نقشه راه مظلومی برای صعود به جام جهانی

پرویز مظلومی که کارنامه اش در تیم استقلال قابل دفاع است؛ در حالی به عنوان مربی تیم ملی جوانان انتخاب شده که کار در این فضا را خیلی تجربه نکرده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، با این حال سرمربی تیم ملی جوانان برای موفقیت دراین تیم و صعود به جام جهانی برنامه های جالبی را در نظر گرفته است که یکی از این برنامه های استفاده از دستیارانی است که قبلا در تیم های پایه کار کرده اند. یکی از این دستیاران محمد نوازی خواهد بود.

صعود به جام جهانی جوانان که سال ۲۰۲۱ در اندونزی برگزار می شود و نمایش خوب در این بازی ها به طور حتم می تواند یک شروع دوباره برای این مربی باتجربه در فضای مربیگری باشد و این پیام را به طور حتم برای باشگاه های لیگ برتری مخابره خواهد کرد که هنوز تمام نشده و می تواند همانند گذشته در هدایت تیم ها کارنامه نسبتا قابل دفاعی از خود به جا بگذارد؛ هر چند که مسیر صعود به جام جهانی در مرحله یک چهارم نهایی برای تیم ملی جوانان سخت می شود. صعود از گروه نخست بازی ها با حضور تیم های ازبکستان – کامبوج و اندونزی خیلی برای ایران سخت نیست. بچه های تیم ملی جوانان در تورنمنت کافا ازبکستان را شکست داده بودند و بر سکوی قهرمانی رفتند اما در مرحله یک چهارم نهایی ایران برای صعود باید با یکی از تیم های عراق – کره جنوبی یا ژاپن بازی کند که هر سه حریف – حریفان سختی هستند.

پرویز مظلومی که جز مربیان باتجربه فوتبال کشور به حساب می آید مصمم است با دستیارانی که برای تیم ملی جوانان انتخاب می کند مسیر صعود به جام جهانی را درست طی کند. این تیم یکی از فرصت های خوب برای او برای حضور دوباره در جمع مربیان شاغل در فوتبال کشور است. هر چند در این مسیر تدارک خوب فدراسیون فوتبال برای تیم ملی جوانان می تواند در موفقیت او نقش داشته باشد. واقعیت این است زمان زیادی به آغاز بازی ها باقی نمانده و ماه های زیادی از آماده سازی از دست رفته؛ به قول کارلوس کی روش تدوین بهترین برنامه در روزهای پیش رو زمان های از دست رفته را جبران نخواهد کرد. با این حال تدارک بازی های دوستانه خوب می تواند تیم ملی جوانان را برای یک کارزار سخت آماده کند.

بیشتر بخوانید:

شغل غیرمنتظره برای پرویز مظلومی

خادم: هزینه برانکو کمتر از مربیان استقلال بود

 

 

تگ ها


پرویز مظلومی فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال