نفت 0 - تراکتورسازی 2؛ تبریز پا پس نمی‌کشد

تراکتورسازی با پیروزی با ارزش مقابل نفت تهران جایگاه خود را در رده دوم جدول لیگ تضمین کرد ......

تراکتورسازی با پیروزی با ارزش مقابل نفت تهران جایگاه خود را در رده دوم جدول لیگ تضمین کرد ...
تراکتورسازی با پیروزی با ارزش مقابل نفت تهران جایگاه خود را در رده دوم جدول لیگ تضمین کرد. آنها با 30 امتیاز یکی از خطرناک ترین نایب قهرمان های تاریخ لیگ برتر به شمار می آیند.
 
به گزارش مدال  به نقل از "ورزش سه"، برای تراکتورسازی در این بازی ابتدا مهدی شریفی در دقیقه 63 دروازه نفت را باز کرد و محمد نوری روی اشتباه ایمان مبعلی در دقیقه 72 بازی را 2 ـ 0 کرد. نفت در این مسابقه یک پنالتی را توسط محمد قاضی از دست داد.
 

استادیوم تختی ـ تماشاگر: حدود ٦٠٠ نفر
داور: مهدی سیدعلی کمک ها: محمدرضا منصوری و یعقوب سخندان
 
نفت تهران:
میلاد فراهانی، احمد آل نعمه، محمد دانشگر، میلاد فخرالدینی، وحید حمدی نژاد، رضا اسدی(73 عیسى آل کثیر)، اکبر صادقی، آرش رضاوند(87 فرید محمدزاده)، ایمان مبعلی، محمد قاضی، ارسلان مطهری.
سرمربی: علی دایی
 
 
تراکتورسازی:
محمدرضا اخباری، محمد ایرانپوریان، هادی محمدی، خالد شفیعی، مهدی زاده، مهدی کیانی، محمد ابراهیمی، محمد نوری(90 علی طاهران)، شهرام گودرزی(85 علیرضا رمضانى)، فرزاد حاتمی و مهدی شریفی(88 محسن بنگر).
سرمربی:  امیر قلعه نویی
 
 
شرح بازی:
در یکی از مهمترین دیدارهای هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال تیم های نفت تهران و تراکتورسازی تبریز از ساعت 15 امروز یکشنبه در ورزشگاه تختی تهران به مصاف هم رفتند که در پایان شاگردان قلعه نویی با دو گل میزبان خود را شکست داده و با پیروزی شیرین به استقبال تعطیلات نیم فصل رفتند.
 
در این مسابقه تراکتورسازان در نیمه اول با وجود بازی برتر نسبت به حریف خود نتوانستند از موقعیت های خود بهره ببرند و در پایان این نیمه با تساوی بدون گل به رختکن رفتند اما در نیمه دوم سرخ پوشان تبریز به شدت حملات خود افزوده و دو بار دروازه حریف را باز کردند تا در نهایت این دیدار را با برتری 2 بر صفر پشت سر بگذارند.
 
ابتدا مهدی شریفی در دقیقه 61 ارسال محمد ایرانپوریان را در نزدیکی شش قدم دروازه نفت با ضربه سر دیدنی خود به گل تبدیل کرد تا تراکتورسازی یک بر صفر پیش بیافتد و در ادامه این محمد نوری بود که در دقیقه 72 با فرار دیدنی خود پشت مدافعان نفت صاحب توپ شده و در یک موقعیت تک به تک دروازه فراهانی را برای دومین بار فرو ریخت.
 
البته نفتی ها در دقیقه 83 بازی می توانستند یکی از گل های خورده را از روی نقطه پنالتی جبران کنند ولی ضربه محمد قاضی را محمدرضا اخباری با واکنش دیدنی خود به زیبایی مهار کرد و بدین ترتیب یاران دایی از بازگشت به بازی ناکام ماندند.
 
 
بهترین بازیکن:
محمد ابراهیمی در طول نود دقیقه توانست با تحرکات خود در میان مدافعان حریف بارها برای تیمش فرصت سازی کند و اگر کمی خوش شانس بود باز کردن دروازه برای او دور از دسترش نبود.
محمدرضا اخباری نیز با مهار پنالتی بازیکن حریف دیگر بازیکن برتر این بازی در ورزشگاه تختی بود.
 
