Banner

نهمین پیروزی از دهمین بازی، لورکوزن حریف می‌طلبد

تیم فوتبال لورکوزن توانست در گلاسکو در مقابل شاگردان جرارد به یک پیروزی باارزش دست یابد تا همچنان روند موفقیت‌های این تیم ادامه داشته باشد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در حساس‌ترین دیدار مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا تیم فوتبال لورکوزن در ادامه موفقیت‌های متوالی این بار توانست گلاسکو رنجرز را در خانه خودش با نتیجه ۳ بر ۱ شکست دهند تا گام بلندی برای صعود به جمع ۸ تیم پایانی لیگ اروپا بردارد.


دروازه‌بان فنلاندی لورکوزن مرد اول نبرد گلاسکو
بایر لورکوزن به لطف یک نمایش بسیار مسلط و با برنامه در طی نود دقیقه در مصاف با رنجرز و البته استفاده درست از موقعیت‌هایشان حالا در موقعیت بسیار خوبی برای صعود به جمع ۸ تیم پایانی لیگ اروپا قرارداد. البته دراین‌بین بیشتر از هرکسی باید مدیون درخشش دروازه‌بانشان لوکاس هاردکی فنلاندی هم باشند که نقش بارزی را در پیروزی ۳ بر ۱ تیمش مقابل گلاسکو رنجرز اسکاتلند ایفا کرد.
سرمربی لورکوزن، پیتر بوش بعد از پیروزی ۴-۰ مقابل آینتراخت فرانکفورت، سه تغییر در ترکیب ایجاد کرد: سون بنر (آسیب رباط داخلی)، باومگا رتلینگر و پائولینیو جای خودشان را به‌: دروگوویچ، تاه و دمیربای دادند تا بوش نشان دهد همچنان به سیستم چرخشی خود وفادار است.

میهمانان باتجربه، رنجرز را که توسط اسطوره لیورپول، استیون جرارد هدایت‌شده بود را وادار کرد که از ابتدا مالکیت توپ را در اختیار داشته باشد تا جاییکه در بعضی از دقایق بازی در نیمه اول رنجرز بیش از ۸۰ درصد از مالکیت توپ را بر عهد داشت. در آن دقایق لورکوزن جز دو شوت "کریم بالعربی" در دقایق ۲ و ۹ نتوانست به دروازه میزبان نزدیک شود.

 وقتی یک پنالتی طلسم را می‌شکند
با پیشرفت بازی، تیم جرارد با حفظ توپ از تیم لورکوزن بهتر دفاع می‌کرد و اجازه نمی‌داد تا حریف آلمانی به دروازه تیمش نزدیک شود اما تا... دقیقه ۳۴، هنگامی‌که "ادموندسون آرانگوئز" در یک حرکت غیرطبیعی، با دست خود توپ را دور کرد و "سیمون مارسینیاک" قاضی این دیدار به کمک VAR یک پنالتی برای لورکوزن گرفت. در این لحظه کاپیتان "کارل هاورتز" به وظیفه کاپیتانی اش به بهترین نحو ممکن عمل کرد و توپ را به تور دروازه الن مک گرگور رساند تا نتیجه بازی ۱ بر صفر به سود مهمان شود. در دقیقه‌های پایان نیمه اول هم یک فرصت ایده آل برای مهاجم گلاسکو "جو اریبو" رسید که شوت او با برخورد به مدافعان بایر به بیرون رفت و نیمه اول با حساب ۱ بر صفر تمام شد.


سکوت محض در ورزشگاه ایبروکس استادیوم
در نیمه دوم این بازهم شاگردان جرارد بودند که مشابه نیمه اول موقعیت های خطرناکی را روی دروازه لورکوزن ایجاد کردند. در نوبت اول در دقیقه ۵۴ "آلفردو مورلوس" یک فرصت تک‌به‌تک را از دست داد اما بزرگ‌ترین موقعیت بازی یک دقیقه بعد نصیب "جیمس تاورنیر"مدافع راست گلاسکو شد اما این بار هم به دلیل واکنش عالی "هاردکی" این فرصت ایده آل نیز از دست رفت تا در دقیقه ۶۷ برخلاف جریان بازی نوبت "کارلس" شیلیایی شود تا ورزشگاه "ایبروکس استادیوم" را به سکوتی محض فرابخواند. او در شرایطی گل دوم را زد که یک دقیقه قبل هم می‌توانست به گل برسد اما "استیون دیویس" توپ را از روی خط دور کرده بود. بعدازاین گل که تا حدی نتیجه بازی را تعیین کرده بود بر روی یک ارسال کرنر توسط "تاورنیر" حول‌وحوش نقطه پنالتی "ادموندسون" مدافع ۲۲ ساله موفق شد اختلاف را به یک برساند. ولی این پایان کار نبود. در لحظاتی که رنجرزی ها با حمایت هوادارانشان به‌شدت به دنبال گل تساوی بودند این "لئون بیلی" جامائیکایی تازه‌وارد بود که توانست بازهم دروازه گلاسکو رنجرز را باز کند تا شاگردان "پیتربوش" با نتیجه‌ای فوق‌العاده گلاسکو را به مقصد لورکوزن ترک کنند.


تداوم روند شگفت‌انگیز لورکوزن؛ ۹ برد از ۱۰ بازی
حالا بایرنی‌ها با احتساب این برد باارزش، از مجموع ۱۰ بازی قبلی خود در تمام رقابت‌های مختلف صاحب ۹ برد و تنها یک تساوی هستند درصورتی‌که تصور می‌شد در گلاسکو این رکورد شکسته شود اما ماجرا جور دیگری رقم خورد.


حالا باوجود شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بسیاری از فعالیت‌های ورزشی باید منتظر بمانیم و ببینیم که دیدار برگشت حاوی چه اتفاقاتی می‌تواند باشد.

بیشتر بخوانید:

رسمی؛ بوندسلیگا نیز مقابل کرونا تسلیم شد

تگ ها


بایرلورکوزن فوتبال جهان بوندسلیگا بایر لورکوزن Bundesliga فوتبال