نمازی: مشکلی برای رفت‌ و آمد به آمریکا وجود ندارد

امید نمازی در مورد حواشی پیرامون انتخاب کلینزمن به عنوان سرمربی تیم ملی صحبت کرد...

مربی اسبق تیم ملی گفت: خود من هم سیتی‌زن آمریکا هستم. همین جا به دنیا آمدم ولی هیچ وقت مشکلی نداشتم. همین سال قبل هم به ایران رفت‌وآمد داشتم.
به گزارش مدال، در روز‌های اخیر شایعات زیادی درباره توافق یورگن کلینزمن و فدراسیون فوتبال مطرح شد. خیلی از منابع خبری از مذاکرات دو طرف و در نهایت توافق اولیه خبر دادند. حتی خبر رسید ممکن است کلینزمن به ایران بیاید و کارش را آغاز کند. در ادامه، اما خبر تازه‌ای مطرح شد، اینکه یورگن کلینزمن، چون سیتی‌زن آمریکاست اگر به ایران بیاید دیگر نمی‌تواند به ینگه دنیا بازگردد. این خبر را نزدیکان فدراسیون فوتبال هم تأیید کردند. ترامپ اخیراً قوانین سفت و سختی برای ایرانی‌ها گذاشته و برای همه عجیب بود چرا این قوانین باید برای کلینزمن هم مشکل‌ساز باشد؟ به هر حال او چهره‌ای مطرح است و کاملاً پیداست از این نظر نباید مشکلی برایش به وجود بیاید. برای آنکه بتوانیم اطلاعات کاملی در این باره به دست بیاوریم با امید نمازی مربی سابق تیم ملی تماس گرفتیم. او هم سیتی‌زن آمریکاست و اتفاقاً در فصل جاری روی نیمکت ذوب‌آهن نشست. او بعد از جدایی از این باشگاه دوباره به آمریکا بازگشت و کار خود را در این کشور آغاز کرد. طبیعتاً اگر قرار بود چنین چیزی مشکل‌ساز باشد برای امید نمازی هم این مشکل به وجود می‌آمد. او، اما در این باره می‌گوید: «من اطلاعی ندارم که ماجرا چه بوده ولی تا جایی که می‌دانم اصلاً مشکلی برای رفت‌وآمد به آمریکا وجود ندارد. یعنی هرکس به ایران بیاید و سیتی‌زن آمریکا باشد می‌تواند بازگردد. خود من هم سیتی‌زن آمریکا هستم. همین جا به دنیا آمدم ولی هیچ وقت مشکلی نداشتم. همین سال قبل هم به ایران رفت‌وآمد داشتم. به همین خاطر فکر نمی‌کنم چنین مسئله‌ای صحت داشته باشد.» 
این حرف‌های امید نمازی مستند است و به خوبی نشان می‌دهد اگر کلینزمن حضور در ایران را قبول هم نکرده باشد به خاطر مسائل دیگری است. شاید هم مذاکرات ادامه داشته باشد و دو طرف همچنان شرایط را برای همکاری بسنجند. کلینزمن هم در تازه‌ترین مصاحبه‌اش گفته امکان هر اتفاقی برایش وجود دارد. او آخرین بار دوست داشت سرمربی تیم ملی آرژانتین شود. مذاکراتی هم با فدراسیون فوتبال این کشور داشت ولی در نهایت به توافق نرسیدند و نتوانست به تیم ملی این کشور ملحق شود. حالا ظاهراً مقصد او آسیاست و این احتمال وجود دارد که به شرق یا غرب آسیا برود.

تگ ها


تیم ملی مربی تیم ملی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال