نمایندگان ایران مدال برنز کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال جهان را کسب کردند

نمایندگان اوزان ۷۱ و ۷۵ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران، مدال برنز رقابت های قهرمانی جهان در رده سنی زیر ۲۳ سال را از آن خود کردند تا تیم ایران در پایان رقابت های ۴ وزن نخست صاحب ۲ مدال برنز شود ......

نمایندگان اوزان ۷۱ و ۷۵ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران، مدال برنز رقابت های قهرمانی جهان در رده سنی زیر ۲۳ سال را از آن خود کردند تا تیم ایران در پایان رقابت های ۴ وزن نخست صاحب ۲ مدال برنز شود.

در پایان رقابت های روز نخست کشتی فرنگی قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان که در کشور لهستان در حال برگزاری است، فرشاد بلفکه در وزن ۷۱ و پیام بویری در وزن ۷۵ کیلوگرم صاحب مدال برنز شدند.

در وزن ۷۱ کیلوگرم فرشاد بلفکه پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل کروموف از بلغارستان ۲ بر صفر به برتری رسید. وی در یک چهارم نهایی برابر دانیل کاتاراگا نفر پنجم جهانی ۲۰۱۷ از مولداوی ۷ بر صفر شکست خورد و با توجه به صعود کاتاراگا به دیدار نهایی، بلفکه به مرحله شانس مجدد رفت تا برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند. بلفکه در این مرحله مقابل پولیتایف از اوکراین با نتیجه ۴ بر ۲ به برتری رسید و راهی دیدار رده بندی شد.

بلفکه در دیدار رده بندی نیز برابر ریکاردو آبرسیا از ایتالیا با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی رسید و مدال برنز را از آن خود کرد.

در وزن ۷۵ کیلوگرم که ۲۵ نفر به روی باسکول رفتند، پیام بویری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف نیلیپیوک از لهستان رفت و در پایان با نتیجه ۵ بر ۳ به برتری رسید. وی در مرحله یک چهارم نهایی برابر حریفی از دانمارک ۲ بر یک به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی در نیمه نهایی برابر بولکوادزه از گرجستان ۲ بر یک شکست خورد و به رده بندی رفت.

بویری در دیدار رده بندی و برای کسب مدال برنز به مصاف بارشیلیکوف از قزاقستان رفت و در پایان با برتری ۶ بر ۲ دومین مدال برنز ایران در این رقابت ها را بر گردن آویخت.

مهدی فلاح در وزن ۸۵ کیلوگرم و امیرحسین حسینی دیگر نمایندگان ایران در روز نخست این رقابت ها بودند که با شکست مقابل رقبا حذف شدند. به این ترتیب در پایان رقابت های ۴ وزن نخست، ایران توسط فرشاد بلفکه و پیام بویری صاحب ۲ مدال برنز شد.

فردا (چهارشنبه) و در روز پایانی این رقابت ها، ۴ نماینده دیگر ایران به روی تشک خواهند رفت.

تگ ها


اخبار روز کشتی