نقش پر رنگ شجاعی در بازگشت تراکتور؛ بازیکنی فراتر از یک کاپیتان

مسعود شجاعی کاپیتان تیم فوتبال تراکتور در بازگشت این تیم به جمع مدعیان لیگ برتر نقشی کلیدی ایفا کرده است....

به گزارش خبرنگار مدال، تراکتور با پیروزی مقابل پیکان روند پیروزی‌های خود پس از جدایی مصطفی دنیزلی را به عدد 4 رساند و با 30 امتیاز و با قرار گرفتن در رده سوم جدول به تعطیلات زمستانی رفت. در این میان مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی و این باشگاه درخشش قابل توجهی در ترکیب تراکتور داشته و ستاره سرخ‌پوشان تبریزی بوده است. وی در دو بازی اخیر تراکتور 3 گل زده و یک گل نیز ساخته و روی 4 گل از 6 گل تراکتور در این دو بازی تاثیر مستقیم داشته است.
این اتفاق در حالی رخ داده که با حضور ساکت الهامی روی نیمکت تراکتور، پست بازی شجاعی تا حدودی تغییر کرده و این بازیکن که در زمان مربی‌گری دنیزلی نزدیک به میانه میدان بود ، جلوتر از همیشه و نزدیک به دروازه رقبا بازی می‌کند. در آرایش 1-3-2-4 تراکتور زیر نظر الهامی، دو هافبک دفاعی تخریبی و پر نفس (رضا اسدی و اکبر ایمانی) پشت سر شجاعی بازی می‌کنند و همین باعث شده تا شجاعی انرژی کمتری را صرف درگیری‌های میانه میدان کند و بیشتر روی حملات متمرکز باشد. 
در بعد روانی نیز شجاعی پس از جدایی دنیزلی تاثیر زیادی در تراکتور داشته و این بازیکن با استفاده از تجربه سال‌ها حضور خود در فوتبال اسپانیا و البته ترکیب تیم ملی، موفق شده جو نه چندان خوب رختکن تراکتور را بهبود ببخشد و با برخی اقدامات همچون دادن بازوبند کاپیتانی به سایر بازیکنان از نظر روحی و روانی نیز روی این تیم تاثیرگذار باشد.
در روزهای پس از جدایی دنیزلی، نقش مسعود شجاعی در بهبود وضعیت فعلی تراکتور و بازگشت این تیم به کورس کاملا پررنگ است و حال می‌توان گفت شماره 7 تراکتور بازیکنی فراتر از یک کاپیتان برای این تیم است.

بیشتر بخوانید:
پیکان 2 تراکتور 3 / صعود تراکتور به رده سوم با درخشش شجاعی

تگ ها


مسعود شجاعی تراکتور اخبار تراکتور شجاعی شجاعی تراکتور فوتبال ایران فوتبال تبریز مسعود شجاعی Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال