نفت آبادان در انتظار اجرای مصوبه برای فرار از سقوط (نامه)

باشگاه نفت آبادان امیدوار است مصوبه‌ای که به امضای وزا رسیده به مرحله اجرایی برسد تا مانع از فروپاشی دوباره مسیر موفقیت این تیم شود....

به گزارش "ورزش سه"، نفت آبادان علیرغم مشکلاتی که تا به اینجای فصل پشت سر گذاشته، توانسته با کیفیت مناسبی که بازیکنان و تلاش بالای آنها در کنار درایت کادرفنی و همراهی هواداران و اعضای هیات مدیره به نتایج موفقی دست یابد و در قامت مدعی این فصل ظاهر شود.

با این حال از چند هفته اخیر بار دیگر مشکلات این تیم سر باز کرده و کار به جایی کشید که این باشگاه حتی برای دریافت بلیت بازگشت بازیکنان نیز دچار مشکل شد تا تمرینات تیم با اختلال مواجه شود. اتفاقی که در ادامه می‌تواند شرایط را علیه این باشگاه و هواداران پرشور آن کند تا علیرغم شانس بالایی که برای افتخاری تاریخی پیش روی خود می‌بینند، همانند فصل گذشته بار دیگر در مسیر سقوط قرار گیرند و فصل را در میانه جدول خاتمه دهند.

نفت آبادان فصل گذشته را هم با حضور در جمع مدعیان و جایگاه چهارم دنبال می‌کرد اما در ادامه مشکلات مالی باشگاه ابتدا باعث شد تا دراگان اسکوچیچ از این تیم جدا شود و در ادامه نیز بازیکنان قابل اعتنای تیم ساز جدایی و اعتصاب بزنند. موضوعی که در نهایت باعث شد آنها رفته رفته جایگاه بالانشینی در جدول را از دست داده و فصل را در میانه جدول خاتمه دهند.

فصل جدید هم با مشکلات بزرگی برای آنها استارت خورد. جدایی چند ستاره قابل اتکا و محرومیت نقل و انتقالات و مشکلات مالی که مانع از جذب بازیکنان می‌شد، آینده خطرناکی را پیش روی نفت آبادان قرار می‌داد. با این حال سیروس پورموسوی با برنامه‌ای که ترتیب داده بود در نهایت موفق شد برخی بازیکنان را مجاب به عقد قرارداد با این باشگاه کند. این در حالی بود که بسته بودن پنجره نقل و انتقالات می‌توانست آینده خطرناکی را بابت خانه نشینی تا نیم فصل را پیش روی آنها قرار دهد. در ادامه اما این مشکل حل شد و نفت از هفته دوم موفق شد بازیکنان تازه به خدمت گرفته خود را به کار بگیرد.


با این حال از سه هفته گذشته تاکنون مشکلات مالی باشگاه و عدم پرداخت به موقع مطالبات باعث شده تا شرایط علیه این تیم باشد. اتفاقی که نگرانی بزرگی را در بین هواداران این تیم در آستانه نقل و انتقالات زمستانی و در شرایطی که دیگر تیم‌ها از هم اکنون اقدام برای جذب بازیکنان مدنظر خود را استارت زده‌اند، شکل داده است.

نفت آبادان در شرایطی برای حفظ جایگاه کنونی خود و حتی ارتقای آن از سوی بازیکنان و کادرفنی با برنامه کار خود را پیش می‌برد که نیاز به تقویت در چند پست و همچنین پرداخت مطالبات برای حفظ روحیه آنها باید در دستور کار مدیران این تیم و مسوولان استانی قرار گیرد اما بی توجهی به مصوبه‌ای که در ابتدای سال به امضای وزرا نیز رسیده بود، آنها را اکنون با مشکل بزرگی مواجه کرده است.

 در این صورتجلسه اینطور آمده است: طبق این مصوبه که به امضای مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان، بیژن زنگنه وزیر نفت و همچنین غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان رسیده است، قرار بود مبلغ ۲۵ میلیارد تومان به این استان کمک شود تا در بخش ورزش هزینه شود. بخشی از این مبلغ قرار بود به باشگاه نفت آبادان برسد تا مشکلات مالی حضورش در لیگ برتر را مرتفع کند که تاکنون پیگیری‌ها برای دریافت آن بی نتیجه مانده است: در تاریخ ۲۷ اردیبهشت سال جاری جلسه ای با حضور آقایان مهندس زنگنه، دکتر سلطانی فر و دکتر شریعتی تشکیل شد و با توجه به درخواست وزیر محترم ورزش و جوانان و استاندار محترم خوزستان موافقت شد که در انجام مسوولیت اجتماعی وزارت نفت، به منظور کمک به توسعه ورزش همگانی در استان نفت خیز و گاز خیز خوزستان از طریق شرکت های تابعه خود پس از طی مراحل قانونی لازم و مستند به تبصره ذیل قانون استفاده از امکانات کشور برای ارتقا سح ورزش مناطق کمتر توسعه یافته بر اساس مفاد موافقتنامه مبادله شده، در سال ۹۹ مبلغ بیست و پنج میلیون تومان جهت کمک به ورزش استان خوزستان مساعد مالی نماید. این مبالغ حسب مورد به حساب های قانونی مورد تایید ادارات کل ورزش و جوانان استان خوزستان توسط شرکت های تابعه وزارت نفت واریز خواهد شد.

با این حال علیرغم اینکه گفته می‌شود با مساعدت وزارت نفت این مبلغ به حساب اداره کل ورزش و جوانان واریز شده، اما هنوز اقدام لازم برای حمایت از باشگاه نفت آبادان صورت نگرفته است تا این موضوع به دردسر بزرگی برای این تیم مدعی در فصل جاری تبدیل شود. این اتفاق در شرایط رقم خورده که یکی از مسوولان استانی خوزستان نیز چندی پیش با حضور در مراسم افتتاح یکی از پروژه‌های خوزستان مدعی شده بود که اقدامات لازم در این راستا صورت گرفته و به هواداران نفت این وعده را داده بود که در راستای موفقیت این تیم به زودی اقدامات حمایتی لازم را صورت خواهند داد.

با این حال باید دید در شرایطی که نفت آبادان با اختلاف امتیازی کمی نسبت به تیم صدرنشین در رتبه سوم قرار دارد و باید خود را آماده نقل و انتقالات زمستانی و همچنین پرداختی مطالبات به بازیکنان فعلی خود کند، این اقدام چه زمانی صورت خواهد گرفت.

تگ ها


صنعت نفت آبادان