نفت 1 – استقلال ۲/ بازگشت شیرین شاگردان شفر

استقلال در دیداری نفسگیر توانست با نتیجه ۲ بر یک نفت تهران را شکست دهد ......

استقلال در دیداری نفس‌گیر توانست با نتیجه ۲ بر یک نفت تهران را شکست دهد.

دیدار تیم‌های استقلال و نفت تهران در چارچوب هفته بیست و ششم لیگ برتر از ساعت ۱۵ در ورزشگاه تختی تهران برگزار شد. این دیدار در حالی که در نیمه نخست با یک گل به سود نفت به اتمام رسیده بود در نهایت با پیروزی ۲ بر یک استقلال پایان یافت. در این دیدار محسن بنگر در دقیقه ۳۶ برای نفت و جابر انصاری در دقیقه ۷۵ و امید نورافکن در دقیقه ۸۷ برای استقلال گل‌زنی کردند. با این نتیجه استقلال ۴۴ امتیازی شد و به رده دوم رسید و نفت با ۲۴ امتیاز در رده سیزدهم باقی ماند.

نیمه نخست

دقیقه ۵: خسرو حیدری با حرکت از جناح راست توپ را برای جابر انصاری فرستاد. انصاری در موقعیتی که پشت به دروازه نفت بود، توپ را برای علی قربانی کاشت اما قربانی نتوانست از این موقعیت به خوبی استفاده کند و میلاد فراهانی دروازه‌بان نفت این توپ را مهار کرد.

دقیقه ۱۴: سرور جپارف در میانه میدان پاس در عمق خوبی را برای علی قربانی فرستاد اما مهاجم استقلال باز هم نتوانست از این موقعیت خوب استفاده کند و ضربه‌اش را میلاد فراهانی مهار کرد.

دقیقه ۱۷: داریوش شجاعیان در موقعیت ضد حمله، جابر انصاری را در موقعیت تک به تک قرار داد اما انصاری ضربه کم‌جانی را راهی دروازه نفت کرد تا فراهانی کار سختی برای مهار این توپ نداشته باشد.

دقیقه ۳۴: امین منوچهری مهاجم تیم نفت از پشت محوطه جریمه اقدام به شوت زنی کرد که رحمتی به راحتی این توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه ۳۶(گل): روی کرنر ارسالی توسط هاشم بیک‌زاده، توپ روی اشتباه آرمین سهرابیان به علیرضا عزتی رسید. ضربه کاپیتان نفت به دیرک دروازه برخورد کرد اما توپ سرگردان بازگشتی را محسن بنگر وارد دروازه استقلال کرد تا تیم نفت با یک گل پیش بیفتد.

دقیقه ۴۰: توپ ارسالی بازیکنان استقلال از جناح راست به امید نورافکن رسید که ضربه نورافکن توسط بنگر از روی خط دروازه دفع شد.

نیمه دوم

دقیقه ۶۰: سرور جپارف از جناح راست توپ را روی دوازه نفت ارسال کرد که این توپ به جابر انصاری رسید اما ضربه سر او از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۷۲: میلاد فراهانی در خروج برای دفع توپ ارسالی بازیکنان استقلال اشتباه کرد اما روزبه چشمی نتوانست ضربه سرش را به خوبی بزند و توپ از کنار دروازه نفت به بیرون رفت.

دقیقه ۷۶(گل): وریا غفوری از جناح راست حرکت انفرادی را آغاز کرد و توانست با عبور از محسن بنگر با یک پاس خوب جابر انصاری را در موقعیت خوب گل‌زنی قرار دهد که این‌بار مهاجم استقلال قدر این توپ را دانست و به گل تبدیل کرد.

دقیقه ۷۸: علی قربانی برای سومین بار در موقعیت تک به تک با فراهانی قرار گرفت اما باز هم نتوانست از این موقعیت استفاده کند و دروازه‌بان نفت این توپ را مهار کرد.

دقیقه ۸۲: امید نورافکن از جناح چپ پاس زمینی را فرستاد که این توپ با عبور از علی قربانی به امید ابراهیمی رسید اما ابراهیمی در شرایطی که تعادل نداشت نتوانست دروازه نفت را باز کند و توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۸۷(گل): ارسال بلند خسرو حیدری از جناح راست از بالای سر میلاد فراهانی عبور کرد و به امید نورافکن رسید و این بازیکن استقلال دروازه خالی نفت را باز کرد تا استقلال در آخرین دقایق این دیدار گل پیروزی را به ثمر برساند.

تگ ها


اخبار روز استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال