نقل و انتقالات زمستانی استقلال با این نام‌ها گرم شده

هنوز بازیهای نیم فصل به پایان نرسیده است که نقل و انتقالات شروع شده و باشگاهها و دلالان چراغ خاموش مذاکره و چانهزنی با بازیکنان مورد نظرشان را شروع کردهاند به گزارش مدال، هنوز بازیهای نیم فصل به پایان نرسیده است که نقل و انتقالات شروع شده و باشگاهها و دلالان چراغ خاموش مذاکره و ......

هنوز بازی‌های نیم فصل به پایان نرسیده است که نقل و انتقالات شروع شده و باشگاه‌ها و دلالان چراغ خاموش مذاکره و چانه‌زنی با بازیکنان مورد نظرشان را شروع کرده‌اند

به گزارش مدال، هنوز بازی‌های نیم فصل به پایان نرسیده است که نقل و انتقالات شروع شده و باشگاه‌ها و دلالان چراغ خاموش مذاکره و چانه‌زنی با بازیکنان مورد نظرشان را شروع کرده‌اند و پشت پرده خبرهایی در جریان است. استقلال از فعال‌ترین تیم ها در نیم فصل خواهد بود. آبی‌پوشان برای جذب 3،4 بازیکن در نقل و انتقالات زمستانی دورخیز کرده‌اند. تاکنون نام 8 بازیکن به عنوان گزینه‌های مورد نظر آبی‌ها مطرح شده است که غیر از 2 نفر که تلویحا تایید شده‌اند، مدیران باشگاه حاضر به تایید بقیه اسامی نیستند تا به قول خودشان بعد از نهایی شدن کار و بستن قرارداد، خریدشان را رسما به  هواداران و رسانه ها معرفی کنند.

 

امید نورافکن

دفاع چپ و هافبک دفاعی فصل گذشته استقلال که در شارلوای بلژیک سکونشین شده یکی از بازیکنانی است که وینفرد شفر سفت و سخت خواهان بازگشت او است. البته داشتن قرارداد 2 ساله با باشگاه بلژیکی کار استقلالی‌ها برای بازگشت بازیکن سابق شان را دشوار کرده است. همان طور که مدیران باشگاه هم اعلام کردند شارلوا برای فروش یا انتقال قرضی نورافکن مبلغ بالایی را درخواست کرده است که از توان باشگاه ایرانی خارج است. تنها امید آبی‌ها این است که در آینده رقم درخواستی بلژیکی‌ها و شرایط انتقال نورافکن به استقلال هموار شود. جالب اینکه استقلال ها فقط در ازای 50 هزار دلار پدیده خودشان را از دست دادند!

 

سرور جباروف

هافبک 35 ساله ازبک که پس از کش و قوس‌های فراوان با طلب 130 هزار دلاری از استقلال جدا شد و به جتسوی قزاقستان پیوست، مدتی است که بازیکن آزاد است و مذاکراتی هم با تیم سابق اش انجام داده است. استقلالی‌ها هم مذاکره با این بازیکن و احتمال بازگشت او را تایید کرده‌اند. استقلالی‌ها نتوانستند جانشین خوبی برای هافبک ازبک پیدا کنند و مارکوس نیومایر و فرشید اسماعیلی در ایفای نقش لیدر و فرمانده ناکام و ناتوان بودند. شفر حالا به این نتیجه رسیده که باید جباروف را در تیمش حفظ کند. بر همین اساس بخشی از طلب 130 هزار دلاری جباروف به او پرداخت شده تا این بازیکن 35 ساله برای مذاکره به تهران بیاید.

 

مامه بابا تیام

مامه بابا تیام مهاجم سنگالی و پدیده نیم فصل دوم استقلال به دلیل ضعف  مدیران سابق باشگاه با وجود داشتن قرارداد 5/1 ساله طبق بندی که در قراردادش آمده بود توانست در ازای پرداخت 200 هزار دلار یک طرفه فسخ کند و جدا شود. هرچند مدیران جدید باشگاه مدعی‌اند مبلغ بیشتری از باشگاه عجمان امارات گرفته‌اند. اینکه شفر به دنبال بازگشت ستاره سنگالی است تردیدی وجود ندارد. او حتی چند وقت قبل گفته بود شاید تیام 2 ماه دیگر به استقلال برگردد. وقتی که فتحی به امارات سفر کرد شایعه شد با این بازیکن هم مذاکراتی انجام داده است. اما خب مدیران استقلال اصلا دوست ندارند بحث بازگشت مهاجم سنگالی مطرح شود و فقط می گویند پرونده بازگشت تیام بسته است.

