نهرودی : مشکل بوکس کمبود بودجه است

مدیر تیم های ملی بوکس: همه مشکلات از کمبود بودجه است مسابقات بوکس در گرگان مدیر تیم های ......

مدیر تیم های ملی بوکس: همه مشکلات از کمبود بودجه است

مسابقات بوکس در گرگان

مدیر تیم های  ...

مدیر تیم های ملی بوکس: همه مشکلات از کمبود بودجه است

مسابقات بوکس در گرگان

مدیر تیم های ملی بوکس سرچشمه ی همه مشکلات بوکس و نتایج ضعیف این ورزش را کمبود بودجه اعلام کرد.

به گزارش مدال به نقل از حسین نهرودی در گفت وگو با ایسنا، نتایج ضعیف در رقابت های قهرمانی آسیا و مشکلات بوکس را نشات گرفته از ضعف بودجه این فدراسیون دانست و افزود: به نظر من همه این مسائل به ضعف فدراسیون بوکس در مسئله بودجه برمی گردد. این تیم ملی بوکس جوان و بی تجربه بود و نیاز به بازی های تدارکاتی داشت تا تجربه کسب کنند. به دلیل نبود بودجه کافی، این بوکسورها به رقابت های تدارکاتی اعزام نشدند و نتیجه آن می شود این بی تجربگی که باعث نتایج ضعیف شد.

او همچنین با بیان اینکه تیم ملی بوکس بیشتر از هر چیزی به بازی تدارکاتی نیاز دارد، اظهار کرد: تیم ملی ما نیازی به مربی کوبایی ندارد. مشکل اصلی نداشتن بازی های تدارکاتی است که باید برطرف شود. اگر می خواهیم تیم ملی قدرتمند و باتجربه ای داشته باشیم باید این تیم را به بازی های تدارکاتی اعزامی کنیم. البته تا به حال از حضور کوبایی ها استفاده های خوبی صورت گرفته است اما در کنار حضور این مربی باید مسئولان مشکلات بودجه ای را برطرف کرده و تیم ملی را به بازی های تدارکاتی اعزام کنند. به نظر من اصلی ترین مشکل فدراسیون بوکس ضعف در مسئله بودجه است که این موضوع ورزش را بسیار اذیت می کند.

نهرودی در پاسخ به این سوال که چرا برای بوکسورهای مدال آور تیم ملی جایگزین نداریم، گفت: این که بوکسورهای خوبی را برای جایگزین کردن ملی پوشان سابق نداریم را قبول نداریم. در قهرمانی آسیا همه ورزشکاران ما خوب مبارزه کردند و نشان دادند که جایگزین شان شایسته ای هستند. اما برای اینکه شاهد مدال آوری آن ها باشیم باید این بوکسورها را با برطرف کردن مشکل بودجه به بازی های تدارکاتی اعزام کنیم. اگر تن این بوکسورها به تن بزرگان و مدال آوران بخورد قطعا شاهد موفقیت آن ها خواهیم بود.

او در مورد مشکلات ورزش بوکس ادامه داد: اینکه می گوییم فدراسیون بوکس مشکل بودجه دارد برای طرفداری کردن نیست بلکه من از این مسئله بسیار ناراحتم و این نشان از وضع فدراسیون بوکس است که باید برطرف شود. بوکسورهای ما چند ماه است که با مربی کوبایی کار کرده اند و هیچ مبارزه یا مسابقه تدارکاتی نداشته اند که نکته قابل تاملی است. مسابقه های قهرمانی آسیا جای کسب تجربه نیست، بلکه باید تیم ملی در بازی های تدارکاتی تجارب کافی را کسب کند و در این رقابت ها به نتیجه برسد.

مدیر تیم های ملی بوکس در پایان در مورد اینکه نبود لیگ چه تاثیری بر روی این ورزش داشته است گفت: قطعا وجود لیگ برای موفقیت بوکسورها خوب است اما همین که ما بتوانیم این ورزشکاران را به بازی های تدارکاتی اعزام کنیم بسیار مهم است و با این کار قطعا موفق خواهیم شد. امیدوارم همه مسئولان توجه خاص به ورزش کشور بخصوص ورزش بوکس داشته باشند تا شاهد موفقیت این رشته باشیم.