نقش رئیس سابق بارسلونا در شگل گیری سوپرلیگ

یکی از مدیران سابق بارسا فاش ساخت که جوزپ ماریا بارتومئو روی شکل گیری سوپرلیگ جدید اروپایی اصرار داشت....

به گزارش "ورزش سه"، در آخرین ساعات روز یکشنبه خبر برگزاری سوپرلیگ اروپا توسط دوازده تیم بزرگ اروپایی که به منظور رقابت با چمپیونزلیگ طراحی شده است، جهان فوتبال را در شوک فرو برد. بسیاری معتقدند که برگزاری سوپرلیگ بنیان های تاریخی و افتخارآمیز فوتبال را به خطر خواهد انداخت.

رئال مادرید، منچستریونایتد، آرسنال، چلسی، تاتنهام، سیتی، لیورپول، بارسلونا، اتلتیکو مادرید، اینترمیلان، آث میلان و یوونتوس باشگاه های موسس سوپرلیگ اروپا هستند. سه باشگاه اسپانیایی، شش باشگاه انگلیسی و سه باشگاه ایتالیایی که به این جمع سه باشگاه دیگر نیز اضافه خواهد شد.

ژاوی ویلانوا از مدیران سابقه بارسلونا در مصاحبه با مارکا فاش ساخت که ایده شکل گیری سوپرلیگ از فصل ۱۷-۲۰۱۶ مطرح شد و جوزپ ماریا بارتومئو رئیس سابق بارسلونا در آن نقش مستقیم داشت:« بارتومئو یکی از کسانی بود که روی شکل گیری سوپرلیگ اصرار داشت و تلاش زیادی برای تحقق آن کرد. اولین صحبت ها مربوط به فصل ۱۷-۲۰۱۶ است.

می دانم که خیلی از دوست داران فوتبال نسبت به این قضیه برداشت احساسی دارند و با آن مخالفند ولی برای بهبود وضعیت اقتصادی بارسا مهم است که این سوپرلیگ شکل بگیرد. اینکه فلورنتینو پرز(رئیس رئال) رئیس سوپرلیگ شده، از نظر من موضوعی کم اهمیت است و مشکلی وجود نخواهد داشت.»

تگ ها


فلورنتینو پرز جوزپ ماریا بارتومئو رئال مادرید بارسلونا