نفت MIS ۲ فجرسپاسی ۰؛ برد بزرگ شاگردان فراز در خانه

شاگردان فراز کمالوند بعد از هفت بازی نااکمی در کسب پیروزی امروز توانستند در خانه از سد فجرسپاسی بگذرند و از بحران خارج شوند....

به گزارش "ورزش سه" در یکی از دیدارهای مهم هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال ایران، فجرسپاسی شیراز بعد از ۵ بازی ناکامی در کسب پیروزی و حذف از گردونه رقابت‌های جام حذفی به مسجدسلیمان سفر کرده بود تا در مقابل شاگردان فراز کمالوند که در لیگ برتر ۷ مسابقه پیاپی را بدون برد پشت سر گذاشته و در جام حذفی موفق به صعود به جمع ۱۶ تیم برتر شدند، قرار گیرند.

هفته یازدهم لیگ برتر؛ جمعه: ۱۴۰۰/۱۰/۰۳ ساعت ۱۵
استادیوم: شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان / بدون تماشاگر
داور: محمدحسین ترابیان / کمک‌ها: محمد عطایی و امیرمحمد داودزاده؛ داور چهارم: احمد محمدی / ناظر داوری: ایرج نظری

نفت مسجدسلیمان:

سرمربی: فراز کمالوند

فجرسپاسی شیراز:

سرمربی: علی اصغر کلانتری

اخطار:

مهران امیری در دقیقه ۱۲، محمد بلبلی در دقیقه ۴۵ از نفت مسجدسلیمان
محمدرضا خدری در دقیقه ۵۷ از فجرسپاسی شیراز

گزارش بازی:

دو تیم به ۳ امتیاز بازی امروز برای تغییر وضعیت خود در جدول رده‌بندی نیاز داشتند و این مسئله سبب شد تا با استراتژی تهاجمی به میدان بیایند.

اولین موقعیت جدی بازی روی دروازه نفت مسجدسلیمان در دقیقه سوم بازی خلق شد اما ضربه حسین مهربان با بدشانسی و با فاصله کم از کنار دروازه نفتی‌ها به بیرون رفت؛ بعد از این موقعیت، بازی از تب و تاب افتاد و دو تیم درگیرانه در میانه زمین به دنبال خلق موقعیت بودند. دومین موقعیت حساس بازی هم توسط بازیکنان فجرسپاسی ایجاد شد و ضربه کرنر زنده‌روح مستقیماً در آستانه ورود به دروازه نفت بود که سانتر هافبک فجری‌ها به تیرک دروازه نفت برخورد کرد.

شاگردان کلانتری برای رسیدن به گل برتری به حملات خود روی دروازه نفت ادامه دادند و در دقیقه ۳۰، سعید زارع کاپیتان فجرسپاسی موفق به گلزنی هم شد اما گل او در موقعیت آفساید به ثمر رسید تا بازی بدون گل مساوی باقی بماند؛ بعد از این موقعیت، توپ و میدان در اختیار نفتی‌ها قرار گرفت و آن‌ها روی اولین موقعیت جدی خود در مسابقه امروز توانستند به گل برسند.

کار تیمی زیبا به مجید عیدی رسید و مدافع راست نفتی‌ها روی دروازه فجر توپ را ارسال کرد که محمد بلبلی هافبک تازه‌وارد نفت توانست با ضربه سری زیبا دروازه فجرسپاسی را فرو بریزد و در دقیقه ۳۴ شاگردان کمالوند را با گلزنی خود پیش انداخت؛ بعد از گلزنی بلبلی، نفتی‌ها فشار فوق‌العاده‌ای روی دروازه فجر آوردند تا بتوانند فاصله خود را با حریف‌شان بیشتر کنند.

روی ارسال مهرداد هدایتیان، میرهادی میرجوان توانست در دقیقه ۳۸ گل دوم را برای نفت مسجدسلیمان بزند تا حاشیه امنی برای پیروزی خانگی شاگردان کمالوند ایجاد شود و با برتری ۲ گله به دست آمده شاگردان کمالوند به رختکن رفتند.

