نفت‌آبادان 0- گسترش 1؛ سه امتیاز فراز از بندر

تیم گسترش موفق شد در آبادان با تک گل رضا خالقی فر برابر صنعت نفت پیروز شود و خود را تا جایگاه نهم جدول بالا بکشد، نفت با این باخت یازدهم باقی ماند ......

تیم گسترش موفق شد در آبادان با تک گل رضا خالقی فر برابر صنعت نفت پیروز شود و خود را تا جایگاه نهم جدول بالا بکشد، نفت با این باخت یازدهم باقی ماند ...
تیم گسترش موفق شد در آبادان با تک گل رضا خالقی فر برابر صنعت نفت پیروز شود و خود را تا جایگاه نهم جدول بالا بکشد، نفت با این باخت یازدهم باقی ماند.
 
به گزارش  مدال  به  نقل  از"ورزش سه"، گسترش فولاد تبریز در آبادان به مصاف تیم صنعت نفت این شهر رفت و در نهایت موفق شد با تک گل رضا خالقی فر برابر این تیم سخت کوش جنوبی پیروز شود. گسترش فولاد با این برد به رده نهم جدول صعود کرد و صنعت نفت آبادان یازدهم شد.
 
 
دوشنبه 6 دی 1395، هفته پانزدهم،
ورزشگاه تختی آبادان
 
داوران: پیام حیدری، حمید سبحانی، مهدی شفیعی، جواد محمدی
 
 
 
اخطار:
 
مصطفی اکرامی(61) از گسترش فولاد
 
 
 
صنعت نفت آبادان:
حسن هوری، حسین بغلانی، فرشاد فرجی، محمد پور محمد، مجتبی ممشلی، زبیر نیک نفس(52 رضا نوروزی)، کیم، حکیم نصاری، رضا جبیره(79 حسین ساکی)، محمد شادکام (86 محمود داری زاده) و برونو اولیویرا.
سرمربی: نادر دست نشان
 
 
گسترش فولاد تبریز:
 فرناندو دخسوس، مرتضی اسدی، بابک حاتمی، سیدمحسن حسینی، مصطفی اکرامی، مگنو باتیستا، علیرضا نقی زاده، داریوش شجاعیان (84مهران فرضیات)، امین درویشی (58مسعود ابراهیم زاده)، رضا خالقی فر(76 یوسف سیدی) و لوسیانو پریرا
سرمربی: فراز کمالوند
 
 
شرح گل:
 
0-1 (گسترش فولاد- رضا خالقی فر): دقیقه 17 سانتر زیبا از سمت راست برای خالقی فر به زیبایی روی پای این بازیکن نشست تا این بازیکن با یک ضربه سنگین دروازه تیم سابقش را باز کند.
 
 
 
دقایق حساس:
 
دقیقه 27: شوت از راه دور حکیم نصاری را فرناندو خسوس به زیبایی از درون دروازه بیرون کشید.
دقیقه 32: پاس برونو درون محوطه به شادکام رسید اما او درون محوطه سرنگون شد که داور خطای پنالتی تشخیص نداد.
دقیقه 38: حرکت فوق العاده زیبای لوسیانو پریرا بعد از دریبل بغلانی و هوری به خالقی رسید اما ضربه او بعد از تکل سرسختانه بغلانی به کرنر رفت.
دقیقه 44: حرکت زیبای داریوش شجاعیان و در ادامه ضربه زیبای وی که با فاصله بسیار کم به بیرون رفت.
دقیقه 47: در چند موقعیت عالی نفتی ها می توانستند دروازه خسوس را باز کنند اما بدشانس بودند؛ در انتها سانتر پورمحمد را مدافعان گسترش به کرنر فرستادند.
دقیقه 49: پاس حکیم نصاری به نیک نفس در موقعیت خوب رسید اما ضربه نیک نفس با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه 54: شادکام در موقعیت عالی قرار گرفت اما ضربه این بازیکن با اختلاف بسیار کم به بیرون رفت.
دقیقه 60؛ سانتر شادکام از سمت راست با اشتباه حاتمی همراه شد اما برونو موقعیت باد آورده را به راحتی از دست داد.
دقیقه 85: موقعیت عالی نفتی ها باز هم به هدر رفت؛ این بار ممشلی نتواسنت از موقعیت خود استقاده کند.
دقیقه 1+90 : شوت خطرناک و فنی محمد پورمحمد با اختلاف بسیار کم به بیرون رفت.
 
 
 
بهترین بازیکن:
 
فرناندو خسوس گلر تیم گسترش فولاد در برابر حملات پر تکرار آبادانی ها مقاومت جانانه ای از خود نشان داد و به عنوان بهترین بازیکن زمین لقب گرفت. همچنین خالقی فر زننده تک گل بازی توانست سه امتیاز شیرین به تیمش هدیه کند.
 
 
اتفاق ویژه:
 
این سومین باخت آبادانی ها در لیگ برتر بود، آنها پس از باخت برابر سایپا و فولاد خوزستان در خانه برابر گسترش فولاد هم شکست خوردند تا ناکامی های آنها ادامه دار باشد.
 
 
در حاشیه:
 
*خالقی فر که روزگاری در صنعت نفت توپ می زد موفق شد تا دروازه تیم سابقش را باز کند.