نفرت آلمانی ها از لایپزیش تمامی ندارد! (عکس)

صعود به لیگ قهرمانان نیز دل برخی آلمانی ها با باشگاه لایپزیش را صاف نکرده است....


به گزارش "ورزش سه"، مجله محبوب و فوتبالی "الف فروینده" در آلمان فاش کرد که در اعتراض به سیاست های باشگاه لایپزیش ، دیدار این تیم در نیمه نهایی لیگ قهرمانان مقابل پاری سن ژرمن را پوشش نخواهد داد. این اتفاق در جریان برتری دیشب شاگردان جولیان ناگلسمان مقابل اتلتیکومادرید نیز رخ داد و این نشریه خبری در مورد این پیروزی بزرگ چاپ نکرد.

لایپزیگ که در ابتدا و قبل از آنکه توسط ردبول در سال ۲۰۰۹ به خریداری شود به نام مارک رانشتات شناخته می شد، به دلیل ساختار اقتصادی و تلاش برای فروش محصولات متعدد که از نظر آلمانی مغایر با اصول فوتبالی است، از سوی جامعه فوتبال این کشور با انتقادات شدیدی مواجه شده است.

در بیانیه نشریه الف فروینده آمده است: "لایپزیش در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا قرار دارد و به طور معمول باید این اخبار را پوشش دهیم. اما لایپزیش یک باشگاه عادی نیست، حتی اگر بسیاری این موضوع را فراموش کرده باشند. ما نمی خواهیم ساختار لایپزیش را عادی جلوه دهیم و به همین دلیل چنین تصمیمی گرفته ایم.

هرگز موضوعی دوست داشتنی در مورد ساختار و شکل سازمان یافتن این باشگاه وجود ندارد. هیچ کس از نحوه استعدیابی باشگاه لایپزیش بد نمی گوید، اما کدام تیمی در لیگ دسته سوم تاکنون ۱.۵۵ میلیون یورو را برای یک بازیکن خرج کرده است (لایپزیش در سال ۲۰۱۳ برای جذب یوسف پولسن این کار را کرد) به عبارت دیگر یک بازیکن بسیار با استعداد مانند یوسف پولسن هرگز بازیکنی مناسب "لیگ دسته سوم" نبوده است. و کدام تیم دسته دومی دیگر توانسته در سال ۲۰۱۵ به امیل فورسبرگ (که باشگاه های بزرگ بین المللی به دنبال بودند) مبلغ گزافی پرداخت کند؟"

مکس دینکلایر که این مطلب را نوشته، در نهایت مدعی شد موفقیت لایپزیش من را به یاد تقلب بچه ها در بازی های رایانه ای می اندازد.

تگ ها


آر بی لایپزیش