نقل و انتقالات جدید؛ کمتر از ۱۲ هفته و ۷۴ روز

لغو قانون منع حضور خارجی ها در لیگ برتر مخالفینی هم دارد که در روزهای اخیر در این باره مصاحبه کرده اند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، این قانون بی تعارف به سود بازیکنان ایرانی است. هم چنین مربیان ایرانی. به خصوص آنهایی که اکنون صاحب تیم نیستند و با توجه به کمبود مربی مدعی این شانس را خواهند داشت فصل آینده دوباره تیم بگیرند. اما عزم سازمان لیگ برای اجرای مصوبه ی جدید در این زمینه جزم است و به زودی برای تصویب در اختیار اعضای هیات رییسه قرار خواهد گرفت. 

البته قانون حضور خارجی ها در لیگ برتر اینباره همانند گذشته نخواهد بود و تغییرات کلی خواهد داشت. ابتدای امر سازمان لیگ برای اینکه خارجی هایی که وارد لیگ برتر می شوند با کیفیت باشند فیلترهای خاصی تعیین کرده. به طور مثال بازیکن آسیایی باید حتما در شرایط فعل عضو تیم ملی کشورش باشد. از سویی تیمی که بدهی خارجی و پرونده ی فعال در فیفا دارد نمی تواند بازیکن خارجی بخدمت بگیرد و هر تیمی در آینده دستمزد بازیکن و مربی خارجی اش را پرداخت نکند و موجب طرح پرونده در فیفا شود در صورتی که رای علیه اش باشد برای مدت زمان مشخص احتمالا دو سال از جذب بازیکن و مربی خارجی جدید ممنوع می شود و شرط دوباره استفاده از این امتیاز پایان دادن به پرونده های مفتوح در فیفا است. 

نکته ی جالب توجه که در نشست اعضای هیات رییسه بدان اشاره شد این بود که این قانون باید پیش از شروع نقل و انتقالات و هم چنین مرحله ی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا لغو شود تا سه تیم ایرانی حاضر در این مرحله در صورتی که مایل بودند با جذب بازیکن جدید خارجی خود را برای شکست رقبا تقویت کنند. بنابراین می تواند گفت به طور قطعی قانون منع حضور خارجی ها در تیم های لیگ برتر لغو خواهد شد و انتقاداتی که به تازگی مطرح شده و در حال ادامه پیدا کردن است موجب انصراف فدراسیون فوتبال از تصمیم تازه ای که گرفته نخواهد شد. 

فصل جدید نقل و انتقالات به زودی و با پایان بازی های لیگ برتر آغاز خواهد شد. با توجه به اینکه ویروس کرونا زمان بندی نقل و انتقالات را تغییر داده به طور حتم مدت زمان آن در فصل جدید ۱۲ هفته و به مدت ۷۴ روز نخواهد بود و تیم ها باید درفرصت کمتری لیست جدید خود را تدوین و آماده ارایه به سازمان لیگ نمایند.

تگ ها


نقل و انتقالات ۱۴۰۰ فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال