نفرین ابدی نیمار؛ روزی روزگاری بارسلونا

روزی که نیمار از بارسلونا جدا شد، کمتر کسی تصور می کرد که بیش از ۴۰۰ میلیون یورو هم برای پیدا کردن پر کردن جای خالی او کفایت نکند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، گویا هیچ بازیکنی در دنیا نیست که بتواند جای خالی نیمار را در بارسلونا پر کند. همانطور که سال ۲۰۰۰ در یافتن جانشینی برای لوئیس فیگو موفق عمل نشد، باشگاه کاتالان در پیدا کردن جانشینی مناسب برای نیمار نیز ناموفق مانده است.

اگر سال ۲۰۰۰ خوان گاسپارت رئیس وقت بارسا ۶۰ میلیون یوروی حاصل از فروش فیگو را صرف خرید مارک اوورمارس و امانوئل پتی کرد و نتیجه نگرفت، در سه سال گذشته بارسا اقدام به جذب سه بازیکن به جای نیمار کرده ولی هیچکدام نتوانسته اند جای خالی او را پر کنند.

نیمار تابستان ۲۰۱۷ با رقم ۲۲۲ میلیون یورو بارسا را به مقصد پی اس جی ترک کرد. او تابستان ۲۰۱۳ در انتقالی پرحاشیه از سانتوس به بارسا پیوسته بود. در فصل اول او با بارسا به جامی دست پیدا نکرد و در ۴۱ بازی ۱۶ گل زد و ۱۵ پاس گل داد.

فصل دوم، بهترین فصل حضور نیمار در بارسا بود. او ضمن کسب سه گانه، در ۵۱ بازی توانست ۳۹ گل بزند و ۱۱ پاس گل بدهد. همان فصل بهترین خط حمله تاریخ بارسا با مسی، نیمار و سوارز شکل گرفت.

در فصل سوم، نیمار۳۱ گل زد و ۲۵ پاس گل داد و در فصل ۱۷-۲۰۱۶ نیز ۲۰ گل زد و ۲۶ پاس گل داد. پس از جدایی او، بارسا اقدام به جذب عثمان دمبله کرد. ۱۰۵ + ۴۰  میلیون یورو برای این انتقال هزینه شد اما ستاره فرانسوی تبدیل به خرید ناکام برای باشگاه بارسلونا شد. او به دلیل مصدومیت های فراوان و نیز عدم وفق پیدا کردن با شرایط بارسا تنها ۷۴ بازی انجام داده، ۱۹ گل زده و ۱۷ پاس گل داده که آمار بسیبار  ضعیفی محسوب می شود.

ژانویه ۲۰۱۸ فیلیپه کوتینیو به بارسا پیوست و یک سال و نیم بعد قرضی راهی بایرن مونیخ شد. برای جذب او ۱۲۰ + ۴۰ میلیون یورو هزینه شد ولی در ۷۶ بازی تنها ۲۱ گل زد و ۱۱ پاس گل داد.

تابستان گذشته نیز آنتوان گریزمان با ۱۲۰ میلیون یورو به خدمت گرفته شد و در ۴۳ بازی ۱۴ گل زده و ۴ پاس گل داده است. او در سه بازی اخیر نیمکت نشین بوده و برابر اتلتیکو نیز دقیقه ۹۰ وارد میدان شد تا به نوعی از سوی سرمربی بارسا تحقیر شده باشد. اتفاقی که بازتاب های گسترده ای نیز داشته است.

به نظر می رسد هیچ جادویی برای باطل کردن نفرین نیمار وجود ندارد.

 

بیشتر بخوانید:
کونته: به خودم حمله کنید، نه بازیکنان و باشگاه!
لمپارد: می توانستیم در بازی امشب پیروز شویم
امیدواری باشگاه کودکی مسی به بازگشت او به آرژانتین

تگ ها


فیلیپ کوتینیو نیمار بایرن مونیخ پاری سن ژرمن آنتون گریزمان فوتبال جهان عثمان دمبله بارسلونا فوتبال