نظر کارشناس داوری در مورد قضاوت نیمه اول دربی/ فقط یک اشتباه بود

کارشناس داوری با درست دانستن اکثر تصمیمات کرمانشاهی در نیمه اول دربی گفت: تنها اشتباه او این بود که به سید جلال حسینی اخطار نداد....

نوذر رود نیل کارشناس داوری کشور در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص قضاوت نیمه اول دربی ۹۴ و عملکرد رضا کرمانشاهی گفت: کرمانشاهی در مجموع یک نیمه خوب را پشت سر گذاشت. این بازی بر خلاف دربی‌های سابق حساسیت‌های کاذب نداشت و دو تیم هم با بازی خوب و کم اعتراض خود به بالا رفتن کیفیت داوری کمک کردند.

وی اضافه کرد: کرمانشاهی در دقایق ۱۹ و ۲۲ دو بار به سود استقلال آوانتاژ اعلام کرد که هر دو آوانتاژ درست بود. وی هر بار اعلام خطا کرد به درستی این کار را کرد و تنها اشتباهش این بود که باید به سید جلال حسینی بعد از خطا روی مطهری اخطار می‌داد که این کار را نکرد.

رود نیل گفت: اخطار به مدافع و سرمربی استقلال کاملاً درست بود. فکری و دیگر مربیان باید چارچوب و قواعد اعتراض به داور را بدانند. اعتراض سرمربی استقلال مستحق کارت زرد بود که داور در این صحنه درست عمل کرد.

کارشناس داوری در خصوص صحنه مشکوک به هند در محوطه جریمه پرسپولیس خاطرنشان ساخت: در قوانین جدید داوری توپ در صورتی که به دست مدافع بخورد و مدافع عمدی در این برخورد نداشته باشد، ادامه بازی بهترین تصمیم است که داور در این صحنه هم به درستی قضاوت کرد.

تگ ها


دربی ۹۴ تیم فوتبال استقلال تهران تیم فوتبال پرسپولیس