نقل و انتقالات پرسپولیس و موضوع زلاتان در بارسا

مطهری، مربی پرسپولیس می‌گوید در نقل و انتقالات با توجه به شرایط، بهترین عملکرد را داشته‌اند و اگر می‌دانستند پنجره بسته می‌ماند تاجیک‌ها را به تهران نمی‌آوردند....

به گزارش "ورزش سه"، حمید مطهری، مربی پرسپولیس امروز در برنامه ورزشگاه شبکه پنج حاضر شد و به سوالات گوناگون پاسخ داد. مشروح صحبت‌های او را در این صفحه می‌خوانید.


او در مورد رای کمیته انضباطی علی گل‌گهر عنوان کرد: من از طرف خودم صحبت می‌کنم و این رای از جهات مختلف باید مورد بررسی و تجدید نظر قرار بگیرد. علی‌رغم اینکه احترام زیادی برای دوستان کمیته انضباطی قائل هستم، می‌خواستم بگویم که تخلفات مشابهی هم اتفاق افتاده و من از کمیته انضباطی می‌خواهم رای‌های غیر یکسان ندهند.

مطهری در مورد پنجره نقل و انتقالاتی تیم و همچنین شرایط بازیکنان تاجیک گفت: اقدامات لازم را آقای صدری و باشگاه انجام داده‌اند ولی تا این لحظه هنوز پنجره باز نشده. بازیکنان تاجیک را زمانی که جذب کردیم آنها در شرایط مسابقه بودند و در لیگ تاجیکستان بازی می‌کردند و ما به این دلیل که در شرایط مسابقه بودند و هزینه پایین‌شان اقدام به جذب آنها کردیم ولی واقعا اگر می‌دانستیم پنجره بسته می‌ماند این نقل و انتقال را انجام نمی‌دادیم. این دو عزیز بسیار با اخلاق و حرفه‌ای کارشان را انجام می‌دهند. دور شدن آنها از شرایط بازی طبیعی است ما بازی دوستانه برگزار کردیم ولی بازی رسمی خیلی با تمرین متفاوت است.

مربی سرخ‌ها در واکنش به انتقاداتی که نسبت به نقل و انتقالات تابستانی پرسپولیس وجود دارد گفت: ما بازیکنان بسیار ارزشمندی را در این دوسال از دست دادیم ولی همیشه دیدید پرسپولیس سعی کرده ساختارش را حفظ کند و این طبیعی است که وقتی بازیکنان کلیدی‌ات را از دست می‌دهی زمان می‌برد که تیم شکل طبیعی خودش را پیدا کند‌. تک تک بازیکنان ما برای‌مان ارزشمندند اما موجودی بازار همین بوده و شما برای خرید بازیکن باید پول داشته باشید و در حق انتخاب‌هایی که داشتیم سعی کردیم بهترین باشیم.

او در مورد بازی نکردن علیرضا ابراهیمی و همچنین وضعیت کامیابی نیا گفت: ما در دوسال گذشته در پست مدافع وسط مشکلات زیادی داشتیم که امسال آقای نعمتی و ابراهیمی را گرفتیم و هردو توانمند و ارزشمند هستند ولی در یک مثال خارجی باید بگویم، مثلا زلاتان با یک مبلغ وحشتناک به بارسلونا می‌آید ولی آن اتفاق خوب رقم نمی‌خورد؛ آیا آقای گواردیولا مربی بدی است یا زلاتان بازیکن بدی است؟ ولی شرایط تاکتیکی طوری پیش می‌رود که آن اتفاق خوب نمی‌افتد اما علیرضا(ابراهیمی) باید بیشتر کار کند و نوبت به همه خواهد رسید.  کمال هم پیش از این آخرین بازی‌اش مقابل ذوب آهن فصل گذشته بود و شرایط بسیار سختی را داشت و تا به این آسیب دیدگی غلبه کند طول کشید. بازیکنان باید صبر و حوصله داشته باشند تا به موقع به شکل تیمی ما اضافه شوند.

مطهری در مورد لو رفتن ترکیب پرسپولیس بیان کرد: لو رفتن ترکیب کلا اتفاق قشنگی نیست و ما ما مربیان پلیس نیستیم! باید حرفه‌ای باشیم تا این اتفاق رقم نخورد؛ اما رئال مادرید یا بارسلونا را هم شکل تیمی‌شان را همه دنیا می‌دانند و ما خیلی روی این موضوع حساس نیستیم ولی هواداران حساس هستند. هیچ ایرادی ندارد که سیستم‌مان را بدانند و برای ما مهم است که بجنگیم و کار را جلو ببریم.

او در خصوص وحید امیری، ستاره این روزهای تیم‌شان گفت: برای ما مربیان خیلی خوشایند است که بازیکنانی مثل وحید داشته باشیم. وحید بسیار حرفه‌ای و با شخصیت است.اگر شما در تیمت پنج بازیکن مثل او داشته باشی به عنوان مربی غم نخواهی داشت. هر چند همه‌ی بچه‌های ما توانمند و خوش اخلاق هستند ولی وحید واقعا الگو و نمونه است. در رابطه با جابجایی پست وحید، ما مربیان همیشه با این گونه چالش‌ها مواجه هستیم. با توجه به نوع آرایش حریف، مدل تاکتیکی و آنالیز این اتفاق میفتد. اینکه از وحید در پست دفاع چپ استفاده می‌کنیم، در مسابقات آسیایی سعید آقایی کرونا گرفت و وحید را در پست او آوردیم و کسی فکر نمی‌کرد ما چنین کاری بکنیم! در آن پست آوردیم و بعدا در تیم ملی هم از وحید در این پست استفاده شد. وحید توانمند است و دارای پتانسیلی است که شما می‌توانید در اکثر نقاط زمین از او استفاده کنید و ما براساس نیازمان از او استفاده می‌کنیم. مثل وینگر چپ، دفاع چپ، هافبک راست و نوک حمله.

مطهری در مورد ترافیک سمت چپ قرمزها بیان کرد: مربی باید این هنر را داشته باشد که بتواند از بازیکنان بهترین بازی را بگیرد. در این دو دوسال علی رغم ترافیک سمت چپ زمین، می‌بینید ما به بهترین شکل ممکن از عالیشاه استفاده کردیم.

تگ ها


پرسپولیس تهران حمید مطهری