نقش مهاجمان استقلال مقابل پیکان خیلی مهم است

مربی پیشین آبی پوشان گفت: بازی استقلال و پیکان از آن دسته بازی‌ها نیست که فرصت‌های زیادی خلق شود و مهاجمان باید در این بازی بسیار فرصت شناس باشند....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، علی چینی، اظهار داشت: حریف اول استقلال در هفته چهارم زمین ناهموار و بی کیفیت ورزشگاه شهدای شهرقدس است و بعد از آن تیم پیکان. آبی پوشان در واقع باید اول از پس این زمین بر بیایند و باید دعا کرد که در این بازی بازیکنی مصدوم نشود. بعد از آن است که باید به فکر خنثی کردن تاکتیک‌های پیکان باشند.

مربی پیشین آبی پوشان گفت: استقلال نسبت به هفته‌های ابتدایی فصل خوب کار کرده و نباید از آن خرده گرفت. هفته‌های ابتدایی فصل زمانی نیست که همه تیم‌ها در اوج باشند. هنوز هیچ تیمی آنطور که باید و شاید جا نیفتاده و کمتر تیمی یافت می‌شود که در هفته‌های نخست کیفیت اصلی خود را نشان دهد. قطعاً چیزی هم که از استقلال می‌بینیم کیفیت اصلی و اوج این تیم نیست و روز به روز شرایط آنها بهتر می‌شود.

چینی ادامه داد: در گذشته تیم‌ها از نام استقلال و پرسپولیس هراس داشتند و قبل از اینکه وارد زمین شوند روحیه شان را می‌باختند. اما این شرایط تغییر کرده و سالهاست حریفان استقلال و پرسپولیس به جای داشتن هراس، انگیزه‌های بیشتری دارند و اگر مربیان این تیم‌ها بتوانند انگیزه مضاعف بازیکنان شان را کانالیزه کنند، کار را برای سرخابی‌ها مشکل می‌کنند.

پیشکسوت آبی پوشان تصریح کرد: با شناختی که از پیکان دارم بعید می‌دانم در این دیدار فرصت‌های زیادی برای مهاجمان استقلال خلق شود و مهاجمان باید در این بازی فرصت طلب تر از همیشه باشند و از اندک موقعیت‌هایی که خلق می‌شود نهایت استفاده را ببرند. از همین رو باید نقش مهاجمان استقلال در این بازی بسیار مهم است و آنها هستند که می‌توانند گره‌های کور این بازی را باز کنند.

وی بیان داشت: این بازی را می‌توان یک دیدار مهم برای آبی پوشان دانست که امتیازاتش مهم و با ارزش است. شاگردان فکری در صورت کسب امتیازات کامل این بازی موقعیت شان را در بالای جدول تثبیت کرده و در ادامه راه با اعتماد به نفس بالاتری ظاهر می‌شوند. از همین رو ارزش این بازی و امتیازات آن را باید بسیار بالا دانست.

بیشتر بخوانید:

پیکان برای استقلال نه به سختی فولاد است و نه به سادگی ماشین سازی

سپاهان برای سومین پیروزی متوالی و استقلال به دنبال رده دوم جدول

 

 

تگ ها


علی چینی تیم فوتبال استقلال تهران تیم فوتبال پیکان تهران لیگ برتر فوتبال ایران فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال