نظر سنجی: بهترین بازیکن قهرمان را انتخاب کنید!

پرسپولیس در حالی قهرمان لیگ برتر شد که بازیکنان این تیم در طول فصل عملکرد بسیار خوبی داشتند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، قهرمانی چهارم برای سرخپوشان پایتخت در حالی رقم خورد که آن ها در ابتدای فصل تیم پرستاره ای را در اختیار داشتند اما نقل و انتقالات نیم فصل، جدایی ستاره ایرلندی، غیبت مهاجم نیجریایی و مصدومیت چند بازیکن سبب شد تا آن ها با نیمکتی تهی به استقبال بازی های بعد از کرونا بروند. اما با این حال نمایش شاگردان یحیی گل محمدی به شکلی بود که در این شرایط هم رقبای خود را از پیش رو بردارند و یکی پس از دیگری امتیازات را به دست آورند.

در طول فصل ستاره های پرسپولیس عملکردشان آنقدر خوب بود که با برد در این پنج بازی قهرمان لیگ برتر شوند. از خط دروازه که بیرانوند و رادوشوویچ از آن محافظت کردند تا خط دفاعی که سیدجلال رهبری آن را برعهده داشت و همچنین خط هافبک پرستاره و خط آتشی که علی علیپور و مهدی عبدی مهم ترین عناصر آن بودند.

اما حالا «یازده» به بررسی نمرات و عملکرد بازیکنان پرسپولیس پرداخته و ۵ ستاره شاخص آن را معرفی کرده است؛ در پایان الیته این شما هستید که بهترین بازیکن پرسپولیس در روز فردای قهرمانی را معرفی خواهید کرد:

۱. مهدی ترابی: ۷.۷۸


مهدی ترابی بهترین گلزن پرسپولیس در فصل جاری بوده اما سرخپوشان حتی در روز غیبت او نیز موفق به کسب سه امتیاز شدند. ترابی این فصل ۲۳ بازی انجام داده و تنها در سه مسابقات غیبت داشته است. او با ثبت ۱۰ گل و ۵ پاس گل، روی نزدیک به نیمی از گل های تیمش تاثیرگذاشته و با ۷ گل سه امتیازی نقش خود را به عنوان ستاره ای بی جانشین تثبیت کرده است. او در هر بازی دستکم یک دریبل، یک پاس کلیدی و یک تکل داشته و بدون شک بهترین فصل فوتبالی اش را سپری می‌کند.

۲. وحید امیری: ۷.۲۴


در ۲۸ سالگی به عنوان شاه ماهی نقل و انتقالات به پرسپولیس پیوست و دو سال بعد راهی ترابزون اسپور شد. در آن یک سالی که لژیونر بود کم سروصدا بود و فروغ قبلی را نداشت. پس تصمیم گرفت که دوباره به ایران بیاید اما انتقالش به پرسپولیس این بار پرسروصدا نبود. همه منتظر این بودند که امیری خود را ثابت کند و در میان فوتبالی ها بدبین های زیادی هم نسبت به او وجود داشتند اما امیری در دوران کالدرون و گل محمدی همان درخششی را نشان داد که طرفدارانش می‌خواستند. هافبکی جسور، سمج، خستگی ناپذیر، خوش تکنیک و بی حاشیه، همان موهبتی است که هر مربی به آن احتیاج دارد. بنابراین امیری با همین ویژگی ها فیکس شد و ۲۳ بازی انجام داد و روی ۹ گل تاثیرگذاشت و حتی دیروز در پست دفاع چپ هم درخشید و به تیم هفته رسید. انگار او در ۳۱ سالگی تازه به اوج جوانی رسیده!

