نقشه قمقمه‌ای برای حذف مورینیو (عکس)

تیم کرول، دروازه‌بان نوریچ که نام پنالتی‌زن‌های تاتنهام و نحوه پنالتی زدن آنها برایش روی یک قمقمه نوشته شده بود موفق شد دو پنالتی دفع کند تا تیمش نوریچ را به مرحله بعدی جام حذفی برساند....

به گزارش مدال و به نقل از "ورزش سه"، تیم کرول دروازه‌بان نوریچ در بازی دیشب این تیم مقابل تاتنهام در مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی انگلیس فرشته نجات‌بخش نوریچ بود که با دفع دو ضربه پنالتی تاتنهامی‌ها مهمترین نقش را در صعود تیمش و عبور از شاگردان ژوزه مورینیو داشت.

نکته جالب اما درباره تیم کرول این بود که او پیش از شروع ضربات پنالتی قمقمه‌ای در دست داشت که اسم پنالتی‌زن‌های تاتنهام و پیش‌بینی اینکه هر یک از آنها احتمالا پنالتی‌شان را به کدام سمت دروازه شلیک خواهند کرد در دست داشت.

بعد از تساوی ۱-۱ دو تیم در وقتهای قانونی، نوریچ به لطف درخشش کرول موفق شد شاگردان مورینیو را ۳-۲ شکست دهد و حالا در مرحله بعدی باید به مصاف دربی یا منچستریونایتد برود.

گزارشگران تلویزیونی بازی در زمان ضربات پنالتی از آنچه وقت‌کشی تیم کرول می‌دانستند انتقاد می‌کردند ولی شاید او به لطف همین تاکتیک یا به لطف قمقمه‌ای که در اختیار داشت موفق شد دو پنالتی را دفع کند و تیمش را به مرحله بعدی برساند. کرول ضربات تروی پروت و گدسون فرناندس را دفع کرد و اریک لاملا هم ضربه خود را به تیر دروازه نوریچ کوبید.

این دروازه‌بان هلندی که در جام جهانی ۲۰۱۴ هم زمانی که محافظت از دروازه تیم ملی کشورش را به عهده داشت برای نارنجی‌پوشان پنالتی گرفته بود پیش از این هم گفته بود رویای کودکی‌اش این بوده به دروازه‌بانی پنالتی‌گیر تبدیل شود که همه او را به عنوان متخصص مهار ضربات پنالتی بشناسند.

تیم کرول بعد از درخشش در ضربات پنالتی و صعود تیمش به مرحله بعدی درحالیکه از خوشحالی سر از پا نمی‌شناخت از دروازه خود تا آن سوی استادیوم تاتنهام دوید تا در جشن و شادی ۹هزار هوادار نوریچ که به لندن آمده بودند شرکت کند.

کرول در پایان بازی به خبرنگاران گفت:" من از وقتی بچه بودم دلم می‌خواست پنالتی بگیرم و در بازی‌های حساس با گرفتن پنالتی تیمم را به مراحل بالاتر  برسانم. برای همین امروز خیلی احساساتی هستم و خوشحالم. در پنالتی اول هم خیلی نزدیک بود که توپ را بگیرم. فکر کنم بر اساس آنچه روی قمقمه‌ام نوشته شده بود یکی  از بازیکنها را اشتباه کردم ولی از این اتفاق‌ها در ضربات پنالتی می‌افتد چون آدرنالین در این لحظات در اوج است و تمرکز واقعا دشوار می‌شود".

بیشتر بخوانید:

پایان حاشیه‌های امباپه با گل مارادونایی

تگ ها


فوتبال جهان مورینیو نوریچ سیتی تاتنهام تاتنهام نوریچ سیتی تاتنهام-نوریچ سیتی جام حذفی انگلستان فوتبال