 
اتفاق ویژه:
نایب قهرمانی تراکتور در نیم فصل لیگ برتر با کسب 30 امتیاز حاصل شد تا شاگردان قلعه نویی یکی از موفق ترین نایب قهرمانان لیگ در تاریخ باشند. آنها در حال حاضر میانگینی در حد قهرمانی لیگ دارند اگرچه پرسپولیس دو امتیاز از آنها بیشتر گرفته است.
 
 
شرح گل ها:
نفت تهران ٠ تراکتور سازى ١: (دقیقه ٦٣،  شریفى): ارسال ایرانپوریان با ضربه سر مهدى شریفى روى دروازه نفت فرود آمد و داور و کمک او در تصمیمى بحث برانگیز با اعلام گل میانه میدان را نشان دادند.
نفت تهران ٠ تراکتورسازى ٢ : ( دقیقه ٧٢، محمد نورى) اشتباه مبعلی و سپردن توپ به محمد نورى این بازیکن را در کورسى ٣٠ مترى با فراهانى تک به تک کرد و او موفق به ثبت گل دوم این تیم شد.
 
 
دقایق حساس:
دقیقه یک: ضربه مهدى شریفى روى ریباند با برخورد به آل نعمه یک ضربه کرنر نصیب تراکتورسازى کرد.
دقیقه یک: در حالى که داور بازى را به دلیل مصدومیت محمد قاضى قطع کرده بود بازیکنان دو تیم بى توجه به سوت به بازى ادامه مى دادند که حمله خطرناکى براى نفت نیز در این لحظه شکل گرفته بود!
دقیقه ٩: شوت از پشت محوطه جریمه محمد ابراهیمى در حالى که در بازیکن نفت را از پیش رو برداشته بود با اختلاف کم از بالاى دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ١٤: فرزاد حاتمى در حالت تک به تک با مهدى فراها نى موفق به عبور توپ از او نشد و ضربه اش را به بدن دروازه بان نفت کوبید.
دقیقه ١٦: ایمان مبعلى با پاسى عمقى قاضى را با دروازه اخبارى تک به تک کرد که گلر تراکتور با خروج از دروازه توپ را از آن خود کرد.
دقیقه ٢٢: اشتباه مدافعان نفت در آفسایدگیرى مى توانست تواکتور را توسط  شریفى به گل برساند که تعلل این مهاجم فراهانى را صاحب توپ کرد.
دقیقه ٢٤: ضد حمله از نفتى ها با خطاى محمد ابراهیمى پشت محوطه حریمه یک ضربه ایستگاهى نصیب شاگردان دایى کرد که مبعلى نتوانست از آن سود ببرد.
دقیقه ٣٠: پاس محمد ابراهیمى براى شریفى در موقعیتى عالى با ضربه مناسب همراه نشد تا توپ به آرامى در اختیار فراهانى قرار گیرد.
دقیقه ٣٣: خالد شفیعى کن به دلیل شکستگى بینى با ماسک محافظ در این بازى حضور یافته با ضربه خطاى قاضى متوقف شد و داور خطاى مهاجم نفت را اعلام کرد. شفیعى در ادامه اعتقاد داشت قاضى با حرکتى ناجوانمردانه به محل مصدومیتش ضربه مى زند.
دقیقه ٤١: نفت تهران که فرصت هاى کمى براى رسیدن به دروازه حریف کسب کرده در این لحظه توسط اکبر صادقى با شوت پشت هجده قدم تهدید کرد که اخبارى آن را مهار کرد.
دقیقه ٥٢: برخورد مدافع نفت با ایرانپوریان به زعم شماره ٢ تراکتور پنالتى بود که در میان اعتراض هواداران تواکتور داور دستور ادامه بازى داد.
دقیقه ٥٧: ارسلان مطهرى در بهترین فرصت نفت با اخبارى تک به تک شد که ضربه این بازیکن را گلر جوان تراکتور دفع کرد.
دقیقه ٦١: خطاى هند آل نعمه یک ضربه ایستگاهى براى تراکتور پشت محوطه جریمه شکل داد. این ضربه را محمد ابراهیمى نواخت که در کنج دروازه با دفع فراهانى شد.
دقیقه ٦٧: ارسال مبعلى با ضربه سر قاضى در آستانه ورود به دروازه تراکتور به پشت یکى از بازیکنان نفت برخورد و برگشت داده شد و داور در ادامه آفساید بازیکن نفت را اعلام کرد.
دقیقه ٧٦: ضربه فوق العاده قاضى با واکنش بهتر اخبارى ثمرى براى نفت نداشت.
دقیقه ٧٨: روى فرار فخرالدینى نفت صاحب یک ضربه ایستگاهى شد که مهاجمان این تیم نتوانستند از ارسال مبعلى سود ببرند.
دقیقه ٨١؛ روى یک رفت و برگشت در هجده قدم مدافعان تراکتور روى قاضى مرتکب خطا شدند که این ضربه قاضى را اخبارى با واکنشى دیدنى به کرنر فرستاد.
دقیقه ٩٠: روى ارسال آل نعمه نفتى ها اعتقاد داشتند توپ در محوطه جریمه به دست مدافع تراکتور برخورد کرده اما داور دستور به ادامه بازى داد.
 
