نظر جالب مهاجری در رابطه با لیگ برتر؛ رده‌های میانی بی‌ارزش است!

سرمربی این فصل نساجی بعد از یک دوره بیماری به تیم بازگشت اما در نهایت و پیش از هفته بیست و یکم دیگر نتوانست ادامه بدهد و به خاطر همین موضوع استعفا داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، او پیش از نیم فصل اول به دلیل بیماری ریوی در بیمارستان بستری شد اما هرطور که بود و با وجود مخالفت پزشکان به تیم بازگشت اما در نهایت فشار بازی ها و شرایط و چالش های باشگاه به گونه ای بود که او به خاطر سلامتش ترجیح داد استراحت کند. دوران قرنطینه یا درخانه ماندن برای رضا مهاجری آنطور که خودش می گوید یک توفیق اجباری بود و توانست استراحت و به قول فوتبالی ها کاملا ریکاوری کند به طوری که الان می گوید که آماده است که به نیمکت بازگردد. حرف های رضا مهاجری را در زیر می خوانید:


*این ماجرای ویروس کرونا برای من نوعی توفیق اجباری شد تا استراحت و ریکاوری کنم. من چند سال بدون استراحت و سخت را پشت سر گذاشته بودم. پدیده، سیاه جامگان، ماشین سازی و در آخر هم نساجی که شرایط سختی در این فصل داشت. این فرصت خوبی است که به گذشته فکر کرده و از اشتباهاتی که داشتیم درس بگیرم. نیت خودم این بود که استراحت کنم تا شرایط جسمی ام بهتر شود. دوست دارم  با قدرت برگردم و با همکارانم کار را با قدرت جلو ببریم.


*در این فرصت کارمان را آنالیز کردم و به دنبال این بودم که چکار باید بکنم که شرایط بهتر شود. شرایط جسمی ام در حال حاضر خوب است ، فشار کار و استرس باعث شده بود تا کمی دچار مشکل شوم اما حالا که از این فشار دور هستم شرایطم هم خوب شده است. مرور عملکردم باعث می شود که خیلی اشتباهاتم را بفهمم و بدانم کجا را باید اصلاح کنم. بعضی از بازی ها را می بینم که باخته ایم اما می توانستیم برنده باشیم. یکی از مهمترین درس هایی که گرفتم این بود که باید با نتایجی که به دست می آید منطقی تر برخورد کنم. برد و باخت جزئی از فوتبال است اما من قبل از این بعد از شکست ها خیلی احساسی برخورد می کردم اما حالا می فهمم که باید نگاه منطقی تری داشته باشم.


*هر سال لیگ همین است و می توانم بگویم چهارده تیم از شانزده تا از همان ابتدا به امید قهرمانی و کسب سهمیه بازی ها را شروع می کنند اما به غیر از استثناهایی مثل قهرمانی استقلال خوزستان تا حدودی ترکیب قهرمانی و سهمیه مشخص است. من معتقدم تیم های پنجم تا چهاردهم در لیگ برتر ایران عملا از جایی به بعد انگیزه زیادی ندارند. ما باید برای این موضوع از کشورهای خوب دنیا در فوتبال الگوبرداری کنیم. حداکثر کاری که تیم ها می توانند برای خودشان انجام بدهند بازی دادن به بازیکنان جوان است و عملا هیچ فرقی بین تیم پنجم تا چهاردهم وجود ندارد. به نظرم فدراسیون فوتبال با هر روشی که می تواند باید این معضل را حل کند. ما سال قبل با ماشین سازی از هفته بیستم دیگر مشخص بود نه سقوط می کنیم و نه سهمیه می گیریم. بازیکنان باتجربه تیم واقعا دیگر انگیزه ای در هفته های باقیمانده نداشتند. فدراسیون می تواند با گذاشتن جایزه نقدی یا هر راهکاری که خودش می داند به کل جدول لیگ برتر اعتبار و ارزش بدهد.


