نه بنزما نه سوارز؛ رقیب جدید برای ال پیچیچی مسی

مهاجم ویارئال شاید جدی ترین تهدیدکننده لیونل مسی برای آقای گلی لالیگا باشد....

به گزارش "ورزش سه"، شاید اگر از لیونل مسی در ابتدای فصل سوال می کردید که بزرگترین رقیبش برای کسب آقای گلی لالیگا چه بازیکنی است، از جرارد موره نو ستاره ویارئال نام نمی برد اما این مهاجم کاتالان که سابقه بازی برای اسپانیول را دارد، حالا با ۲۰ گل زده پشت سر فوق ستاره آرژانتینی قرار دارد.

لیونل مسی تا به اینجای فصل در لالیگا ۲۳ گل برای بارسا به ثمر رسانده است. ۲۱ گل با پای چپ تخصصی اش، یک گل با ضربه سر و یک گل نیز با پای راست. او بین دقایق ۱ تا ۳۰ زننده دو گل بوده،  ۳۱ تا ۴۵ مسی ۶ گل زده،  بین دقایق ۴۶ تا ۷۵ توانسته ۹ گل به ثمر برساند و در یک ربع پایانی بازی ها نیز زننده شش گل بوده است.

مسی حالا جرارد موره نو را بالاتر از کریم بنزما و لوئیس سوارز ۱۹ گله بزرگترین تهدید خود برای عنوان ال پیچیچی می بیند. سوارز چند هفته دیگر مصدوم است ولی کریم بنزما در هفت بازی باقیمانده شانس نزدیک تر شدن را دارد.

موره نو شب گذشته توانست در برتری ۱-۵ در زمین لوانته یک گل به ثمر برساند. تنها سه روز پس از بازی لیگ اروپا برابر دینامو زاگرب، او یک بار دیگر گلزنی کرد تا در سال ۲۰۲۱ رکورد ۱۸ گل در ۱۸ بازی را ثبت کند. رکوردی که ستاره هایی چون لیونل مسی، لواندوفسکی، کیلیان امباپه و ارلینگ هالند در اختیار دارند.

موره نو در لالیگا ۲۰ گل زده و در لیگ اروپا نیز شش گل تا با ۲۶ گل زده از رکورد گلزنی دیه گو فورلان در فصل ۰۵-۲۰۰۴ گذر کند. هدف بعدی او گذر از رکورد ۳۲ گل زده به په روسی در فصل ۱۲-۲۰۱۱ است تا بهترین گلزن تاریخ ویارئال در یک فصل فوتبالی شود.

چالش بزرگتر اما ال پیچیچی است؛ ستاره ملی پوش اسپانیایی بااخره به سلطه لیونل مسی پایان خواهد داد؟ 

تگ ها


لیونل مسی فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال