نه برانکو نه دالیچ

دیگر دالیچ قبل و بعد از جام جهانی پیشنهادات قابل توجه از تیم های اروپایی و آسیایی را رد کرده و قراردادش را هم بعد از جام جهانی با فدراسیون کرواسی تمدید کرده تا در مسابقات جام ملتت های اروپا هم سرمربی کروات ها باشد....

دیگر دالیچ قبل و بعد از جام جهانی پیشنهادات قابل توجه از تیم های اروپایی و آسیایی را رد کرده و قراردادش را هم بعد از جام جهانی با فدراسیون کرواسی تمدید کرده تا در مسابقات جام ملتت های اروپا  هم سرمربی کروات ها باشد.

 

به گزارش مدال، بار دیگر عنوان شده که برانکو ایوانکوویچ به تاج پیشنهاد جذب دالیچ را داده و گفته من کارم را کرده‌ام و بهتر است سراغ مربی جوان ترین مثل دالیچ بروید. 
چند ماه قبل نیز  همین بحث مطرح شده بود  که اتفاقا جنجال هایی را بهمراه  داشت. در ان مقطع خبر پیشنهاد ایران  به دالیچ و معرفی او به فدراسیون از سوی برانکو مطرح شد. خبری که بازتاب بسیار در رسانه های کرواسی و سپس واکنش هایی در ایران را بهمراه داشت از جمله واکنش کی روش و اوج گرفتن اختلافات او با برانکو. 

حالا بار دیگر و در آستانه انتخاب مربی خارجی برای تیم ملی ایران روایت شده که برانکو به تاج گفته من کارم را در ایران کرده ام و بهتر است مربی جوانی بیاورید؛ یکی مثل  دالیچ را! 

این خبر البته ابهاماتی دارد از جمله اینکه برانکو خود تمایل دارد مربی تیم ملی شود و  فقط در شرایطی می تواند دالیچ را پیشنهاد دهد که تاج خواهان معرفی گزینه ای از او شده باشد. برانکو همانطور که مدال دو روز قبل خبر داد  گزینه نیست چرا که  وزارت و فدراسیون نمی خواهند تبعات اعتراض هوادران پرسپولیس بخاطر جدایی برانکو و همچنین نتایج پرسپولیس بدون برانکو را به جان بخرند و از سویی دیگر وزارت ورزش هم نمی خواهد توپ نتایج خوب یا بد تیم ملی با برانکو را در زمین خود بیاندازد و کلا  به همین دلیل است که مسوولان وزارت  مکرر عنوان می کنند در انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال دخالت نمی کنیم! 

از سویی دیگر دالیچ قبل و بعد از جام جهانی  پیشنهادات قابل توجه از تیم های اروپایی و آسیایی را رد کرده و قرارداد ش را هم بعد از جام جهانی با فدراسیون کرواسی تمدید کرده تا در مسابقات جام ملتت های اروپا   هم سرمربی کروات ها باشد. در چنین شرایطی آیا برانکو برای معرفی گزینه هم که شده دالیچ که تحت قرارداد با کرواسی است و امکان جذب او عملا وجود ندارد  را معرفی  کرده است؟ البته بعید هم نیست برانکو با علم به آگاهی از قرارداد دالیچ با فدراسیون فوتبال کرواسی  چنین  توصیه‌ای به تاج داشته باشد اما در اینکه دالیچ سرمربی ایران شود باید گفت انتظار برای چنین اتفاقی عملا انتظاری باطل  است  چرا که دالیچ  اگر قصد ترک تیم ملی کرواسی را داشته باشد پیشنهاداتی بهتر و کلان تر از ایران خواهد داشت /حسین قدوسی