 

آنتونی استوکس

مهاجم ایرلندی تراکتورسازی که با وجود غیبت در چند بازی همچنان با همچنان با 8 گل زده پایین‌تر از استنلی کی‌روش دومین گلزن برتر لیگ برتر است قبل از توافق برای فسخ قرارداد و توافق برای جدایی از تراکتورسازی نامش به عنوان گزینه اصلی استقلال برای تقویت خط حمله مطرح شد. البته هم زمان عنوان شد پرسپولیسی ها هم به دنبال این مهاجم گلزن هستند. مدیران استقلال چند باره مذاکره با بازیکنی که فعلا تحت قرارداد باشگاه تبریزی است را تکذیب کرده اند. با در خواست 5/1 میلیون دلاری تراکتورسازی از استوکس برای فسخ قرارداد بعید است هیچ‌کدام از باشگاه های ایرانی از جمله سرخابی‌ها سمت مهاجم ایرلندی بروند. مگر اینکه او خودش بتواند فسخ قراردادش را بگیرد و بازیکن آزاد شود.

 

صفا هادی

هاقبک دفاعی 20 ساله تیم ملی عراق و باشگاه الزوراء که پیش از این هم نامش به عنوان یکی از گزینه های استقلال مطرح شده بود، شایعه مذاکره و توافق امیرحسین فتحی با مدیر برنامه‌های این بازیکن عراقی هم مطرح شد. البته مدیر برنامه‌های صفا هادی اعلام کرده فعلا او تحت قرارداد باشگاه عراقی است و نمی‌تواند با باشگاه های دیگر مذاکره کند. این در شرایطی است که شواهد نشان می دهد قرارداد هادی تمام شده و مشکل قانونی برای مذاکره با تیم دیگری از جمله استقلال را ندارد. استقلالی‌ها هم چنین موضوعی را تایید نمی‌کنند. البته بعید است پدیده فوتبال عراق تا قبل از جام ملت ها حاضر شود با باشگاهی قرارداد ببندد. چرا که ممکن است پیشنهادهای بهتری برای او برسد. 

 

رضا قوچان نژاد

مهاجم 31 ساله و سابق تیم ملی که بعد از جام جهانی 2018 روسیه برای همیشه از تیم ملی خداحافظی کرد یکی از گزینه‌هایی است گفته می‌شود مورد توجه استقلال قرار دارد. 2‌‌نکته در مورد رضا وجود دارد که حضور او در استقلال را سخت می کند. اول اینکه او تا سال 2020 با آپوئل قبرس قرارداد دارد و از طرف دیگر قیمت اش در ترانسفر مارکت یک میلیون و 300 هزار یورو اعلام شده است. رقمی که بعید است هیچ کدام از باشگاه های ایرانی توان پرداخت آن را داشته باشند. تازه این غیر از پولی است که برای فسخ قرارداد  انتقال قرضی به باشگاه قبرسی پرداخت شود. از تراکتور سازی و پرسپولیس هم به عنوان دیگر مشتری های  جدی قوچان نژاد نام برده می شود.  

 

ابراهیم توره

 مهاجم سابق تیم های پیکان، پرسپولیس و سپاهان که سابقه بازی در موناکوی فرانسه را دارد. ابراهیم توره امروز 32 ساله است و آخرین باشگاه اش آژاکسیوی فرانسه بود اما از اول جولای یا همان تیر ماه تیم ندارد و بازیکن آزاد محسوب می شود. قیمت این مهاجم سنگالی در ترانسفر مارکت 360 هزار یورو اعلام شده که با چک و چانه های احتمالی کمتر هم می شود و برای باشگاه استقلال رقم چندان زیادی نباید باشد. جدا از اینکه بر اساس شنیده ها سپاهان و امیر قلعه نویی هم به دنبال مهاجم سابق خودشان هستند. هرچند گفته می شود که وینفرد شفر هنوز جذب توره را تایید نکرده و این بازیکن فعلا در حد یک گزینه است و انتخاب قطعی آبی پوشان نیست.

 

مرتضی پورعلی گنجی

مدافع ملی پوش اوپن بلژیک شرایط خوبی در تیم جدیدش ندارد. او چند بار در جریان بازی‌ها مصدوم شده و با گذشت چند هفته از لیگ بلژیک، دقایق بازی اش زیاد نیست. این بازیکن در ابتدای فصل هم مورد توجه استقلال و پرسپولیس بود اما ترجیح داد به فوتبال اروپا برود و تا سال 2020 با باشگاه اوپن قرارداد ببندد. بازهم نام این بازیکن به عنوان گزینه های مورد نظرسرخابی ها در نقل و انتقالات زمستانی مطرح شده است و گفته می‌شود مذاکراتی هم انجام داده اند. اما با توجه به اینکه با باشگاه بلژیکی قرارداد طولانی دارد، خرید او سخت و پر هزینه خواهد بود. شاید مثل همیشه استقلالی ها سنگی در تاریکی رها کرده اند تا شاید بگیرد و بالاخره این مدافع ملی پوش را آبی پوش کنند. روی کاغذ که شانس استقلالی ها زیاد نیست.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال