نه فدرر، نه نادال؛ این بار خشم جوکوویچ را شکست داد

نوواک جوکوویچ سکوت خود را بابت اخراجش از اپن آمریکا به دلیل زدن داور خط با توپ شکست و از بابت اتفاقی که افتاده عذرخواهی کرد....

به گزارش "ورزش سه"، نوواک جوکوویچ که بعد از زدن توپ به داور خط در رقابتهای تنیس اپن آمریکا از دور رقابتها حذف شده بود ابتدا سعی کرد این حادثه را کم اهمیت تلقی کرده و داور مورد نظر را به بزرگنمایی متهم کند. ولی او در نهایت و بعد از واکنش‌های گسترده به این اتفاق در شبکه‌های اجتماعی سکوتش را شکست و از این بابت عذرخواهی کرد.

جوکوویچ طبق معمول عصبانی شد و چنین حرکتی کرد. تصور کنید چنین حرکتی در یک گرنداسلم که نادال و فدرر در آن حضور ندارند چقدر احمانه است

ترسی که در چشمان داور خط موج می زند. نگاه کردن مستقیم در چشمان مهاجم

جوکوویچ در مسابقه با پابلو کارونا بوستا در مرحله چهارم اپن آمریکا در ست اول مسابقه درحالیکه ۵-۶ عقب افتاده بود یک توپ از جیب شلوارکش بیرون آورد و آن را به سمت داور خط که یک داور زن بود شلیک کرد.

توپ مستقیماً به گلوی داور خط برخورد کرد و او را نقش زمین کرد. جوکوویچ در همان لحظه عذرخواهی کرد و مسئولین پزشکی در کنار زمین به داور رسیدگی کردند. اما بعد تصمیم گرفته شد که جوکوویچ به خاطر این اقدام از دور رقابتها حذف شود. این تصمیم برای جوکوویچ سخت بود و به سال درخشان ۲۰۲۰ برای او که در آن هیچ شکستی تجربه نکرده بود پایان داد.

جوکوویچ در واکنش اولیه خود گفته بود: " این داور به خاطر آن ضربه که بیمارستانی نشده. بدون توجه به سابقه من و اینکه ما در یک گرنداسلم هستیم می خواهید چنین تصمیمی بگیرید؟ "

جکوویچ قبلاً هم سابقه مشابه داشته و راکتش را به سمت توپ جمع کن‌ها و داوران خط پرتاب کرده. بهانه‌های جوکوویچ بلافاصله بعد از شلیک توپ به سمت داور خط خشم شبکه‌های اجتماعی را برانگیخت

جوکوویچ در اپن آمریکا به دنبال کسب هیجدهمین گرنداسلم خود بود و با توجه به غیبت رافائل نادال و راجر فدرر در این تورنمنت شانس زیادی برای کسب عنوان قهرمانی داشت.

اما جوکوویچ در نهایت به خاطر رفتارش یک عذرخواهی رسمی منتشر کرده‌، از داور خط عذرخواهی کرده و اعلام کرد این اتفاق باعث شده او به عنوان یک تنیسور و یک انسان رشد کند.

... واکنش اینستاگرامی جوکوویچ و عذرخواهی بابت اقدامی که در اپن آمریکا انجام داده.

جوکوویچ البته سابقه اقدامهای مشابه هم داشته و نشان داده گاهی از شدت عصبانیت کنترلش را از دست می دهد. او چهار سال پیش و در اپن فرانسه هم راکت خود را با تمام قوا پرتاب کرده بود و ممکن بود این حرکتش به آسیب دیدگی جدی افراد حاضر در زمین منجر شود.

اشاره به اقدام مشابه چهار سال پیش جوکوویچ در اپن فرانسه و پرتاب کردن خطرناک راکتش در زمین

تگ ها


نواک جوکوویچ تنیس