نظم آهنین رائول: او چگونه کاستیا را هدایت می‌کند؟

اکنون تقریبا دو سال است که رائول گونزالس دور از چشم ها و دوربین ها مشغول ساختن تیم کاستیای رئال مادرید خود است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، رائول گونزالس، شماره هفت افسانه ای رئال مادرید، دو سالی است که مشغول بازسازی کاستیا، تیم پایه لوس بلانکوس، است و این تیم را اکنون به جایی رسانده که بتواند به لالیگا صعود کند؛ موفقیتی که از سال ۲۰۱۲ به بعد توسط کاستیا کسب نشده است. در آن زمان کاستیا بازیکنانی چون دنی کارواخال، ناچو فرناندز، آلوارو موراتا، خسه رودریگز، خوزلو ماتو و لوکاس واسکز را در ترکیب خود می دید.

ماجراجویی رائول و کاستیا اما از سال ۲۰۱۹ آغاز شد. رائول جانشین مانولو دیاز شد. دیاز از زمانی که سانتیاگو سولاری جانشین خولن لوپتگی روی نیمکت داغ تیم اول رئال مادرید شد، هدایت کاستیا را بر عهده گرفته بود. از زمانی که رائول سکان هدایت کاستیا را در دست گرفت، این تیم را مطابق با شخصیت خود شکل داده است.

کاستیا اکنون تیمی رقابتی است و آینه ای است از آنچه رائول در دوران بازی خود در زمین بود. آنها جوان هستند اما  بسیار بیشتر از یک مشت بچه اند، بازیکنان کاستیا اکنون یک گله گرگند.

یکی از نزدیکان به تیم پایه رئال مادرید که در جریان تمرینات روز به روز کاستیا هست، در مورد تاثیر رائول بر بازیکنان این تیم گفت: "رائول آنها را از حبابی که همیشه در می زیستند بیرون کشید."

رائول دستور داده تا برای بازیکنان این تیم کفش ها و کوله پشتی های متحدالشکلی تهیه شود تا زمانی که بازیکنان جوان این تیم وارد ورزشگاه مدرن‌شان می شوند، تجملاتی را که اوضاع مالی بسیار خوب برخی از آنها را مشخص می کند، به همراه نداشته باشند.

پس از پیروزی کاستیا برابر ناوالکارنرو، رائول در رختکن این تیم منفجر شد. صدای فریادهای او بر سر بازیکنانش را از کیلومترها دورتر نیز می شد شنید؛ بعضی از بازیکنان کاستیا با بی احترامی به تیم رقیب، این پیروزی را جشن گرفته بودند و این امر باعث خشم و عصبانیت شدید سرمربی کاستیا شده بود.

رائول به بازیکنان خود گفت که رفتاری که به نمایش گذاشتند در شان پیراهنی که به تن داشتند نبود.

سطح تمرینات کاستیا زیر نظر رائول آنقدر بالا رفته که باشگاه از او خواست تا در جلسات تمرین دوبل کمی به بازیکنان آسان تر بگیرد، مخصوصا که آمار مصدومیت در بین بازیکنان این تیم بالا رفته بود و گمان می رفت که سختگیری رائول در تمرینات یکی از دلایل مصدومیت ها باشد.

رائول به خوبی توانایی رهبری خود را در کاستیا نشان داده است. او در نطق پس از پیروزی برابر تیم دوم اتلتیکو مادرید نیز این توانایی خود را به خوبی نشان داد. در حالی که در والدبباس جشن و شادی برپا بود، رائول گفت او تنها نصفه و نیمه خوشحال است چرا که به رغم برد، نتوانستند بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذارند.

سفر رائول تا اینجا بسیار موفقیت آمیز بوده است. او مجبور شده تا با بالا و پایین های بسیاری مواجه شود اما بر همه مشکلات فائق آمده است.

تیم کاستیا نشان رائول را بر خود دارد و هیچ جایی برای غرور و خودپسندی در رختکن تیم او نیست.

بیشتر بخوانید:

رئال مادرید و صدور مجوز فروش ستاره فرانسوی

این جوان خوش تیپ خواهان ریاست رئال مادرید است! (عکس)

 

 

تگ ها


رائول گونزالس فوتبال جهان رئال مادرید لالیگا فوتبال