با شروع نیمه دوم، فجری‌ها برای جبران نتیجه شکست با استراتژی تهاجمی به میدان آمدند اما خط دفاعی مستحکم نفت به خوبی راه‌های نفوذ را به روی مهاجم فجر بست و اجازه نداد تا شاگردان کلانتری بتوانند موقعیت جدی گلزنی را روی دروازه نفت MIS داشته باشند.

این درخشش در فاز دفاعی و ناتوانی مهاجم فجر در خلق موقعیت گلزنی سبب شد تا بازی با همان برتری ۲ گله نیمه نخست به سود نفت مسجدسلیمان پایان بپذیرد؛ با برد به دست آمده در مسابقه امروز، نفت مسجدسلیمان ۱۰ امتیازی شد و به رتبه چهاردهم جدول صعود کرد و در مقابل فجرسپاسی با ۱۰ امتیاز به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به نفت، در جایگاه سیزدهم قرار گرفت.

اتفاق ویژه:

بعد از ۷ بازی ناکامی در کسب پیروزی در لیگ برتر، شاگردان کمالوند موفق شدند امروز در خانه مقابل فجرسپاسی به پیروزی همراه با کلین‌شیت برسند؛ جالب آن‌که نفتی‌ها ۵ روز قبل در جام حذفی موفق شده بودند در ضربات پنالتی از سد شاهین شهرداری بوشهر بگذرند و به جمع ۱۶ تیم برتر جام صعود کنند تا این‌چنین در فاصله کمتر از یک هفته، دو برد شیرین در جام حذفی و لیگ برتر برای شاگردان فراز کمالوند به ثبت برسد.

بهترین بازیکن:

محمد بلبلی هافبک جوان نفتی‌ها که امروز به صورت تعویضی به ترکیب تیمش اضافه شد، بهترین بازیکن میدان بود؛ چرا که بلبلی به جز درخشش و گلزنی برای تیمش، توانست با دوندگی بالای خود بارها خط دفاعی فجرسپاسی را آزار دهد و نقش پررنگی در پیروزی امروز شاگردان کمالوند داشت. به جز بلبلی، مجید عیدی دفاع راست نفتی‌ها یکی از دیگر بازیکنان شاخص مسابقه امروز بود.

در حاشیه

* نفت مسجدسلیمان در ۷ بازی اخیر خود در لیگ برتر تنها ۳ امتیاز به دست آورده و بردی در کارنامه شاگردان کمالوند به چشم نمی‌خورد.
* شاگردان کلانتری در فجرسپاسی شیراز از ۵ مسابقه گذشته خود تنها ۵ امتیاز کسب کرده‌اند و ۵ بازی پیاپی اخیر آن‌ها بدون برد بوده است.
* فراز کمالوند و علی‌اصغر کلانتری پیش از شروع مسابقه برخورد گرمی با یکدیگر داشتند.
* باتوجه به درگذشت محمد حسین معتمدی، پیشکسوت داوری استان خوزستان بازی با یک دقیقه سکوت آغاز شد.
* در دقیقه ۱۰ صحنه مشکوک به پنالتی درون محوطه جریمه فجر رخ داد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت و دستور به ادامه بازی داد.
* کرار جاسم محمد هافبک باتجربه نفتی‌ها به دلیل مصدومیت از دقیقه ۳۲ قادر به ادامه حضور در ترکیب تیمش نبود و لنگ‌لنگان از زمین مسابقه خارج شد و به جای او محمد بلبلی به ترکیب نفت اضافه شد.
* محمد بلبلی ۲ دقیقه بعد از ورود به زمین مسابقه توانست برای تیمش گلزنی کند.
* اسکوربورد ورزشگاه شهید محمدی مسجدسلیمان در هنگام برگزاری مسابقه امروز در دسترس نبود!

تگ ها


نفت مسجد سلیمان فجر سپاسی