نماینده سابق مجلس بلژیک ، سرمربی تیم ملی ایران

بالاخره مارک ویلموتس بلژیکی سرمربی تیم ملی ایران شد. ویلموتس علاوه بر سابقه بازی و مربی گری در دنیای فوتبال، تجربه فعالیت سیاسی نیز داشته است....


به گزارش مدال، بالاخره مارک ویلموتس بلژیکی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران معرفی شد. ویلموتس از سال 1987 فوتبال حرفه ای خود را با لباس باشگاه سنت ترودن آغاز کرد و پس از آن، پیراهن باشگاه های میشلن، استاندارد لیه‌ژ، شالکه و بوردو را بر تن کرد. ویلموتس در پایان دوران بازیگری، در فصل ۰۳-۲۰۰۲ با پیراهن شالکه از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.
دوران مربیگری ویلموتس بلافاصله پس از خداحافظی رسمی او و با نشستن بر روی نیمکت شالکه آغاز گردید. سنت ترودن مقصد بعدی او به عنوان سرمربی بود و در پایان سال ۲۰۰۵، وقفه ای هفت ساله در فعالیت های مربیگری او به وجود آمد تا این که او در ماه می ۲۰۱۲ بر روی نیمکت تیم ملی بلژیک نشست و دستیار جرج لیکنز، سرمربی فعلی تیم تراکتورسازی شد.
اما نکته جالب توجه کارنامه ویلموتس علاوه بر دوران بازیگری و مربیگری، حضور او در مجلس سنای بلژیک در سال ۲۰۰۳ بود. ویلموتس به عنوان نماینده حزب محافظه کار فرانسوی‌زبان Reformist Movement یا همان RM رای آورد و در مجلس نمایندگان بلژیک مشغول به کار شد. او دو سال بعد و در سال ۲۰۰۵ در میان تعجب همگان از سمت خود استعفا کرد و ترجیح داد تا فعالیت های سیاسی خود را متوقف کرده و فقط به فوتبال بپردازد.
حال تنها باید منتظر ماند و دید که عملکرد نماینده سابق مجلس بلژیک بر روی نیمکت تیم ملی ما قابل قبول خواهد بود یا نه.

 

تگ ها


پیشنهاد مدال مارک ویلموتس جرج لیکنز تیم ملی فوتبال