*من هر سال را بهترین سال کاری ام می دانم. از زمانی که با سیاه جامگان شروع کردم و در یک دوره چهارساله از لیگ ۲ به لیگ ۱ و سپس لیگ برتر آمدم تا امسال که در نساجی بودم، همه آن ها برایم خوب بوده اند. البته هربار اسم سیاه جامگان می آید واقعا قلبم را به درد می آورد چون این تیم می توانست جای تیم ابومسلم را در بین فوتبالدوستان مشهدی پیدا کند. هرچند در این تیم روزهای سختی هم داشتم. ما ۲۴ امتیاز گرفتیم اما کسر ۶ امتیاز و جدا شدن بازیکنان ضربه بزرگی بود. خیلی سخت است که شب چهارم باشید و صبح بیدار شوید ببینید که به خاطر کسر امتیاز دهم شده اید. با این وجود همه این ها برای من به عنوان یک مربی که در این فوتبال اهداف و انگیزه های زیادی دارد تجربه شد. در این مدت تمام این سال ها را واکاوی می کنم و سعی می کنم نقاط ضعف و قوتم را بیشتر بشناسم.


*در نساجی امسال فوتبال خوبی را به نمایش گذاشتیم و به نظر من فراتر از بضاعتمان بود و این روند در یک پروسه دو سه ساله می توانست به جای خوبی برسد. البته سختی ها و مشکلات هر تیمی متفاوت است. در پدیده سختی ها و چالش های زیادی داشتیم اما تیمی که هشتم نهم جدول بود دو بازیکن (محمدرضا خانزاده و اکبرایمانی) را در تیم ملی داشت و این اتفاق بزرگی است. در ماشین سازی هم کنعانی زادگان را به عنوان ملی پوش داشتیم  و در نساجی هم علی شجاعی و رضا دهقانی تبدیل به مهره های کلیدی تیم امید شدند. خوشحالم که نتیجه تلاشم خروجی هم داشته و بازیکنان خوبی در این سال ها در تیم هایی که من در آن حضور داشتم رشد کرده و به موفقیت رسیده اند.


*نمی توانم برای خودم هدفگذاری خاصی بکنم چون خیلی از مسایل دست ما نیست.

ما به عنوان مربی هر تیمی را نمی توانیم انتخاب کنیم. من تنها سعی می کنم به روز باشم و این را شاگردان و بازیکنانم می توانند شهادت بدهند. ما روزانه حداقل سه ساعت برای طراحی و پیدا کردن نوع تمرین و مسابقات وقت می گذاشتیم. سعی می کنم تمرینات روز دنیا را به قول معروف ایرانیزه کنم و برای موفقیت تیم برنامه ریزی انجام بدهم.


*فوتبال با هیجانش زنده است و نساجی به خاطر هوادارانش یک تیم پرهیجان است. من در ابتدای فصل سه پیشنهاد داشتم، یکی از تیم های مطرح لیگ یک و دو تیم لیگ برتری اما نساجی را به خاطر همین هیجانش انتخاب کردم.


*من هم مثل تمام مربیانی که لیگ را شروع می کنند هدفم قهرمانی است. اگر امکانات بدهند با تلاش همکاران و بازیکنان این موضوع هم شدنی است. چرا که نه! می توانم قهرمان هم بشوم.


*این روزها که خطر ویروس کرونا به وجود آمده و مردم هم برای گذر از آن تلاش می کنند برخی اما کم لطف هستند. خبرها و ویدیوهایی که از بیمارستان ها ،پزشکان و پرستاران می آید نشان می دهد که این عزیزان شبانه روزی کار می کنند و چه شرایط سختی وجود دارد.  ما باید با رفتارمان به کادرپزشکی و پرستاران انگیزه بدهیم نه اینکه دلسردشان کنیم. آن ها به خاطر ما ازخانواده هایشان گذشتند و در خط مقدم این مبارزه هستند و ما نباید بی انگیزه شان بکنیم.

بیشتر بخوانید:
پایان بلاتکلیفی استقلال با انتخاب سعادتمند
حمیداوی: کرونا تمام شود از پرسپولیس شکایت می‌کنیم 

تگ ها


رضا مهاجری فوتبال ایران نساجی لیگ برتر ایران نساجی مازندران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال