نقش مدیریتی زنان در ورزش کشور و همه استان‌ها بسیار پررنگ است

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: درحال حاضر نقش مدیریتی زنان در ورزش کشور و همه استان‌ها بسیار پررنگ است....

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از  وزارت ورزش و جوانان، مهین فرهادی‌زاد در جلسه مدیران ارشد وزارت ورزش و جوانان که با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد با اشاره به فعالیت ورزش بانوان در چهار سال گذشته اظهار داشت: برنامه‌ای که ما درنظر گرفتیم شاخص‌های ورزش بانوان بود. درحال حاضر ۱۲۹ رشته ورزشی در حوزه ورزش بانوان در قالب ۴۹ فدراسیون مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: ۵۴ رشته ورزشی در دولت تدبیروامید وارد حوزه ورزش بانوان شد که اتفاق بسیار مثبتی به شمار می‌رود.

معاون وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد : گرفتن سهمیه برای دختران ما بسیار دشوار است در کنار دیگر کشورهای جهان ولی در دو دوره المپیک اخیر نشان دادیم که توانایی دختران ما بسیار بالا است.

فرهادی زاد با بیان اینکه درحال حاضر نقش مدیریتی زنان در ورزش کشور و همه استان‌ها بسیار پررنگ است اظهار داشت :  یکی از اقدامات مثبت این دولت توجه به عدالت جنسیتی بود و در دولت تدبیروامید توانستیم سطح ساختار ورزش بانوان را ارتقا دهیم. جایگاه نواب رییس بانوان ما در فدراسیون‌ها قانونمند شده است.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: یکی از برنامه‌های اصلی ما ارتقا نشاط و تندرستی زنان است. در این دولت توانستیم بعد از سال‌ها فدراسیون اسلامی زنان را با حمایت دکتر سلطانی‌فر احیا کنیم.

وی با اشاره به دیگر اقدامات مثبت دکتر سلطانی‌فر برای حوزه ورزش بانوان اظهار داشت: دختران بسکتبالیست ما توانستند بعد از چند دهه مجوز حضور در میادین بین‌المللی را پیدا کنند و بحث حضور بانوان در ورزشگاه‌ها نیز با مساعدت وزیر ورزش و جوانان حل شد که در چند سال اخیر با یک دغدغه تبدیل شده بود.

تگ ها


مهین فرهادی زاده وزارت ورزش و جوانان ورزش بانوان