نمره مثبت به فغانی

داور بین المللی فوتبال ایران قضاوت بدون نقصی در بازی نفت تهران و پرسپولیس داشت ......

داور بین المللی فوتبال ایران قضاوت بدون نقصی در بازی نفت تهران و پرسپولیس داشت.

به گزارش مدال و به نقل از "ورزش سه"، علیرضا فغانی یک ماه قبل در جام کنفدراسیون های فوتبال حضور داشت و با قضاوت خوب و تصمیمات درست در نیمه نهایی این رقابت ها بین تیم های پرتغال و شیلی که با تمجید اینفانتینو، رییس فیفا همراه شد به افتخارات خود اضافه کرد و نشان داد همچنان شایستگی سوت زدن در مسابقات بزرگ را دارد.

فغانی بعد از دو هفته استراحت در لیگ برتر، شب گذشته قضاوت نفت تهران و پرسپولیس را برعهده داشت که در این مسابقه پر برخورد که با صحنه های مهم داوری همراه بود تصمیمات درستی گرفت و حتی یک سوت اشتباه نزد و کارت نادرستی به بازیکنان نداد.

او بعد از تکل دقیقه 37 احمد کامدار، به دلیل اعتراض شدید و ضربه زدن محسن مسلمان به سینه هافبک نفت، به این بازیکن پرسپولیس به دلیل حرکت غیر ورزشی  کارت زرد داد و تصمیم درستی داشت.

اما فغانی روی دو صحنه که به فاصله دو دقیقه اتفاق افتاد تصمیم کاملا درستی در نگرفتن پنالتی برای پرسپولیس داشت؛ طارمی با نفوذ به محوطه جریمه نفت قصد گرفتن خطا از هاشم بیک زاده و بعد هم میلاد فراهانی داشت اما داور بین المللی ایران در هر دو صحنه سرنگونی مهاجم پرسپولیس را خطا تشخیص نداد و به درستی تصمیم به ادامه مسابقه گرفت.
فغانی روز سی و یکم مردادماه در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در ژاپن دیدار تیم های شانگهای SIPG و گوانگژوی چین را قضاوت خواهد کرد و بعد از 9 روز در همین کشور داوری دیدار حساس ژاپن و استرالیا، در مقدماتی جام جهانی را عهده دار خواهد بود که به نظر می رسد با شرایط و آمادگی خوبی در این بازی ها حضور پیدا می کند.

با توجه به اینکه هفته چهارم لیگ برتر در روزهای بیست و پنجم الی بیست و هفتم مردادماه برگزار می شود، ممکن است فغانی یک قضاوت دیگر در فوتبال ایران داشته باشد و بعد برای سوت زدن در دو بازی مهم به ژاپن سفر کند؛ قضاوت دربی اصفهان بین ذوب آهن و سپاهان یا سایپا و استقلال محتمل ترین گزینه ها در صورت داوری فغانی در هفته چهارم خواهد بود.

تگ ها


اخبار روز لیگ برتر خلیج فارس فوتبال