نقشه بزرگ رونالدو لو رفت!

کریستیانو رونالدو با گلزنی در دو دیدار اخیر یوونتوس به جایگاه پنجم برترین گلزنان تاریخ رسید و از گرد مولر افسانه‌ای عبور کرد تا یک قدم دیگر به هدف بزرگ خود نزدیک شود....

به گزارش مدال، «کریستیانو رونالدو» با ثبت دبل برابر پارما و گلزنی برابر رم حالا در 1029 دیدار رسمی موفق به زدن 737 گل شده و پس از بازیکنانی مانند پله و پوشکاش پنجمین گلزن برتر تاریخ است.

ستاره پرتغالی یوونتوس از «گرد مولر» حالا دو گل بیشتر زده اما رسیدن به مهاجم آلمانی تنها هدف ستاره پیشین رئال مادرید نبوده و او قصد دارد قدم به قدم جایگاهش را بهتر کند. او اکتبر سال گذشته به رکورد 700 گل رسید و بی شک یکی از بزرگترین ستارگان تاریخ جهان فوتبال است و بی‌رحم بودنش در زمین او را به فهرست پنج گلزن برتر تاریخ رسانده.

اگر نگاهی به لیست ده گلزن برتر تاریخ بیندازیم در رتبه دهم نام «تولیو ماراویلا» ستاره دهه 90 برزیل را خواهیم دید. او در مجموع دوران بازی خود 575 گل زد که 13 گل آن در 15 دیدار با پیراهن برزیل از سال 1990 تا 1995 بود و مابقی را در 30 باشگاه به ثمر رساند.

پس از مرد برزیلی به نام «سیلر» اسطوره هامبورگ و آلمان غربی خواهیم رسید که همانند ماراویلا 575 گل دارد اما تفاوت او با مهاجم برزیلی تعداد گل‌هایش در بازی‌های ملی است که 43 گل در 73 بازی داشت.

«فرنک دِک» مجارستانی در نخستین باشگاه خود توانسته بود در تنها 72 بازی آمار عجیب 220 گل زده را به ثبت برساند اما آمار کلی او 576 گل است که او را در رتبه هشتم قرار خواهد داده.

در جایگاه هفتم نام رقیب آرژانتینی رونالدو به چشم می‌خورد؛ «لیونل مسی» فاتح شش توپ طلای جهان فوتبال در طول دوران بازی خود تا این لحظه 717 گل داشته که یک آمار فوق‌العاده است.

پس از مسی، مولر در جایگاه ششم قراز گرفته است؛ بمب‌افکن آلمان‌ها با 735 گل به زودی این جایگاه را به مسی واگذار خواهد کرد و مرد آرژانتینی به دنبال این هدف است.

اما رونالدو با 737 گل در جایگاه پنجم قرار گرفته و نگاهش به رتبه‌های بالاتر است؛ جایی که «فرانس پوشکاش» اسطوره فوتبال مجارستان و باشگاه رئال مادرید که بهترین گل سال جهان فوتبال همه ساله به نام او به برنده اهدا می‌شود با 746 گل چهارمین گلزن برتر تاریخ است.

پله - شاید بزرگترین بازیکن تاریخ - که سه قهرمانی جام جهانی در کارنامه دارد، در 831 بازی رسمی خود 767 گل زده و در این رده‌بندی رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

هم‌وطن پله یعنی «روماریو» هم در 944 بازی توانسته 772 گل بزند تا دومین گلزن برتر تاریخ باشد. هرچند قهرمان جام جهانی 1994 مانند ماراویلا و پله دو هم‌وطنش مدعی است بیش از هزار گل تاکنون به ثمر رسانده است!

در رتبه نخست اما نامی کمتر شناخته شده به چشم می‌خورد؛  مهاجمی اتریشی که در دهه 30 در جهان فوتبال می‌درخشید. «جوزف بیکن» با 805 گل زده.

رونالدو هدفش رسیدن به بیکن است و تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا عنوان بهترین گلزن تاریخ را از آن خود کند.

بیشتر بخوانید:

ساری: بعید است کسی بتواند رونالدو را متوقف کند

افتتاح هتل رونالدو در مادرید

تگ ها


کریستیانو رونالدو رکورد رونالدو یوونتوس بیانکونری بانوی پیر گرد مولر پله روماریو فوتبال جهان لیونل مسی رونالدو مسی کریستیانو رونالدو یوونتوس سری آ فوتبال