نمره منفی در کارنامه منصوریان

به گزارش مدال به نقل از ایران ورزشی: شکست استقلال در نقل و انتقالات پارسال و امسال منجر به این شده که یکی از مهم ترین سازنده های اسکلت فوتبال ایران هیچ نماینده ای در تیم ملی و صعود به جام جهانی نداشته باشد ......

به گزارش مدال به نقل از ایران ورزشی: شکست استقلال در نقل و انتقالات پارسال و امسال منجر به این شده که یکی از مهم ترین سازنده های اسکلت فوتبال ایران هیچ نماینده ای در تیم ملی و صعود به جام جهانی نداشته باشد. تیم ملی به جام جهانی صعود کرد اما این تیم جا مانده ای هم داشت، آن هم جامانده ای بزرگ. استقلال جامانده ای بزرگ بود؛ تیمی که نه امروز که در همه تاریخ سازنده اسکلت فوتبال ملی ایران بوده است تیمی که از زمان رایکوف تا همین دوره قبل جام جهانی هشت بازیکن در تیم ملی ایران داشت.


استقلال و پرسپولیس به تناوب و در دوره های مختلف بازیکنان کم یا زیادی در تیم ملی ایران داشته اند که قدرت آنها هم معمولا در جدول رده بندی با تعداد بیشتر و کمتر ملی پوشان بالا و پایین رفته است اما اینکه یکی از این دو تیم حتی یک بازیکن هم در تیم ملی نداشته باشد اگر بی سابقه نبوده حداقل کم سابقه بوده است. در واقع صعود منهای استقلال به جام جهانی روسیه حرف های زیادی در دل خود دارد.


حرف هایی مستند به اندازه دریافت ۶ گل از العین امارات. در واقع همین بی نماینده بودن استقلال در تیم ملی منتج به سنگین ترین شکست استقلال در همه ادوار شده است چون تجربه و بین المللی بودن از این تیم رخت بربسته است. استقلال در نقل و انتقالات سال قبل، در تمریناتش در طول سال و در نگهداری ملی پوشانش بسیار ضعیف عمل کرده و این اصلا قابل کتمان نیست. استقلال سال گذشته هم بهترین ها و لیست منصوریان را نخرید و به جای خرید ملی پوشان به خرید غیر ملی پوشان روی آورد و جایگاهش را در تاریخ فوتبال ایران تضعیف کرد. خریدهایی مثل آرش افشین، بختیار رحمانی، کنعانی زادگان، حاج محمدی، حتی همین بیت سعید و... نشان از آن دارد که استقلال به دوم بودن عادت کرده است و لیستی را می خرد که مازاد پرسپولیس یا سپاهان است.


همین امثال منشا و ساسان انصاری جزو لیست منصوریان بوده اند اما استقلال در بخش نقل و انتقالاتش نتوانسته هیچ کدام از این بازیکنان را بگیرد و حتی شایان مصلح را هم دو دستی به پرسپولیس واگذار کرده است. شکست استقلال در نقل و انتقالات پارسال و امسال منجر به حذف این تیم در تیم ملی ایران شده است. البته این تیم در به کار گرفتن جوان ها خوب عمل کرده اما جوانگرایی بیش از اندازه منجر به عدم قهرمانی، حذف از جام حذفی، حذف از لیگ قهرمانان آسیا و دریافت شش گل از رقیب آن سوی خلیج فارس شده است. در واقع استقلال در کنار جوانگرایی مثل پرسپولیس باید بازیکنان تاپ را هم به خدمت می گرفت که چنین نکرده است و این یعنی سقوط استقلال. این رویه امسال هم تا این لحظه ادامه داشته و تا کنون استقلال در جذب ملی پوشان موفق نبوده است.

 

تگ ها


اخبار روز استقلال فوتبال