نقدی بر اظهارات پندار توفیقی در روزهای پرحاشیه استقلال/فرار به جلو با «اروپا ندیده» و «عشق و پول»

پندار توفیقی پستی کهخیلیها آن را واکنشی به جدایی امید ابراهیمی میدانستند را حذف کرده است ......

پندار توفیقی پستی که خیلی‌ها آن را واکنشی به جدایی امید ابراهیمی می‌دانستند را حذف کرده است.
به گزارش خبرنگار مدال، پندار توفیقی دیشب و ساعتی پس از قوت گرفتن خبر جدایی امید ابراهیمی پستی را منتشر کرد و خطاب به هواداران گفت که برخی بازیکنان پول را به عشق به هواداران ترجیح داده‌اند. در این باره خبرنگار مدال نقدی نوشته‌ که در ادامه می‌خوانیم.
 
.... و اما آقای توفیقی. شما حال  که خبر جدایی ابراهیمی همه جا را پرکرده و ترابوزان به صف مشتریان مجید حسینی پیوسته، امروز که بعد از یک ماه توافق هنوز قرارداد تیام و چپاروف تمدید نشده و تن هوادار استقلال از نگرانی و شفر از بیم فروریختن بنای شیک فصل قبل می لرزد و هجمه انتقادها بر سر باشگاه اوار شده از عشق و پول می نویسید در حالی که همین فصل قبل هم کاوه رضایی را اروپا ندیده خواندید. حالا خیلی راحت می توان واژه ها را کنار هم چید و اینگونه با پولکی خطاب کردن جدایی طلب ها به آنها تاخت و نادیده گرفت که همین امثال ابراهیمی با چه شور و هیجان و تعصبی برای استقلال به میدان رفته اند. می شود نگفت و ننوشت که در پی مشاجره های فصل گذشته چرا مجید حسینی پیغام می دهد به افتخاری که من به شرطی می آیم باشگاه که با شخص شما جلسه داشته باشم و فلانی به بهمان دلیل نباشد. امروز می شود ننوشت که چرا از لیست خرید شفر نفراتی مثل ترابی، قلی زاده، حسینی از ذوب و..... جذب نمی شوند و تمرکز گذاشته می شود به جذب فرشاد محمدی مهر که درست است خیلی خواهان داشت اما آیا جذب او در پستی که مربی آلمانی  غفوری و منتظری و سهرابیان و خسرو حیدری  را دارد واجب تر از نان شب بود یا ناامید شدن از جذب ترابی و قلی زاده و حسینی ها.
 
 امروز می شود از عشق و پول نوشت و از یاد برد که چگونه ده بازیکن جوان نیمه های شب به عنوان خرید جدید معرفی می شوند و ما در مدال همان فردایش تاکید می کنیم در خوش بینانه  ترین حالت چهار نفر هم مجوز تمرین در تیم شفر را بدلیل جلوگیری از شلوغ نشدن تمرینات  نمی گیرند و شما وقتی می بینید که مریی آلمانی یکی یکی این جوان هارا دیپورت می کند عنوان می کنید که خیلی از اینها برای تیم ب جذب شده اند که قرار  است تشکیل شود. 
 
امروز می شود نگفت فلان خرید چرا به واسطه تست پزشکی ندادن و بی توجهی به پزشک استخوان کرده در فوتبالی چون نوروزی، رباط پاره کرده بوده و آن یکی مصدوم است و دیگری مشخص نیست چرا چند روزی است نه در کلینیک باشگاه آفتابی می شود نه در تمرین و نه به ایفمارک رفته‌. آیا شما می گویید ماجرای مصدومیت میثم تیموری و غیبت های آقاخان چیست... 
 
بله! امروز می شود همه خبرها درباره اختلافات اخیر با مدیرعامل را از بیخ و بن شایعه دانست و منکر کمرنگ شدن اختیارات و  برگزاری جلسات اصلی منجر به توافق با حضور افتخاری  و ملکی شد و دل خوش داشت به لقب پندار تایم و چند خرید را جمع کرد و با تصاویر و لباس های متفاوت در نیمه شبی یا بامدادی منتشر کرد تا مبادا این تایم بی تایم شود و این پندار بی پندار. امروز می شود نگفت و ننوشت که همین قرارداد بستن های شبانه به هر قیمتی در سالهای اخیر و با مبالغ نامتعارف چگونه حساب باشگاه را خالی از پول کرده و سبد هزینه هارا سنگین تر، امروز می شود نگفت که یکی از خرید های جدید و بلندقامت با بهره بردن از نام تیم رقیب چگونه نرخ خود را بالا برد و با چه مبلغی در کنار شما عکس های شش در چهار گرفت و نگفت که این عشق و پولی که شما اتفاقا همه چیز را با قراردادهای خود در آن خلاصه کرده آید می شد با چاشنی هنر امثال نظری جویباری، منزوی، امیری و فتح آله زاده  ها جای خود را به عشق به استقلال  دهد و منجر به قرارداد شود نه  اینکه امید ابراهیمی هفته ها حاضر به حتی مذاکره تلفنی با شما نشود و به جای او با باجناقش خسرو حیدری صحبت کنید و بعد خیلی راحت همچون افتخاری که دیروز مصاحبه کرد  به هوادار استقلال وعده دهید که ابراهیمی می ماند و مجید حسینی را هم مثل تیام و چپاروف  نگه می داریم و..........
 
 عشق و پول سندی است از مدیریت ناتوان در حفظ ستاره ها و سرپوشی بر همه حواشی و برخی  خریدهای مصدوم و مساله دار این روزهای استقلال و البته راه فراری با انداختن توپ و هجمه انتقادات به زمین امید ابراهیمی هایی که تخریب شدنی نیستند حتی اگر امروز از سوی مقامات رسمی باشگاه به شکلی غیر مستقیم و به نوعی متهم شوند  به اینکه از میان عشق به  پول و یا استقلال ، پول را برگزیده اند. 
 
بله! این حرف ها همیشه در پی جدایی هر ستاره ای بوده و تازگی ندارد، چه وقتی که ستاره های متعصب نسل دهه هفتاد سرخابی ها راهی تیم های عربی شدند و چه وقتی  که محبوب ترین هایی مثل کریمی، دایی، مجیدی، سامره، کاظمیان،  باقری،  عنایتی و.... به تیم های قطری و  اماراتی کوچ کردند و قبل تر از آنها نامدار آنی چون محمدخانی، چنگیز، کرمانی مقدم، محرمی، درخشان و خیلی های دیگر هم لباس تیم های شیخ نشین را برتن کردند اما نه مدیری آنها را پولکی خواند و نه کشور عربی ندیده. پس تحریک هوادار علیه بازیکن که در این شرایط به اندازه کافی از ستاره محبوبش  دلخور و شاکی است کار چندان سختی نیست که هیچ راه خوبی است برای سرپوش گذاشتن روی همه ناکارامدی ها و جذب رباط پاره کرده و متوسط ها.
آقای" پندار توفیقی"، شمایی که می توانید تیام و چپاروف را با این  ارقام حفظ کنید و نمی دانید یکی مثل امید ابراهیمی به کل خریدهای این فصل می ارزد چرا برای همین بازیکنی که القاب و عناوینش آزارتان داده سرکیسه را به اندازه نیمی از قرارداد تیام شل نکردید و نتوانسته آید در این هفته ها با ابراهیمی و حسینی مذاکره که هیچ حتی تلفنی هم صحبت کنید. این بازی با واژه ها و تحریک کردن هوادار و اینگونه  ماله کشیدن روی اشتباهات قدیمی شده استاد. طرحی نو در اندازید لطفا.درد استقلال با این اینستاگرام بازی ها و این نیمه شب قرارداد بستن ها درمان نمی شود که هیچ حاشیه می آید روی حاشیه هایش.
 
یادداشت از نیما حسینی

تگ ها


فوتبال