۳. احمد نوراللهی: ۷.۲۲


چه کسی است که احمد نوراللهی را جزو بهترین هافبک های لیگ برتر ایران نداند؟ کاپیتان سوم پرسپولیس یک هافبک دفاعی تخصصی است که در روز بازی به عنوان هافبک میانی عملکرد درخشانی دارد و به عنوان هافبک هجومی مهره ای کارآمد است. احمد نور در هر بازی تقریبا سه قطع توپ و دو تکل می‌زند و کنش های دفاعی موفقی دارد، از آن سو حداقل یک پاس کلیدی در هر مسابقه ارسال می‌کند و با دقت پاس ۸۵ درصدی، خود را به عنوان الماس گرانبهای خط میانی قرمزها معرفی کرده است. نوراللهی به ویژگی هایی چون شوتزنی، پخش آرام توپ به جلو و دوندگی، حالا مشخصه جنگدگی را هم افزوده و ستاره ای درخشان در ترکیب پرسپولیس است. جالب است بدانید او این فصل فقط یک بازی را از دست داده و کسب این نمره با این تعداد بازی عملکردی به واقع ستودنی است.

۴. شجاع خلیل زاده: ۷.۱۴


نقش سیدجلال حسینی در تیم پرسپولیس بی بدیل است. هیچ کس قادر به انجام وظایف رهبری او نیست و شاید کمتر کسی در این سن و سال چنین کیفیتی را داشته باشد اما با قبول این تفاسیر باید گفت که بهترین مدافع این فصل پرسپولیس ستاره ای است در آسمان تهران که شماره ۳ را برتن دارد. بازیکنی که در ۱۹ بازی ۱۲ کلین شیت برای تیمش به ارمغان آورده و با ثبت ۱۱ کنش دفاعی در هر بازی، مهره ای موثر بوده است. شجاع که پست تخصصی اش دفاع میانی است، مثل یک دفاع کناری کلاسیک در این دو پست بازی می‌کند و شاید در آینده معکوس راهی را برود که سرخیو راموس رفت؛ او از دفاع راست به دفاع وسط تبدیل شد و حالا خلیل زاده در غیاب نادری و انصاری، مهم ترین گزینه یحیی برای پست دفاع چپ است!

۵. سیامک نعمتی: ۷.۰۹


بدون تعارف خیلی ها فکر می‌کردند بعد از دو سه سال درخشان در پیکان و پرسپولیس، افت سیامک نعمتی آغاز شده و به زودی او از تیم های سطح پایین تر سر در می‌آورد اما هافبک شوتزن سرخ ها نشان داد که از این چیزها خبری نیست. زننده گل صعود پرسپولیس به فینال آسیا، با حضور یحیی گل محمدی و البته تمرینات سفت و سخت خانگی در دوره قرنطینه و بعد از آن، تبدیل به ستاره ای شد که پرسپولیس به آن نیاز داشت. همان بازیکنی که خوب دریبل می‌زند، پا به توپ است، سانترهای دقیقی دارد و در جنگندگی و دوندگی هم مثال زندگی است. سیامک این فصل هم دفاع راست بوده هم هافبک کناری و هم مهاجم سایه؛ آچار فرانسه جدیدی که حالا پرسپولیسی ها درخشش بیشتر را برایش آرزو می‌کنند.

اما فارغ از آن پنج بازیکن، شاید چند ستاره دیگر هم بودند که برای نظرسنجی بهترین بازیکن نتوان به سادگی از نامشان عبور کرد. یکی از آن ها بوژیدار رادوشوویچ است؛ دروازه بان کروات تیم پرسپولیس که ۱۰ کلین شیت تاکنون در ۱۲ بازی ثبت کرده. همچنین سیدجلال حسینی و محمدحسین کنعانی زادگان نیز عملکرد خوبی داشته اند. در کنار آن ها بشار رسن اگرچه چند بازی را به دلیل مصدومیت و همچنین چند مسابقه را به دلیل ناآمادگی از دست داد اما هر زمان که بوده آهنگ هجومی سرخ ها را تقویت بخشیده و به نظم تیمی آن ها کمک کرده. کمی جلوتر از نام علی علیپور نباید گذشت؛ ستاره ای که با ۹ گل خود همچنان مهاجم اول این تیم است و برای آقای گلی تلاش می‌کند.

حالا شما برایمان بنویسید که بهترین بازیکن تیم قهرمان کیست و دلیل خود را نیز شرح دهید!

بیشتر بخوانید:

تارتار: به پرسپولیسی‌ها تبریک می‌گویم اما...

عبدی: قول داده بودم گل قهرمانی را بزنم که زدم

 

 

تگ ها


پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال