حرف‌های او را در ادامه این مطلب بخوانید.

*استقلال هرگاه در مسیر موفقیت گام بر می‌دارد، با مشکلی روبرو می‌‌شود و حالا اینبار فرهاد مجیدی از ادامه حضور در تیم استعفا داده است.


نظری-حتما برد دیروز استقلال مقابل پرسپولیس، دل هوادران استقلال را شاد کرده است و هوادار پس از مدت‌ها به نتیجه دلچسبی که می‌خواسته، رسیده است. باید تلاش کنیم این موقعیت برای استقلال حفظ شود. یک هفته مانده به فینال جام حذفی حتما انتظار هوادار از ما ثبات و بهتر شدن شرایط تیم است. امیدوارم آقای مجیدی هم به عنوان یکی از بازیکنان پرافتخار استقلال و یک استقلالی با تعصب این موقعیت را بر اساس خواست هواداران دنبال کند و یک هفته مانده به فینال جام حذفی حرف از رفتن نزند. امروز استقلال نیاز دارد که سرمربی بالای سرش باشد و با تمام قوا کار کند و به عنوان یک استقلالی متعصب تیم را تنها نگذارد. در نهایت اگر ایشان نقطه نظری دارد و بنای ترک استقلال را دارد، امروز زمان صحبت در مورد آن نیست و ما می‌توانیم بعد از فینال جام حذفی با حضور هیئت مدیره، مدیرعامل محترم و همینطور سرمربی تیم بنشینیم و مذاکره کنیم و در نهایت پس از پایان بازی‌ها می‌توانیم تصمیم بگیریم که اگر ایشان بنای ماندن ندارد، شرایط همدیگر را بررسی کنیم و تصمیم نهایی را بگیریم؛ که امروز زمان تصمیم گیری در مورد این موضوع نیست.

*آقای فرهاد مجیدی از این موضوع ناراحتند که مدیرعامل باشگاه استقلال زمان مناسبی برای سفر به ایتالیا انتخاب نکرده است. در این مورد توضیح می‌دهید که دلیل سفر آقای سعادتمند بازگرداندن آقای استراماچونی بوده یا موضوع دیگری در میان بوده است؟


نظری- اینکه زمان رفتن به ایتالیا بود یا نبود، الان زمان صحبت در موردش نیست. همانطور که استعفای سرمربی تیم الان زمان مناسبی برای صحبت کردن درباره آن نیست.  من فکر می کنم امروز استقلال نیاز دارد  همه ما به عنوان کسانی که این تیم را دوست داریم و عاشقش هستیم و می‌خواهیم همه کار بکنیم تا این تیم قهرمان جام حذفی بشود و دل هوادار را شاد کنیم. امروز باید یک سری حرف‌ها که ممکن است در دل همه ما باشد، کنار بگذاریم و تمام تلاشمان را بکنیم برای پیروزی تیم. بعد از این می‌توانیم در ۱۰ روز آینده بنشینیم در مورد همه مسائلی که در مورد آنها ابهام یا دغدغه داریم، صحبت کنیم. فکر می‌کنم اگر همه ما بپذیریم که باید برای موفقیت استقلال و شادی هوادرانش تلاش کنیم، الان شاید زمان مناسبی برای پرداختن به این موضوعات نباشد.

*به نظر می‌رسد شما هم انتخاب این زمان برای سفر به ایتالیا را مناسب نمی‌دانید و موافقش نبوده‌اید؟


نظری- ببینید این موضوع جای صحبت دارد، چون چیزی که آقای سعادتمند برای آن رفتند و برایش صحبت کردند، با آن چیزی که در فضای مجازی منتشر شد، متفاوت هست. فکر می‌کنیم الان باید اجازه بدهیم آرامش به تیم بازگردد و تقاضا می‌کنم تمام کسانی که در استقلال مسئولیتی دارند، به مسئولیت خودشان همچنان ادامه دهند و شرایط را دنبال کنیم تا تیم را قهرمان جام حذفی کنیم و بعدا می‌توانیم بنشینیم و درباره همه مسائل و جزئیات صحبت کنیم.