 
در حاشیه:
 
*سردار آجرلو مدیر عامل تراکتورسازی تبریز در مقابل رختکن تیم نفت حضور یافت و با اعضای این تیم به خوش و بش پرداخت.
 
*علی دایی و امیر قلعه نویی پیش از شروع مسابقه خوش و بش گرمی با یکدیگر داشتند،دایی به عنوان تیم میزبان به قلعه نویی خوش آمد گفت.همچنین محسن خلیلی و بهزاد غلامپور نیز به سمت نیمکت تیم تراکتورسازی رفتند.
 
*تماشاگران تراکتورسازی تبریز با در دست داشتن بنری از شهید باکری قبل از شروع مسابقه تیم محبوب خود را به شدت تشویق می کردند.
 
*تماشاگران تراکتورسازی تبریز به هنگام خوش و بش دایی و قلعه نویی به شدت علی دایی را تشویق کردند و دایی نیز به سمت آنهاتعظیم کرد و پاسخگوی ابراز احساسات آنها بود.
 
*برخی از بازیکنان تیم تراکتورسازی تبریز از جمله محمد نوری به سمت نیمکت تیم نفت رفته و از علی دایی رخصت گرفتند.همچنین تعدادی از بازیکنان تیم نفت نیز به سمت نیمکت تراکتورسازی رفتند و با قلعه نویی خوش و بش کرده و از وی رخصت گرفتند.
 
* محمد نوری کاپیتان سابق پرسپولیس در شرایطی گل دوم تیمش را به ثمر رساند که توپ دزدی او و نفوذ سریعش به محوطه جریمه تماشایی بود و مورد تشویق شدید هم تیمی ها و نیمکت نفت قرار گرفت.
 
* تعدادی از اعضای نیمکت نفت عقیده داشتند محمدرضا اخباری روی پنالتی قاضی بیش از حد بیرون آمده است.
 
* امیر قلعه نویی و علی دایی به سمت یکدیگر آمدند و سرمربی نفتی ها برد را به همتای خود در تراکتورسازی تبریک گفت.
 
* مهدی شریفی بعد از مدت ها موفق به گلزنی شد تا شادی وصف ناپذیری را از خود به نمایش بگذارد. گلزنی این بازیکن برای هم تیمی هایش در ترکیب تراکتور نیز جذاب بود و آنها او را در این شادی همراهی کردند.
 
* جدال خالدشفیعی و محمد قاضی در سراسر بازی ادامه داشت و این دو بارها در جدال های هوایی  و زمینی به پروپای همدیگر پیچیدند.
 
* محسن بنگر کاپیتان سابق فصل گذشته پرسپولیس در لحظات پایانی بازی به زمین آمد و ورود رسمی خود به میادین را جشن بگیرد.