*موضوع دیگری که آقای مجیدی مطرح کرده، اینکه هیئت مدیره و مدیرعامل استقلال علاقه‌ای برای نتیجه گرفتن استقلال نداشته‌اند. آیا واقعا اینطور بوده است؟


نظری- واقعا اینطور نبوده است. اجازه بدهید من موضوع را بازتر نکنم. واقعا اینطور نبوده است و مطمئن باشید که تمام مدیران استقلال دوست دارند، نتیجه بگیرند. من رد نمی‌کنم که شاید بعضی افراد، تاکید می‌کنم بعضی افراد که پیش تر در استقلال بوده اند یا مسئولیت در تیم داشتند یا در گذشته در کنار استقلال بودند، ترجیحشان این باشد که استقلال با خود آنها به موفقیت برسد؛ اما این اطمینان را به شما می‌دهم که چه مدیران فعلی، چه هر تیم مدیریت  دیگری، درنهایت موفقیت تیم را موفقیت خودشان می‎‌‌‌دانند. اصلا عاقلانه و منطقی نیست که ما فکر کنیم، کسانی که در حال حاضر مسئولیت دارند، دوست ندارند تیمشان موفق باشد.


*هواداران استقلال سال های سختی را تجربه می‌کنند. تیمشان در سال های اخیر پس از قرار گرفتن در مسیر موفقیت با مشکلاتی از این دست مواجه می‌شود. در این مورد به هواداران توضیح می‌دهید و اینکه آیا تلاش شما برای ادامه روند موفقیت در تیم است؟


*نظری- این اطمینان را به هواداران می‌دهم که ما تمام تلاشمان را کرده و می‌کنیم تا استقلال بهترین نتایج ممکن را کسب کند و همچنان این تلاش را ادامه خواهیم داد تا دل هوادار را شاد کنیم. من از آقای مجیدی خواهش می‌کنم امروز در مورد رفتن صحبت نکنیم. ایشان سرمربی تیم است و با باشگاه قرارداد دارد و این قرارداد هم حکم می‌کند که به وظیفه‌شان تا انتها عمل کنند. از آقای مجیدی به عنوان یک استقلالی با تعصب انتظار می‌رود که حتما همین کار را بکند و برای آرامش و شادی دل هوادار حتما این یک هفته را مثل روزهای گذشته با شدت و قوت به تمرینات ادامه دهند و این نوید را از همینجا به هواداران بدهیم که حتما ما از مشهد با قهرمانی بازخواهیم گشت.

*به نظر می‌رسد شما هم از یک سری ناملایمت‌ها ناراحت هستید ولی معتقدید در یک هفته‌ای که تا فینال مسابقات باقی مانده، باید همه ارکان باشگاه مشکلات را برای موفقیت استقلال فراموش کنند. البته فرصت آنچنانی هم وجود ندارد و بلافاصله تیم باید آماده حضور در رقابت‌های آسیایی شود.


نظری- کاملا درست است. امروز همه باید عزممان را جزم کنیم تا استقلال بتواند در بازی های پیش رو، چه بازی پایانی جام حذفی و چه بازی های لیگ قهرمانان آسیا بهترین نتایج را کسب کند.

*واکنش باشگاه استقلال به استعفای فرهاد مجیدی به نوعی تنش زا بود. فرهاد مجیدی پیش تر هم استعفا از تیم ملی امید را در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرده بود و برای اولین مرتبه نیست که این کار را می‌کند. آیا بهتر نبود واکنش باشگاه طور دیگری باشد و شما این موضوع را چطور تفسیر می‌کنید؟


نظری- اینکه همه اتفاقات در روال خودشان انجام بشوند، بهتر است. ما وقتی می‌خواهیم قرارداد ببندیم، قرارداد را در فضای مخصوص به خودش منتشر می‌کنیم، برای کنار رفتن هم باید از فضای متعارف خودش استفاده کنیم. اما در اینکه موضع باشگاه آیا موضع سنجیده‌ای بوده یا نه، به نظرم این موضوع را باید حتما در هیئت مدیره باشگاه در موردش صحبت کنیم. به نظرم شاید یک وقت‌هایی ما به عنوان مدیران باشگاه باید مواضعمان طوری باشد که تنش‌ها را کم کنیم.


*به عنوان سوال آخر اگر آقای مجیدی به تیم بازنگردد، آیا هیئت مدیره باشگاه فکری برای شرایط تیم استقلال پس از او برای حضور در فینال مسابقات جام حذفی در نظر دارد؟


*نظری- من مطئنم که آقای مجیدی استقلال را تنها نخواهد گذاشت.

تگ ها


استقلال تهران فرهاد مجیدی